Winterfair nationaal evenement geworden Huurder leeft in armoe Ontvang 10,- /mnd korting op elk extra abonnement Overgestapt Leefbaar-raadslid tweede bij WD mm mm II BEVELANDEN en THOLEN 23 Een inwoner van Ritthem en een Middelburger zeggen dat ze hielpen met een kwekerij uit vrees voor wraak. kpn winkel kpn.com I 0800 0115 MIDDELBURG - Een inwoner van Ritthem (37) en Middelburger (46) zijn doodsbang voor de man nen die van hen toestemming kre gen in een schuur in het buitenge bied van Ritthem een hennep kwekerij op te zetten. Volgens de Middelburger lieten die blijken dat het niet op prijs werd gesteld als ze openhartig zouden zijn over de zaak. De twee moesten gisteren, samen met een inwoner uit Nootdorp, voor de rechtbank verschijnen omdat de politie twee'jaar gele den de kwekerij ontdekte met 880 planten. Dat gebeurde na een tip van Delta omdat een windmo len daar in de buurt meer elektri citeit verbruikte dan opleverde. De Middelburger was een op drachtgever tegen gekomen in cof feeshop Purple in Vlissingen. De Middelburger, die vaak verbleef op de boerderij bij Ritthem, wei gerde details te geven over de mensen achter die kwekerij. Wel vertelde hij dat hij en de Ritthem- mer amper bemoeienis hadden met de kwekerij. Ook zei hij dat hij na ontdekking van de kweke rij bijna drie weken in voorarrest zat in Torentijd. „Dat was een gru welijke periode." Het wrange is, zo zei hij, dat vanuit zijn huis uit kijkt op Torentijd. „Elke dag zie ik mijn oude cel en word ik weer herinnerd aan die periode." Uit onderzoek blijkt dat er één keer is geoogst en dat de tweede oogst van 880 plantjes bijna oogstrijp was toen de politie in greep. Hoewel het om een profes sionele kwekerij ging was de elek trische bedrading amateuristisch aangelegd. Rapporteurs van de Delta noemden deze 'zeer gevaar lijk'. Officier van justitie Suijker- buijk eiste tegen alle drie de man nen werkstraffen van 240 uur on voorwaardelijk. Ook liet hij weten dat de illegale winsten geplukt zullen worden. De raadslieden van de drie pleiten voor lagere straffen. Daarbij benadrukten ze dat hun cliënten maar een mini male rol hadden gespeeld bij het runnen van die kwekerij. Uitspraak 9 december. Maar liefst zesduizend mensen be zochten de achtste editie van dit evenement. „Mensen kwamen uit het hele land. Het is een nationaal evenement geworden." Wisse denkt dat de grote belangstelling komt door de laagdrempeligheid. „Wij heffen geen entree zoals bij voorbeeld wel het geval is bij de Scaldis Fair. Er gaan weliswaar ge luiden voor het heffen van een en treeprijs maar dat lijkt me niet verstandig. Gezelligheid en bij el kaar komen moet de hoofdmoot blijven. Mensen verlangen weer naar het echte dorpsgevoel. Dat merken we ook bij onze jaarlijkse braderie. We gaan nu zelfs met de kramen tot over Clara's Pad rich ting de molen." De steeds grotere belangstelling voor de evenemen ten van Winkelcentrum Heinken- zand heeft volgens Jaap Wisse wel een keerzijde. De veiligheid. „Hoe groter het evenement, hoe strenger de veiligheidseisen gaan worden. Met de braderie moeten we bijvoorbeeld goed kijken naar de afstand tussen de kramen. En mijn zoon opperde het idee om bij de winterfair beveiligingsmen sen in te zetten. Maar ik weet niet of we dat moeten doen." MIDDELBURG - Een kwart van de huurders in Middelburg leeft in armoede. Dat blijkt volgens de Huurdersvereniging Middelburg (HVM) uit een onderzoek door de Nederlandse Woonbond. Stijgen de woonlasten en een dalende koopkracht zijn de oorzaken. Daardoor hebben steeds meer huurders moeite met het betalen van de rekeningen. Onder woon lasten vallen zowel de huur als en energiekosten. Volgens het onder zoek leeft 23 procent van de leden van de Huurdersvereniging Mid delburg in armoede. De HVM vindt dat de gemeente met woningcorporaties afspraken moet maken over betaalbare en meer energiezuinige woningen. Met FamilieVoordeel Korting op elk extra mobiel abonnement op hetzelfde adres Een mobiel abonnement is er al vanaf €17,50 /mnd Ook in combinatie met Sim Only, Tablet of Hi-abonnement Alles-in-1 Mobiel Standaard Onbeperkt bellen en sms'en Gratis LG G2 Izak Vogelaar is door de leden van de VVD gekozen als lijsttrek ker voor de gemeenteraadsverkie zingen in Reimerswaal. Direct achter hem staat Thea Laban, die vorige verkiezingen nog vierde op de lijst van Leefbaar Reimerswaal stond en dankzij voldoende voor keursstemmen in de raad terecht kwam. Laban stapte een half jaar na de verkiezingen op om door te gaan als zelfstandig raadslid en sloot zich enkele maanden geleden aan bij de VVD. De WD haalde vori ge verkiezingen twee zetels, toen met Sylvia Schouwenaar als lijst trekker en JanCees van der Endt als tweede man. Toen Schouwe- VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 2014 naars in 2011 vanwege verhuizing haar functie neerlegde, kwam Vo gelaar in de raad. Van der Endt staat nu op de derde plaats. Het CDA in Reimerswaal heeft wethouder Hans de Kunder benoemd tot lijsstrekker. De rest van de lijst wordt 5 december vast gesteld. De leden van de andere 'kleine' partij in het Reimerswaalse coal- tie - de PvdA - bepalen 2 decem ber met welke ploeg de partij de verkiezingen in gaat. De ledenvergadering van de So cialistische Partij afdeling Goes heeft net als in 2010 Floor van La moen als lijsttrekker gekozen voor de gemeenteraadsverkiezin gen. Goesenaar Floor van Lamoen (47) is fractievoorzitter van de SP sinds 2010, toen de SP voor het eerst in de Goese gemeenteraad kwam. In het dagelijks leven is hij leraar wiskunde. Nummer twee op de kandidaten lijst voor de komende verkiezin gen is Loes Passieux uit Goes, werkzaam in de GGZ en het twee de zittende raadslid van de SP-fractie. Steunfractielid Jopie van den Til- lart uit Goes staat op de derde plaats, gevolgd door Astrid de jong (Kloetinge) en Hannah van den Boomgaard (Goes). Ook de ledenvergadering van de WD afdeling Goes heeft de definitieve lijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen vast gesteld. Al eerder was besloten dat Dick van der Velde weer lijst trekker zou worden en dat Loes Meeuwisse opnieuw de beoogde wethouder is voor de WD. Zij staan dan ook de op de plaatsen een en twee. De vergadering was verder una niem van mening dat de wijze waarop de fractie en de wethou der in de huidige periode ope reert alle lof verdient. Dat betekent dat de WD Goes kiest voor continuering en dat de nummers drie tot en met zes be zet worden door de zittende raadsleden Dick de Korte, Ad Schuurbiers, Stan Jasperse en Ri- no Gelok. Ook aan jonge aanwas is geen gebrek. DINSDAG 26 NOVEMBER 2013 'Henneptelers joegen schrik aan' door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Jaap Wisse, voor zitter van Winkelcentrum Hein- kenszand, noemt de belangstelling voor de winterfair van afgelopen vrijdag, zaterdag en zondag 'over weldigend'. door Maurits Sep ff mill 11:00AM 2000 MB doet 't gewoon rw rw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53