I I I I p- i Boete en werkstraf voor man Vogelwaarde Baggerprocedure voor Westerschelde niet over Spoortunnel ZEELAND 19 commentaar Onderzoek naar luchtkwaliteit Sloe nog onzeker NIEUWE ZEEUWSE STER WEER IN ZEEUWS-VLAANDEREN if La Trinité, Sluis Zwolle 12 MIDDELBURG - Een 54-jarige inwo ner van Vogelwaarde, die circa tien jaar geleden ontucht pleegde met een nichtje en een buurmeis je moet een taakstraf van 240 uur verrichten. Ook moet hij de meis jes in totaal 2604 euro schadever goeding betalen, heeft hij een voorwaardelijke celstraf van twee maanden boven zijn hoofd han gen en moet hij zich laten behan delen. Dat heeft de rechtbank gis teren besloten. Dat de man zich ook aan zijn ei gen dochter zou hebben vergre pen, achtte de rechtbank niet be wezen. De meisjes waren ten tij de van het vergrijp rond de zeven jaar. Als verweer tegen zijn seksu ele escapades zei hij: „Als er vaak kinderen bij je aan de deur ko men, ben je wel eens zwak..." Een taakstraf van eveneens 240 uur en een voorwaardelijke cel straf van drie maanden werd op gelegd aan een 56-jarige Terneuze- naar die zich van begin november 2001 tot en met november 2012 had vergrepen aan zijn dochter. De ontucht begon toen het meis je zeven jaar was. Dat hij haar ook getongzoend zou hebben achtte de rechtbank niet bewezen. In beide 'zaken was een één maand langere voorwaardelijke celstraf geëist. MIDDELBURG - Ongelukkig, maar niet incorrect. Met die kwalifica tie geven Gedeputeerde Staten te kennen dat geen nieuwe vergun ningprocedure nodig is voor het onderhoudsbaggerwerk in de Westerschelde. De PvZ-Statenfractie had daar op aangedrongen, omdat de adverten ties van de ontwerpvergunning in de krant onduidelijk waren. Daardoor was de aankondiging van het werk bij belanghebben den onopgemerkt gebleven. Van misleiding, zoals de PvZ de wijze van publicatie door Rijkswater staat betitelt, is volgens GS even wel geen sprake. Die term veron derstelt moedwil en 'daar nemen wij afstand van', aldus het college. GS zijn het wel met de fractie eens dat de bekopping boven de advertentie in de Zeeuwse dagbla den duidelijker had gekund. Die omissie wordt aangekaart bij Rijkswaterstaat. Ook vinden GS het niet zo handig dat de inspraak termijn grotendeels in de (zo- mer)vakantieperiode is gevallen. Het college heeft verder alle be grip dat de Vlaamse overheid zo ruim voor het aflopen van de gel dende vergunning (tot 2015) een verlenging heeft aangevraagd. GroenLinks, de SGP en Natuurlijk Zee land zetten terecht vraagtekens bij de verbetering van de spoorlijn door Goes. Die was bedoeld om de geweldige groei van het containertransport acceptabel te maken. Nu die expansie van de Vlissingse haven helemaal uit zicht is, zijn de maatregelen in Goes niet meer vanzelfspre kend. Toch is er nog steeds veel te zeggen vóór het project. Vooral de aanleg van een spoor tunnel sluit naadloos aan bij de ingezette verbetering van het wegennet in en om de stad. Daarvoor komt er onder meer een nieuwe afslag van de A58. Dat het Rijk nu ook flink wil meebetalen aan een tunnel moet Zeeland met beide han den aangrijpen. Rest de vraag of de verdeling van de kosten die voor Zeeuwse rekening ko men, nog wel in balans is. Het antwoord is een flinke uitda ging voor de Zeeuwse overhe den. Zij kunnen bewijzen dat ze een groot lokaal belang als een Zeeuwse zaak kunnen be kijken en oplossen. MIDDELBURG - De provincie gaat na hoeveel een onderzoek naar de luchtkwaliteit in het Sloegebied kost en of er een potje voor is. Ze moet immers ook bezuinigen. De Stichting Dorpsraad Nieuw- dorp heeft de provincie om een nieuw onderzoek gevraagd. Vol gens de dorpsraad is de luchtkwa liteit na de sluiting van de failliet gegane fosforfabriek Thermphos en eerdere aluminiumfabriek Zal- co verbeterd, maar dat is slechts een gevoel. Nieuwe metingen zou den die indruk kunnen staven. Te vens kan een onderzoek een ijk- punt vormen, mocht de luchtkwa liteit in de toekomst andermaal een discussie vormen. De afgelopen twee jaar zijn twee onderzoeken uitgevoerd naar de effecten van de industrie in het Sloegebied op de gezondheid van werknemers en bewoners van om liggende dorpen. De hardste con clusie luidt dat kinderen die rond het Sloegebied wonen, een iets minder longfunctie hebben. Het negatieve effect was volgens de GGD vergelijkbaar met wonen bij een drukke verkeersweg. Executieverkoop Belastingdienst DINSDAG 26 NOVEMBER 2013 VsSééjê.: -I- Sterrenrestaurants in Zeeland 2 sterren 1 ster 11 Inter Scaldes, Kruiningen 1* De Kromme Watergang, Breskens 3 f Katseveer, Wilhelminadorp 5 f Pure C, Cadzand f Spetters, Breskens l f 't Vlasbloemeken, Koewacht De sluiting van 3-sterrenrestaurant Oud-Sluis in Sluis, wordt in de nieuwe gids van Michelin gecompenseerd met een nieuwe ster voor Spetters in Breskens. Wederom in Zeeuws-Vlaanderen, waar zich nog vier toprestaurants bevinden. Zeeland benoorden de Westerschelde moet het met twee bekroonde restaurants doen. Nederlandse restaurants met 2 of meer Michelinsterren 3 sterren nieuw T/f 3 sterren 2 sterren nieuw 2 sterren De Leest De Librije Vaassen Bord'Eau Amsterdam Francois Geurds Rotterdam Fred Rotterdam Ciel Bleu Amsterdam 7 Sisamhoud places Amsterdam 8 Aan de Poel Amstelveen 9 De Kromme Watergang Breskens C* 10 DeLindenhof 11 12 Chapeau! De Bokkedoorns 13 Boreas 14 Inter Scaldes 15 Da Vinci 16 Beluga Giethoorn Bloemendaal Overveen Heeze Kruiningen Maasbracht Maastricht 17 Parkheuvel Rotterdam 18 De Zwethheul Schipluiden LO O 19 DeLeuf Ubachsberg 20 De Treeswijkhoeve Waalre 21 Librije's Zusje Zwolle eof estaura^ infographic Rolant Quist en ANP foto Robin van Lonkhuijsen/ANP door Marcel Modde Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Zie tevens www.domeinenrz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19