5 Winkeldiefstal: stuur whatsappje maaskant SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Het christelijk begeleidingscentrum viert het eerste lustrum en haalt geld op voor evangelisatiemissie. Maakt er meer vakantie van. reizen maaskantreizen. ril BRIJDORPE - Het begon met een weekendje met acht logees. Nu, vijfjaar later, zitten er bij christe lijk begeleidingscentrum Aan de Hand in Brijdorpe rond de vijftig namen 'in het systeem'. „Kinde ren die steeds weer terug ko men", zegt zorgkundig coach Ge- raldine van der Bok. Aanhoudende onzekerheid over de Wmo (Wet maatschappelijke ondersteuning) en bezuinigingen op het Pgb (Persoonsgebonden budget) weerhouden Van der Bok en haar collega Annette Eckhardt er niet van alvast uit te zien naar het volgende lustrum. „We wor den steeds breder in ons aanbod en creatiever". Daarnaast staat het christelijk begeleidingscentrum ook op professioneel vlak niet stil. Vorige week sleepte Aan de Hand na twee jaar voorbereidingstijd het keurmerk 'Kwaliteit laat je zien' van de Federatie Landbouw en Zorg in de wacht. „Daar zijn we ontzettend blij mee. Het is de kroon op ons werk, de erkenning dat de boerderij kwalitatieve zorg levert", stelt zorgkundig coach Ire ne Belfroid vast. Over het belang van het bestaan van het Briepse centrum bestaat geen twijfel. „Het is zó belang rijk", zeggen Eckhardt en Van der Bok eensgezind. „Je ziet de kinde ren door de jaren heen groeien. Voor kinderen is dit een ontmoe tingsplaats met gelijkgestemden. En we spreken zoveel dankbare ouders, die even worden ontlast. Die even aandacht aan hun ande re kinderen kunnen geven. En die zich hier ook begrepen voelen, er kend worden in hun probleem." Aan de Hand biedt een breed pak ket aan diensten. Het christelijk begeleidingscentrum verzorgt on der meer weekend- en vakantie- opvang voor kinderen met autis- me of aanverwante stoornis. Er is 24-uursopvang en dagbesteding en, sinds kort, thuisbegeleiding. Daarnaast zit ook de 'reguliere' na schoolse opvang (met een plusva riant voor kinderen die meer bege leiding nodig hebben) in het cen trum aan de Hoogenboomsweg in Brijdorpe onder dak. Leo en Astrid Boot dreven daar, tot vijfjaar terug, een hoveniers bedrijf. Toen zij zelf op zoek wa ren naar opvang ontdekten zij al snel dat er weinig aanbod vanuit christelijke organisaties werd ge boden. Het tweetal verkocht een groot deel van zijn land en bouw de Aan de Hand eigenhandig op. Om het vijfjarig bestaan te vieren wordt een voor iedereen toeganke lijke pannenkoeken- en Prai- se-avond georganiseerd. De op brengst van deze avond wordt meegegeven aan medewerker Mar- lie Wisse uit Aagtekerke. Zij ver trekt voor vier maanden naar Suri name, om daar evangelisatiewerk in kindertehuizen te doen. Het christelijk begeleidingscen trum werkt met vier vaste krach ten en acht oproepkrachten. Winkelsdiefstal wordt volgens deelnemer Jacco Luijk van Dro- gist.nl (voorheen Unique) een steeds groter probleem in Goes. „Het neemt een dusdanige om vang aan dat er iets moet gebeu ren. Waar voorheen een flesje par fum werd meegenomen, zijn het nu hele schappen", zegt hij. Tijdens een onderling overleg kwam ter hoe ondernemers el kaar sneller zouden kunnen infor meren. „Judith Keijzer van Koters kwam vervolgens met het idee om een WhatsApp-groep op te zetten", zegt Luijk. Die heeft de naam Goes Alert ge kregen. Zo'n 45 winkeliers heb ben zich er inmiddels bij aangeslo ten. En het heeft effect. „Afgelo pen zaterdag had ik weer een dief stal, door een bericht rond te stu ren kunnen ze dan in eventuele andere winkels worden herkend en ook worden aangehouden", zegt Luijk. De politie is ook benaderd over het initiatief en er zal ook een agent gaan deelnemen aan de groepsapp. Nu moet de politie el ke keer komen opdraven in geval van winkeldiefstal. Er is alleen één probleem; de politie heeft nog geen smartphones. Een andere belemmering vormt het feit dat een WhatsApp-groep maximaal vijftig deelnemers kan hebben. „Daar zijn we net achter gekomen, dus daar zullen we iets op moeten bedenken. Wellicht meerdere groepen creëren", zegt Luijk. Goes is niet de eerste stad waar ondernemers elkaar via de mobiele telefoon waarschuwen. Ook in Hulst gebeurt het, en met succes. Daar is volgens cijfers van de politie sprake van een dalende lijn. Winkeliers die nog niet bij Goes Alert zijn aangesloten, wor den van harte uitgenodigd dat te doen. Onderzoek Alterra is te volgen op internet De uiteenlopende onderzoe ken van Alterra op één vierkan te kilometer grond in Dreischor zijn vanaf deze week te volgen op een website. De bevindingen van biologen, economen, historici en vooral de bewoners zelf zijn te bekij ken op: www.vensteropdreischor.nl VLISSINGEN Openwijkschool valt buiten de prijzen Openwijkschool De Combina tie in Vlissingen heeft niet ge wonnen bij de 'scholenbouw prijs 2013'. De school was geno mineerd. De jury beoordeelde de scholen op het thema onder wijskwaliteit en verbindingen. De Mytylschool Gabriel/Kin- derExpertiseCentrum in Den Bosch heeft gewonnen. Bingo op avond d'Antilopen Stichting d'Antilopen houdt vrijdag 29 november een bingo in gebouw De Hoeksteen in Scharendijke. Daarnaast wordt een verloting gehouden, de op brengst hiervan is bestemd voor d'Antilopen. Zowel leden als niet-leden zijn welkom. De bingo start om 19.30 uur, inloop vanaf 19.00 uur. Saoedische film bij Vrouwen Schouwen Bij de Vrouwen van Schouwen staat dinsdag 3 december staat de film Wadjda op het program ma. Deze film gaat over de pro blemen die meisjes en vrou wen in Saoedi Arabië ondervin den. Deze actuele en ook hu moristische film begint om 14 uur in De Schutse, Julia- nastraat in Burgh-Haamstede. Strandjutten bij Terra Maris Bij Terra Maris in Oostkapelle wordt morgen om 14.30 uur een strandjuttocht gehouden. De tocht start bij het zee-aqua rium en gaat daarna door naar het strand om te zoeken naar aangespoelde voorwerpen. De tocht is voor alle leeftijden, en tree 4 euro. Vooraf aanmelden: 0118-582620. Thema-avond over psychiatrie Zingeving is het thema van de bijeenkomst vanavond voor ex-patiënten, professionals en belangstellenden. Dea Spierings, geestelijk verzor ger bij het ADRZ houdt een in leiding. Ervaringsdeskundige Corine Breen is ook aanwezig. De avond start om 19.15 uur in het ADRZ in Vlissingen. Overwinteren in Zuid-Spanje Overwinteren in de Algarve Kerst aan de Oostzee Londen info@maaskantreizen.nl I 0412 -48 28 28 DINSDAG 26 NOVEMBER 2013 Aan de Hand is klaar voor volgende 5 jaar door Esme Soesman jaar bestaat Aan de Hand. Logees zijn af komstig uit heel Zee land en ook uit andere provincies. WANNEER, WAT EN WAAR Het eerste lustrum wordt gevierd met een pannenkoekenmaaltijd en een Praiseavond op vrijdag 29 no vember in het centrum aan de Hoogenboomsweg 1 in Brijdorpe. Pannenkoeken eten vanaf 16.45 uur, de Praiseavond is van 19.30 tot 21.00 uur. De opbrengst van beide activitei ten wordt geschonken aan het evangelisatieproject van medewer ker Marlie Wisse, die ook aanwe zig is om over het werk in Surina me te vertellen. Eveneens op 29 november doen Marlie Wisse en Christine de Kor te (19.30 - 20.30 uur) hun verhaal in verenigingsgebouw Amicitia in Aagtekerke. www.aandehand.org door Luc Oggel GOES - Goese winkeliers gooien sinds een aantal weken een nieuw wapen in de strijd tegen winkeldief stal: de berichtendienst WhatsApp voor smartphones. Daarmee kun nen ondernemers elkaar snel waar schuwen via een groepsbericht en eventueel foto's van daders rond sturen. DREISCHOR SCHARENDIJKE BURGH-HAAMSTEDE OOSTKAPELLE VLISSINGEN ANVR 21 dagen vanaf 999 2l-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o a T5 dagen verblijf op basis van half-pension in ""aparthotel Vistamar in Benalmadena. U reist Comfort-Class Vertrek 16 december, 12 januari, 2,23 februari, 16 maart e.a. 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verbli|f op basis van half-pension in ""aparthotel Alto da Colinain Albufeira. U reist Comfort-Class. Vertrek 16 december, 12 januari, 2.23 februari, 16 maart e.a. 5 dagen voor 299 5-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Rostock. Warnemünde en Bad Doberan Verblijf 'm hotel Elbotel op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 23 december 4 dagen vanaf 249 4-daagse excursiereis per Tourist-Class touringcar. Met o.a. een bezoek aan Windsor. Canterbury Stadstour, natuurlijk tijd om te shoppen! U reist Tourist-Class Vertrek 12,27 december Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorg excursiereizen en rondreizen door heel Europa Bij t Dusvakanties. s alle reizen zijn excursies en halt pension inbegreper i Vraag de gratis brochure aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43