abonnement 'Henneptelers geholpen uit vrees voor wraak' Ontvang 10,- /mnd korting op elk extra Gapinge kapittelt SGP-raadslid WALCHEREN 23 Besluiten over plannen voor recreatieve bouw westelijk van Domburg uitgesteld tot na gemeenteraadsverkiezingen. ii Als projectontwikkelaars niet samenwerken, dan is er een groot probleem. Nehalennia haalt 1176 euro op voor Filippijnen Vragenuurtje voor potentiële vrijwilligers domburg - De twee grote plan nen voor recreatieve bebouwing aan de westkant van Domburg moeten alsnog in elkaar worden geschoven. Weigeren de project ontwikkelaars dit, dan dreigt een meerderheid in de Veerse ge meenteraad de plannen te blokke ren. Dat treft dan zowel het Golfpro- ject (uitbreiding golfbaan, bouw hotel, villa's en appartementen) als van de opwaardering van Hof Domburg (vervanging van de kampeerplaatsen en bungalows op Hof Domburg door een park met luxe villa's). Dat bleek maandagavond tijdens een vergadering van de gemeente raadscommissie voor Ruimtelijke Ontwikkeling. „Als de projectont wikkelaars niet samenwerken, dan hebt u een groot probleem", dreigde de SGP'er Piet de Visser, die bij aanvang van de vergade ring een knuppel in het hoender hok gooide door een nieuwe, zelf gemaakte samenwerkingsvariant op tafe! te gooien. Hij eiste min of meer dat niet de gemeente, maar nu eerst eens de projectontwikke laars zelf moeten aangeven hoe die samen hun plannen in het vat denken te gieten, rekening hou dend met de opvattingen van de gemeenteraadsfracties. Aangevoerd door PvdA'er Peter Holtring eisten vrijwel alle frac ties dat de eerstverantwoordelijke wethouder, René Molenaar (CDA), eerst een vollediger beeld schetst van de verschillende ma nieren waarop de plannen uitge- voerd zouden moeten worden. De commissieleden misten vooral een duidelijke oplossing voor de verkeersafwikkeling, een onder zoek naar de behoefte van het ge plande hotel, en duidelijkheid over de financiële inbreng van de Domburgse golfclub. Het lukt de wethouder niet meer om daar nog voor de komende ge meenteraadsverkiezingen aan te voldoen. Hij moest zijn voorstel len, bedoeld voor de gemeente raadsvergadering van 12 decem ber, intrekken. Dat gebeurde nadat de vergade ring zich urenlang had voortge sleept, zonder dat echt duidelijk heid ontstond over de te volgen koers. Gaandeweg nodigde wethouder Molenaar de commissieleden uit hem op pad te sturen jnet de op dracht te proberen de projectont wikkelaars alsnog warm te maken voor onderlinge samenwerking. „Het zal helpen", zei hij, wanneer we een helder beeld kunnen schetsen. Naarmate er minder va rianten zijn zal het gemakkelijker zijn met de projectontwikkelaar intentie-overeenkomsten te slui ten. De SGP'er Piet de Visser schetste een somber beeld voor het geval de projectontwikkelaars (Van Gar deren enerzijds en De Roompot anderzijds, niet tot samenwer king komen. „De Roompot blijft dan zitten met verouderde cam ping, de golfbaan wordt niet uitge breid, er kom geen oplossing voor de verkeersafwikkeling, Dat alles door de onwil van de belangheb benden om tot samenwerking te komen." De twee moesten gisteren, samen met een inwoner uit Nootdorp, voor de rechtbank verschijnen omdat de politie twee jaar gele den die kwekerij ontdekte met 88o planten. De politie kwam de kwekerij op het spoor na een tip van Delta omdat een windmolen daar in de buurt meer elektriciteit verbruikte dan opleverde. De Middelburger was een op drachtgever tegen gekomen in cof feeshop Purple in Vlissingen. De Middelburger, die vaak verbleef op de boerderij bij Ritthem, wei gerde details te geven over de mensen achter die kwekerij. Wel vertelde hij dat hij en de Ritthem- mer amper bemoeienis hadden met de kwekerij. Ook zei hij dat MIDDELBURG - Scholieren van scho lengemeenschap Nehalennia in Middelburg hebben 1176 euro in gezameld voor hulp aan de Filip pijnen. Het geld wordt overge maakt op giro 555. De scholieren van de Stedelijke Scholengemeenschap hebben de hele vorige week actie gevoerd voor het door een natuurramp ge troffen land. Tweedeklassers heb ben thuis pannenkoeken, cakes, muffins en wafels gemaakt en de ze op school in de pauzes ver kocht aan medeleerlingen. De hul pactie was een initiatief van de tweedeklassers van havo en vwo van Nehalennia. hij na ontdekking van de kweke rij bijna drie weken in voorarrest zat in Torentijd. „Dat was een gru welijke periode." Het wrange is, zo zei hij, dat hij in Middelburg woont met uitzicht op Torentijd. „Elke dag zie ik mijn oude cel en word ik weer herinnerd aan die periode dat ik daar verbleef." Uit onderzoek en de verklaringen blijkt dat er één keer is geoogst en dat de tweede oogst van 880 plant jes bijna oogstrijp was op het mo ment dat de politie ingreep. Hoe wel het om een professionele kwe kerij ging was de elektrische be drading zonder veel kennis van za ken aangelegd. Rapporteurs van de Delta noemden de bekabeling 'zeer gevaarlijk'. Officier van justitie Suijkerbuijk eiste tegen alle drie de mannen werkstraffen van 240 uur onvoor waardelijk. Ook liet hij weten dat de illegale winsten geplukt zullen worden. De raadslieden van de drie pleiten voor lagere straffen. Daarbij benadrukten ze dat hun cliënten maar een minimale rol hadden gespeeld bij het runnen van die kwekerij. Uitspraak 9 december. MIDDELBURG - Mensen die vrijwil ligerswerk willen doen maar daar vragen over hebben, kunnen op dinsdag 10 december terecht op een bijeenkomst van Stichting Welzijn Middelburg. Die vindt plaats van 13.00 tot 14.30 uur in Porthos, Sint Sebasti- aanstraat 12 in Middelburg. Deel nemers krijgen informatie over de diverse soorten werk en onder zoeken aan de hand van een inte ressetest wat het beste bij hen past. Deelname is gratis. Aanmelden kan tot uiterlijk vrij dag 6 december via vrijwilliger@welzijnmiddel- burg.nl of 0118-751400. 52r5tJ irdeel extra mobiel p hetzelfde adres „Hopelijk wordt de mening van de heer Wisse niet door u ge deeld", schrijft de soos 'ter Gapin ge' in een brief aan de gemeente raad. De dorpsraad heeft de SGP/CU inmiddels via internet om opheldering gevraagd. Voorzit ter J. Braam benadrukt dat de ge meente De Spil nog onlangs fris in de verf heeft gezet, en dat het dorpshuis zo druk wordt gebruikt dat het zelfs voor de dorpsraad moeilijk is vergaderruimte te boe ken. De soos ter Gapinge somt op dat De Spil intensief wordt gebruikt, onder andere voor bejaardenacti viteiten, soosavonden, yoga-les- sen, koorrepetities, tal van verga deringen, feesten en partijen. Abraham Wisse maakte zijn ge wraakte opmerking tijdens de re cente gemeenteraadsvergadering. Hij pleitte toen voor sluiting van onrendabele gemeentelijke gebou wen. „Dat hij Gapinge noemde was nou juist het verkeerde voor beeld", reageert SGP-wethouder Jaap Melse desgevraagd. „Als er gens een dorpshuis dicht kan, dan zeker niet in Gapinge. Eerder in Aagtekerke of Meliskerke." In die laatste plaats, aldus de wethou der, is bij de dorpskerk als alterna tief al een 'fantastische, gezellige en intieme' zaal gebouwd. DINSDAG 26 NOVEMBER 2013 Golfbaanplan moet compacter door Henk Postma SGP'er Piet de Visser MIDDELBURG - Een inwoner van Rit- them (37) en een van Middelburg (46) zijn doodsbang voor de man nen die van hen toestemming kre gen om in een schuur in het buiten gebied van Ritthem een hennep kwekerij op te zetten. Volgens de Middelburger hebben ze laten blij ken dat het niet op prijs wordt ge steld als ze openhartig zijn tegen over de politie. if .«ill 1 U:00 AM doet 't gewoon door Henk Postma GAPINGE - In Gapinge is 'met grote verbazing" en 'enigszins verontwaar digd' gereageerd op de uitlating van het SGP-raadslid Abraham Wis se als zou gemeenschapscentrum De Spil een goed voorbeeld zijn van een 'muf dorpshuis', dat maar beter kan worden gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23