NIEUWBOUW III HUH Kwart huurders armoede 0 I Het blijft slingeren richting het Bunkerpad Aagtekerke evangeliseert in Suriname 20 WALCHEREN mum ÊF DIN Stijgende woonlasten en een da lende koopkracht zijn hiervan de oorzaken. Daardoor hebben steeds meer huurders moeite met het betalen van de rekeningen. Onder woonlasten vallen zowel de huur als en energiekosten. Volgens het onderzoek leeft 23 procent van de leden van de HVM in armoede. „Wij hebben 1100 leden. Het aantal mensen dat een huis huurt in de gemeente Middelburg is veel groter. Wo ningcorporatie Woongoed Middel burg alleen al verhuurt zo'n zes duizend huizen en dan zijn er nog andere verhuurders actief', zegt Anneke de Vries van de HVM. „Maar het beeld dat uit het onderzoek naar voren komt, klopt met de landelijke cijfers. Je kunt het resultaat over onze leden dus wel vertalen naar een algemeen beeld voor alle huurders in Mid delburg, en eigenlijk voor heel Walcheren." De HVM vindt dat de gemeente met woningcorporaties afspraken moet maken over betaalbare en meer energiezuinige woningen. Bovendien zal de vereniging alle politieke partijen die in Middel burg meedoen aan de gemeente raadsverkiezingen van maart vol gend jaar benaderen om dit pro bleem op de agenda te krijgen. De Vries: „Wij willen dat er een woonlastenfonds komt. Mensen die maximaal 110 procent van het minimum inkomen verdienen en dertig procent of meer van een in komen kwijt zijn aan huur en energiekosten, moeten daaruit steun kunnen krijgen." Voor de PvdA zijn de bevindingen van de HVM reden het college van B en W te vragen uit te zoeken waar de nood het hoogst is:„Wij vin den het onaanvaardbaar dat men sen in deze tijd in armoede moe ten leven en hierdoor niet meer hun kinderen kunnen voeden." as »i LAATSTE NIEUWBOUWPROJECTEN VAN WOONGOED MIDDELBURG Langs de watergang bij Pape gaaienburg lag altijd een fietspad, tot het kassenbedrijf zich er ves tigde. Fietsers rijden nu vanaf het bunkerpad, dat achter de brand weerkazerne in Middelburg be gint, via de Weijevlietweg rich ting de Nieuwe Zuidbeekseweg en bijvoorbeeld Westerzicht. Nu er nieuwe plannen worden ge maakt voor het terrein van het kassenbedrijf, had de bond ge vraagd om het pad door te trek ken langs de watergang, maar dat gaat niet door: bewoners aan de andere kant van de watergang maakten unaniem bezwaar. „Aan de huidige route kleven twee nadelen", zegt Hans Minder- houd van de fietsersbond. „Op de kruising tussen de Jacoba van Beijerenweg en de Vrijburgstraat ligt een krappe chicane en de Vrij burgstraat zelf is vrij smal en erg donker 's avonds. Voor de veilig heid van fietsers was het echt be ter geweest om een vrijliggend fietspad aan te leggen." „We willen kinderen het evange lie brengen, ze iets belangrijks meegeven op een leuke, creatieve manier", vertelt Marlie (20). Zo treedt het duo onder meer op als clowns. „Eén van de clowns wordt gepest, maar de boodschap is: de Here Jezus houdt altijd van je. Maakt niet uit of je dik, dun of wat dan ook bent." Marlie, die als zorgkundig coach bij christelijk begeleidingscentrum Aan de Hand in Brijdorpe vier maanden met onbetaald verlof gaat, werd aangestoken door haar vriendin Christine die twee jaar geleden al eens vrijwilligerswerk in een kin dertehuis in Suriname deed. Het tweetal vertrok eerder al eens voor 3,5 week naar Suriname. „Maar we wilden meer betekenen en toen zijn we gaan uitzoeken Marlie Wisse en Christine de Korte uit Aagtekerke gaan op missie naar straat kinderen in Suriname. hoe dat kon." De Aagtekerkse mei den kwamen in contact met de Stichting Zoutkorrel, die in 2011 door de Nederlandse Klaske Hum- melen is opgericht. De kinderen in de - soms wel 170 koppies tel lende - tehuizen hebben nauwe lijks iets, weet Marlie. Bedden zijn doorgezakt en worden nauwe lijks verschoond. Een groep van twintig kinderen moet het doen met één doos blokjes. „Met een ballon zijn ze al zo blij." De keuze om te evangeliseren in plaats van de mouwen op te stropen en te gaan poetsen of op te knappen, maakt Marlie bewust. „Een scho ne ruimte is voor even, maar als de kinderen geloof krijgen in het eeuwige leven, dan maak je ze ge lukkig voor een leven lang." leeft in Woongoed bouwt niks r door Maurits Sep MIDDELBURG - Een kwart van de huurders in Middelburg leeft in ar moede. Dat blijkt volgens de Hüur- dersvereniging Middelburg uit een onderzoek door de Nederlandse Woonbond. Het Compagnieplein in de Maïsbaai in Middelburg behoort voorlopig tot de twee laatste nieuwbouwprojecten die Woongoed Middelburg nog zal opleve ren. Hier komt een complex met twintig appartementen en groepswoningen voor mensen die zorg nodig hebben, foto Lex de Meester Woongoed Middelburg stopt volle dig met de nieuwbouw van wonin gen en appartementen. Vorige week werd een apparte mentencomplex geopend voor Zeeuwse Gronden, een organisa tie die psychiatrische patiënten wonen en zorg biedt. Dat staat aan de Noordsingel in Middelburg. Woongoed heeft nog twee nieuw bouwprojecten in de pijplijn zit ten, die wel worden afgemaakt. Het ene is een appartementencom plex aan het Compagnieplein in de Maïsbaai in Middelburg. Daarin komen twintig appartementen, drie groepswoningen voor men sen die zorg nodig hebben en een zorgsteunpunt De zorg wordt ge leverd door SVRZ. Dit project is eind 2014 klaar. Het andere project is de sloop en nieuwbouw van huizen in de Ha- vendijkstraat en Karelsgang in Mid delburg, vlakbij bedrijventerrein Ramsburg. Dit project begint in fe bruari 2014 en is medio 2015 klaar. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De fietsersbond in Vlissingen betreurt het dat de fiets route tussen bedrijventerrein Vrij burg en Papegaaienburg niet wordt rechtgetrokken. door Esme Soesman AAGTEKERKE - Marlie Wisse en Christine de Korte uit Aagtekerke vertrekken op 2 januari met een (via een rommelmarkt op de kop getikte) oude koffer Vol ballonnen en knutselspulletjes richting Surina me. Om daar leuke dingen te doen met kinderen in tehuizen, maar vooral ook om te evangeliseren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20