Fioole verhuist van stadsrand naar het centrum Gelijkgekleed in Kloosterzande voor clip met fotograaf Maas 22 SCHOUWEN-DUIVELAND Beautysalon in Scharendijke Open dagen bij lijstenmakerij Waterfront Jachtcharter 66 Het klinkt cliché, maar een goede relatie is op de lange termijn belangrijk. Ondernemersplein www. fioolgi ZlERlKZEE - C en C Lijstenmakers Carla van Wersch en Chris Grin- wis houden vrijdag 29 en zater dag 30 november open dagen in hun lijstenmakerij en galerie aan de Verrenieuwstraat 32 in Zierik- zee. In de galerie is nieuw werk te zien van diverse kunstenaars. Tij dens de open dagen gelden er spe ciale aanbiedingen in de lijsten makerij, evenals bij de aankoop van kunst in de galerie. SCHARENDIJKE - Komende zater dag opent Creating Beauty, Dijk- straat 28 in Scharendijke. Eigenaar Destiny Don heeft naast de tradi tionele behandelingen ook trendy behandelingen op het programma staan zoals een nagelbehandeling of wimperbehandeling die enkele weken houden. Daarnaast werkt Don met producten als kaviaar, chocolade en groene thee. KORTGENE - Waterfront Jachtchar ter verhuist in februari 2014 naar Delta Marina in Kortgene aan het Veerse Meer. De charter was ne gen jaar gevestigd in Marina Port Zélande. In Kortgene wordt het pand Veerdam 5 verbouwd tot nieuw kantoor. Waterfront geeft vaartraining, ver zorgt vaararrangementen en ver huurt zeil- en motorjachten en sloepen. Op 2 december opent hij zijn deu ren. „Het is wat vreemd in deze tijd," vindt Fioole, die in april 2007 startte met zijn onderne ming, „maar de belangrijkste re den van de verhuizing is dat ons huidige pand te klein wordt. We groeien uit ons jasje en daardoor moeten klanten soms te lang wachten." In het nieuwe pand is ruimte voor twee extra bruggen, wat ge lijkstaat aan twee werkplekken. Ook op de grond komt meer werk ruimte. Dit betekent dat de mon teurs vijf a zes auto's per keer on der handen kunnen nemen. Met zo'n duizend klanten is dat ook wel nodig, hebben ze gemerkt. Fi oole heeft wel een idee waar zijn populariteit vandaan komt. „Het klinkt cliché, maar een goede rela tie op de lange termijn is erg be langrijk. We zijn zo transparant mogelijk naar onze klanten toe. Wat er zich onder de motorkap af speelt, is voor veel mensen im mers een raadsel. Daarom leggen we alles wat we doen stap voor stap uit. Daardoor weet je waar je geld naartoe gaat." Dat service en een persoonlijke aanpak vooraan staan bij het autobedrijf blijkt wel. Klanten die binnenlopen spreken Fioole aan bij zijn voor naam en als het even nodig is kun nen ze gebruik maken van zijn leenfiets. Belangrijk aan het nieuwe pand is de uitstraling van een echte win kel. Dat ingrediënt mist de onder nemer nu. Ook komt er in januari een nieuwe ervaren medewerker bij. Daarnaast is er meer ruimte voor de verkoop van auto's. „In de ze tijd zoeken mensen hun auto steeds vaker op het internet. Het proces dat volgt als de klant zijn auto eenmaal heeft gevonden, ne men wij over. Wij regelen de koop, zorgen - ook als de betref fende kar in het buitenland staat - dat het voertuig in Zierikzee komt en maken het rijklaar. Op deze manier gaan we mee met on ze tijd." Dat doet het autobedrijf ook op andere manieren: „We hebben onlangs een elektrische auto aangeschaft", vertelt Fioole trots. „Op dit moment maken we er onszelf wegwijs mee zodat we straks ook de klant kunnen uitleg gen hoe en wat. En we krijgen als eerste garage op Schouwen-Duive- land een oplaadpaal voor elektri sche auto's. In een tijd van duurza me ontwikkelingen en elektri sche boordcomputers is het aller belangrijkste dat je blijft bijleren en geen steken laat vallen." KLOOSTERZANDE - Zeven jaar was hij ermee bezig: stellen fotografe ren die hij min of meer gelijk ge kleed op straat tegenkwam. Het boek 'Gelijkgekleed' van de Am sterdamse fotograaf George Maas (54). wiens ouders uit Klooster zande komen, verscheen vorige maand. Liefst 191 internationale stellen uit alle rangen en standen doen daarin hun verhaal over het waar om van die unisex rompbedek king. „Veelal omdat ze willen la ten zien dat ze bij elkaar horen", aldus Maas. „Hoewel sommigen het doen voorkomen alsof het toe val is. Omdat ze zonder jas buiten liepen toen het ging^ regenen en ze daarna in een kledingzaak toe vallig eenzelfde jas hadden ge kocht." Zijn in het ooglopende fotopro ject werd in den lande goed ont vangen. Bovendien vormde het voor Maas zelf de inspiratie voor een lied. Hij liet het onlangs, toen hij voor een bezoekje in Walsoor den was, horen in cultuurpavil joen De Perk van Lenno Spaans. Die was er zo van gecharmeerd dat daar dit weekend het Neder landstalige folkrocknummer met een echte band is opgenomen. „Het heeft zo'n pakkend refrein dat het ons leuk leek het nummer dan ook maar uit te brengen. Met daarbij een clip om het bij een breder publiek onder de aandacht te brengen." Voor die clip werden via de me dia streekgenoten opgetrommeld die als unisex-figuranten in de clip wilden optreden. Zes stellen dienden zich zondagmorgen om 11 uur aan bij de molen in Kloos terzande. „Ze moesten eerst het refrein leren, zodat ze dat konden meezingen op de muziek die we in onze auto afspeelden." Tot half drie was George bezig met foto graferen en filmen. De clip moet volgende week vrijdag af zijn. „Ik zie dit als een project op zich, maar als het meehelpt de aan dacht te vestigen op mijn boek, is dat mooi meegenomen." Maas vertoeft met enige regel maat in Zeeuws-Vlaanderen. Zijn boek is a 19,95 euro te koop bij de De vrijwilligers voor de clip bij het lied 'Gelijk Gekleed' van fotograaf meeste boekhandels. George Maas, gekiekt in Kloosterzande. foto Peter Nicolai Guido Fioole (rechts) met medewerkers Davy Rademaker, Driss el Fanani, Jeton Osmani en Job-Jan Klompe. foto Dirk-Jan Gjeltema door Sharon van Oost ZlERlKZEE - Het Zierikzeese Autobe drijf Fioole gaat verhuizen. Van een achter de bosjes verscholen plek aan de stadsrand, verplaatst Guido Fioole zijn bedrijf naar een promi nentere locatie op het Haringvliet- plein. Guido Fioole door Henk Boot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44