Symposium over prostaatkanker Pleegouders gezocht voor Zeeuwse kinderen 2 GEZOND 9 Urologen Jaspars, Forouzanfar en Bentvelsen en internist-onco loog Van Halteren van het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) laten sinds begin no vember hun snor staan om aan dacht te vragen voor de strijd te gen prostaatkanker en geld in te zamelen voor dit goede doel. In middels is 7875 euro gedoneerd (en de teller loopt nog). Vrijdag 29 november gaan de snorren er in café De Biet in Zierikzee weer af. Morgen, woensdag 27 novem ber, wordt in de Goese locatie van het ADRZ een informa tie-avond over prostaatkanker ge houden van 19 tot 22 uur, in sa menwerking met de Prostaatkan- kerstichting. Uroloog Jaspars en radiotherapeut Dielwart geven daar informatie. Prostaatkanker is de meest voorkomende vorm van kanker bij mannen in Neder land. De kans dat een man pro staatkanker krijgt is één op de tien. Wereldwijd laten 'Mo-bro's' in november, prostaatkanker- maand, hun baard of snor staan. Deze 'Movember'-actie is be doeld om geld in te zamelen voor onderzoek. Juvent Jeugd- en Opvoedhulp is op zoek naar mensen die een plek willen bieden aan zowel jonge als oudere kinderen. Maandag 9 de cember houdt Juvent daarom een informatieavond over pleegzorg in Zeeland en over het voorberei dingsprogramma voor aspi rant-pleegouders. De avond in het centraal kantoor aan Park Veldzigt 43 in Middelburg duurt van 20 tot 22 uur. Er wordt uitleg gegeven en er is een tafel met boe ken en folders. Een ervaren pleeg ouder en een pleegzorgmedewer- ker - beiden tevens trainers van het voorbereidingsprogramma - zijn daarbij aanwezig om vragen te beantwoorden. Jaarlijks vinden zo'n vijfhonderd Zeeuwse kinderen en jongeren een tijdelijk thuis in een pleegge zin. In ongeveer veertig procent van de gevallen gaat het om net- werkpleegzorg: familie of beken den van het kind vangen het dan op. Bel voor meer informatie naar 0118-635510 of mail naar clientservice@juvent.nl onder ver melding van 'informatieavond pleegzorg'. Aanmelden kan ook via dit mailadres. cp 'Mo-bro' uroloog F. Bentvelsen van het ADRZ, mét snor. Siriz is voortgekomen uit de Vere niging tot Bescherming van het On geboren Kind. Vrouwen die beslui ten hun kind te krijgen, kunnen daarbij op steun rekenen. De keu ze voor abortus wordt echter ge respecteerd als de eigen verant woordelijkheid van de vader of moeder. 1 I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34