'Schone ruimte is voor even, geloof voor altijd' 'Dorpshuis Capinge helemaal niet muf Schouws geld VW blijft in de regio LUSTRUM 20 SCHOUWEN-DUIVELAND Eerste succes actie 'Flakkee niet Zeeuws' Nehalennia haalt 1176 euro op voor Filipijnen De aangepaste website is het eer ste succes van de 25-jarige Pepijn Quist uit Dirksland, die sinds twee maanden actie voert voor de identiteit van zijn eiland Goeree- Overflakkee. Zijn facebookpagina 'Flakkee ligt niet in Zeeland' telt inmiddels bijna 6000 'likes' en er zijn stickers, t-shirts en tegeltjes van de actie. Het irriteert Quist mateloos dat landelijke media Goeree-Overflak kee telkens in Zeeland situeren. De krant Spits spande in oktober de kroon met de kop 'Zeeuwse Goeree-Overflakkee natste dorp van Nederland.' Quist heeft over zijn actie nog geen contact gehad met het ge meentebestuur. „Heeft er mis schien mee te maken dat mijn ac tie op het eiland zelf weinig aan dacht krijgt. EilandenNieuws en Ons Eiland hebben er nog niet over geschreven." De scholieren van de Stedelijke Scholengemeenschap hebben de hele vorige week actie gevoerd voor het door een natuurramp ge troffen land. Een orkaan verwoest te grote delen van de Filipijnen. De tweedeklassers hebben thuis allerlei lekkers gemaakt zoals pan nenkoeken, cakes, muffins en wa fels. De lekkernijen zijn vervolgens in de pauzes verkocht aan de mede leerlingen. De hulpactie voor de slachtoffers van de Filipijnen was een initiatief van de tweedeklas sers van de afdelingen havo en vwo van Nehalennia. AAGTEKERKE - Marlie Wisse en Christine de Korte uit Aagtekerke vertrekken op 2 januari met een (via een rommelmarkt op de kop getikte) oude koffer vol ballonnen en knutselspulletjes richting Suri name. Om daar leuke dingen te gaan doen met kinderen in tehui zen, maar vooral ook om te evan geliseren. „We willen kinderen het evangelie bijbrengen, ze iets belangrijks meegeven. Op een leu ke, creatieve manier", vertelt Mar lie (20). Zo treedt het tweetal on der meer als clowns voor de kin deren op. „Eén van de clowns wordt gepest, maar de boodschap is: de Here Jezus houdt altijd van je. Maakt niet uit of je dik, dun of wat dan ook bent." Marlie, die als zorgkundig coach bij christelijk begeleidingscen trum Aan de Hand in Brijdorpe vier maanden met onbetaald ver lof gaat, werd aangestoken door haar vriendin Christine die twee jaar geleden al eens vrijwilligers werk in een kindertehuis in Suri name deed. Hef tweetal vertrok eerder al eens voor 3,5 week naar Suriname. „Maar we wilden meer betekenen en toen zijn we gaan uitzoeken hoe dat kon." De Aagte- kerkse meiden kwamen in con tact met de Stichting Zoutkorrel, die in 2011 door de Nederlandse Klaske Hummelen is opgericht. De kinderen in de - soms wel 170 koppies tellende - tehuizen heb ben nauwelijks iets, weet Marlie. Bedden zijn doorgezakt en wor den nauwelijks verschoond. Een groep van twintig kinderen moet het doen met één doos blokjes. „Met een ballon zijn ze al zo blij." De keuze om te evangeliseren in plaats van de mouwen op te stro pen en daar te gaan poetsen en op- te knappen, maakt Marlie bewust. „Een schone ruimte is voor even, maar als de kinderen geloof krij gen in het eeuwige leven, dan maak je ze gelukkig voor een le ven lang." „Hopelijk wordt de mening van de heer Wisse niet door u ge deeld", schrijft de soos 'ter Gapin ge' in een brief aan de gemeente raad. De dorpsraad heeft de SGP/CU in middels via internet om ophelde ring gevraagd. Voorzitter J. Braam benadrukt dat de gemeente De Spil nog onlangs fris in de verf heeft gezet, en dat het dorpshuis zo druk wordt ge bruikt dat het zelfs voor de dorps raad moeilijk is vergaderruimte te boeken. De soos ter Gapinge somt op dat De Spil intensief wordt gebruikt, onder andere voor bejaardenacti viteiten, soosavonden, yoga-les- sen, koorrepetities, tal van verga deringen, feesten en partijen. Abraham Wisse maakte zijn ge wraakte opmerking tijdens de re cente gemeenteraadsvergadering. Hij pleitte toen voor sluiting van onrendabele gemeentelijke gebou wen. „Dat hebben we zo vastgelegd," lichtte wethouder Ad Verseput gisteravond in de pauze van de VVV-participantenvergadering toe. Directeur Patrick Polie van de gefuseerde WV's liet zich in soortgelijke bewoordingen uit. „Gemeenten mogen niet onder ling verrekenen. Als bijvoorbeeld Vlissingen bezuinigt op de VVV, mag dat geen gevolgen voor Schouwen hebben." Schou wen-Duiveland vormt vanaf 1 ja nuari samen met Tholen de VW-regio Noord. De samenwer king met de WV Ouddorp blijft, maar die VW moet wel op zoek naar een nieuwe directeur. Oud dorp valt niet onder de regio Noord. Huidig Schouws WV-di- recteur Sylvia van der Geest heeft gesolliciteerd naar de functie van regiomanager Noord. Eind deze week wordt voor alle Zeeuwse WV-medewerkers, dus ook voor Van der Geest, duidelijk welke functies zij krijgen. Geen van de tien Schouwse WV-medewer kers verliest haar baan. Polie en Van der Geest gaven gis teravond op camping Julianahoe- ve uitleg over de nieuwe, digitale informatiesystemen van de VW Zeeland. Het zijn precies die syste men, waardoor André Kort van buitensportbedrijf De Zeeuwse Gasten enthousiast is over de fu sie. „Dit had de Schouwse VW niet in haar eentje gekund. Met een inspiratiescherm installeer je eigenlijk een mini-VW op je be drijf. De Zeeuwse VW is hierin de voorloper in Nederland." Ondernemers kunnen vanaf ja- rr nuari bepalen welke WV-dienst zij willen afnemen en betalen. door Ton van den Nouweland DIRKSLAND - De VW Ouddorp heeft zijn website aangepast. De tekst: 'Welkom op het Zeeuwse ei land Goeree-Overflakkee' is eraf ge haald. Kinderen van de naschoolse opvang en aorgkundig coach Ceraldine van der Bok bij het centrum in Brijdorpe foto Dirk-Jan Gieltem, door Esme Soesman MIDDELBURG - Scholieren van scho lengemeenschap Nehalennia in Middelburg hebben 1176 euro in gezameld voor hulp aan de Filippij nen. Het geld wordt overgemaakt op giro 555. door Ton van den Nouweland GAPINGE - In Gapinge is 'met grote verbazing" en 'enigszins verontwaar digd' gereageerd op de uitlating van het SGP-raadslid Abraham Wis se als zou gemeenschapscentrum De Spil een goed voorbeeld zijn van een 'muf dorpshuis', dat maar beter kan worden gesloten. RENESSE - De ruim twee ton ge meenschapsgeld die de gemeente Schouwen-Duiveland jaarlijks be taalt voor VW-diensten wordt ook na de VW-fusie besteed aan het toerisme op Schouwen-Duiveland. De twee ton die de gemeen te jaarlijks betaalt aan de VW wordt ook na de fusie in de regio besteed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42