SPORT Voetballer van Ajax kijkt uit naar de ontmoeting met Barcelona, ongeacht op welke positie hij speelt. Erepromotie in het judo voor Cor Moerman AMSTERDAM - Gejuich maakte plaats voor geroezemoes op de tri bunes, toen Blind een kwartier voor het einde naar de kant ging in het duel met Heracles Almelo (3-0 winst). Met het oog op de confrontatie met Barcelona maak ten de mensen zich zorgen. De schade viel mee, hij voelde slechts kramp in zijn hamstrings, maar de reacties gaven zijn groeiende status scherp weer. Blind geldt bij Ajax als een onmis bare schakel. Als linksback functioneerde hij heel behoorlijk. Zijn spel leverde hem een uitverkiezing voor het Nederlands elftal op. Sinds enige weken laat trainer Frank de Boer hem op het middenveld opereren. Op die plek komen zijn kwalitei ten nog beter tot hun recht. Zijn perfecte aanname, overzicht en oog voor de ruimte maken hem tot spil van het elftal. Blind, geen borstklopper, laat zich niet gek maken. Hij wil zijn vorm vooral vanavond etaleren. „Ik heb zin in de ontmoeting met Barcelona", vertelt de achtvoudig international met een twinkeling in de ogen. „Het zou een goed mo ment kunnen zijn om te stunten. Ze missen veel spelers." Blind hoopt in elk geval een punt over te houden aan de wedstrijd. „We gaan er alles doen. Mis schien helpt het ons, dat een paar sterke krachten ontbreken. Aan de andere kant: Bar^a heeft ontzet tend goede invallers. Laten we er maar niet te veel over nadenken." Blind speelt waarschijnlijk op nieuw op het middenveld. Waar hij voorheen deze plek niet als ide aal zag, heeft hij inmiddels geen voorkeur meer. Linksback of con troleur, het is hem om het even. Zijn snelle ontwikkeling speelt daarin een rol. „Het gaat goed. Hoe vaker ik er sta, hoe meer din gen ik herken in het veld. En ik win meer duels. Ik merk hoe be langrijk het is kopduels in mijn voordeel te beslissen en bepaalde ballen af te pakken." Zich laten leiden door compli menten van de buitenwacht doet hij niet. Blind blijft kritisch op zichzelf, al voelt hij zich zeker van zijn zaak. „Ik speel met ver trouwen. Van de trainer, de fans en de mensen om me heen krijg ik dat ook." Ondertussen maakt hij zich de details van zijn nieuw rol eigen. „Op het middenveld staan er meer mensen om je heen. )e moet je meer bewust zijn van wat er om je heen gebeurt." Vader Danny helpt hem snel bij te leren. De assistent van bonds coach Louis van Gaal speelde in zijn tijd bij Ajax uiteindelijk op dezelfde positie als zijn zoon nu. „Hij geeft me tips. We spreken een wedstrijd altijd even door. Dan laat hij weten wat wel en niet goed was. Soms komt hij met dingen waar ik zelf niet aan had gedacht. Dat kunnen simpele din gen zijn, maar ook tactische za ken. Hij ziet het spelletje heel goed. Van hem neem ik het graag aan." De reacties van de fans doen hem veel. De donkere dagen waarin hij werd uitgejouwd liggen definitief achter hem. „Het maakt me trots en blij als ze voor me applaudisse ren. Dat geeft nog altijd een kick." De steun geeft hem vleugels. „Als je de mensen al hoort juichen bij een duel aan de zijlijn, wil je niet dat het omslaat naar 'aaaah'. Dan denk je: 'Die tegenstander komt er niet langs.' Dat doet echt wat met je." Blind gelooft in een beter resul taat dan in Camp Nou, waar Ajax op 18 september met 4-0 verloor. „Zolang we vertrouwen in onszelf hebben. We moeten durven voet ballen. Ik denk dat we dat kun nen. Daar ligt onze kracht ook. De lange bal spelen ligt ons niet. Of een stunt realistisch is? Je moet Barcelona nooit onderschat ten, ook niet nu er spelers ontbre ken." Veel fans Barcelona naar Amsterdam Maar liefst 2400 supporters van FC Barcelona komen vanuit Spanje naar Amster dam om hun club vanavond tegen Ajax te steunen. Het grote aantal fans is bijzon der omdat veel Catalaanse fans de uitduels in de Cham- r pions League vaak aan zich voorbij laten gaan. De uit duels met Celtic (807) en AC Milan (936) dit seizoen trokken beduidend minder fans van FC Barcelona. Bodegraf weg als coach Fed Cupteam Manon Bollegraf stopt als captain van het Nederlands Fed Cupteam. De 49-jarige oud-tennisster en tennis- bond KNLTB hebben in on- derling overleg besloten haar aflopende contract niet te verlengen, zo maakte de KNLTB gisteren bekend. Bollegraf, viervoudig Grand Slamwinnares in het ge- mengddubbelspel, trad in 2006 aan als captain bij het Nederlandse vrouwenteam. Mollema en Vos beste wielrenners Bauke Mollema en Marian ne Vos zijn tijdens het Wie- lergala in Den Bosch uitge roepen tot renner en renster van het jaar. Mollema, die uit handen van Pieter van den Hoogenband de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst nam, dankte zijn tweede uit verkiezing aan zijn goede presteren in Tour de France. Vos prolongeerde haar we reldtitel op de weg en ont ving de Keetie van Oos- ten-Hage Trofee. Hoogerland in race voor sportmoment De tranen van wielrenner Johnny Hoogerland na het behalen van zijn Nederland se titel zijn genomineerd voor sportmoment van het jaar. In totaal maken tien sporters kans op de prijs, die wordt uitgereikt tijdens het NOC NSF Sportgala in Am sterdam. Tot en met 13 de- cember kan er gestemd wor den via de site van de NOS: nos.nl/sportmoment2013. Daley Blind (links) feliciteert Viktor Fischer met zijn treffer tegen Heracles Almelo, foto Olaf Kraak/ANP Blind gelooft in stunt door Geert Langendorff AMSTERDAM AMERSFOORT DEN BOSCH MIDDELBURG DINSDAG 26 november 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27