Delta Sport euforisch na zege op Hercules Voetbalsters IJzendijke onderuit in de beker Van Damme/lvens staat op De Geslootene Boom is terug aan de leiding Robert Vink houdt zenuwen in bedwang 36 SPORT Toernooi voor volleybalduo's in Hulst De grote winnaar was het hon- derdkoppige publiek in sporthal Onderdak. Dat kreeg een hard werkend collectief te zien dat een stapel werk verzette. Niet alleen voorin, maar ook in de defensie werd er gebikkeld. Dat sierde het gezelschap dat coach Peter Bos de zaal in had gestuurd. Dat iedereen tot het gaatje wilde gaan, die boodschap was bij het publiek al lang overgekomen. „Daar komt bij dat we vandaag niet wilden verliezen. Dat is er bij iedereen goed ingestampt", grapte routi nier Guust Sluijs na afloop. De Zierikzeese hoekspeler zit aan vallend al weken lekker in zijn vel. Gisteren vervulde hij net als de rest van de ploeg zijn sportieve plicht. Echte uitschieters waren er immers niet tegen de Zuid-Hol landers. Iedereen droeg zijn steen tje bij. „Dit is toch prachtig", voeg de Peter Bos er aan toe. „We zijn door de nieuwe speelwijze niet af hankelijk van één persoon." Het was in ieder geval dringen op het scorelijstje van Bos. Want de 29 treffers werden breed gedra gen, door maar liefst acht spelers. „Dat is onze kracht", glunderde Bos trots. De regie belandde na een weifelende start (0-2) al snel weer in Zierikzeese handen. Lang zaam werd een voorsprongetje op gebouwd, dat niet meer uit han den werd gegeven. De zege gaf Sluijs een kick. „We hadden nog nooit van die mannen gewonnen. Dat gaf zeker een stimulans." Scores Delta Sport: Koen de Bruin en Ruben Bos 5, Tim Vleeshouwer, Guust Sluijs en Jimmy Niemans 4, Gui- do de Graaf 3, Leon van de Sande en Jordy Niemans 2. De thuisploeg zette IJzendijke de eerste helft onder druk. De ploeg van trainer Ronny van Poucke her stelde zich goed na rust en kreeg kansen via Thea de Blaeij en Kelly van Leeuwe. Het bleef echter 0-0, zodat Bavel dankzij het beter nemen van de strafschoppen verder bekert. In de vijfde klasse ging IJzendijke 2 kansloos met 6-1 onderuit tegen Nieuwdorp. Het doelpunt van IJzendijke werd gemaakt door Ka ren Buijsse. In de derde klasse van het vrou wenvoetbal (zondag) werd Ter- neuzen-Berkdijk gistermiddag af gelast. Berkdijk kon geen team op de been brengen. Eén klasse lager speelde FC Axel uit tegen Dosko met 0-0 gelijk en versloeg Hontenisse op eigen veld RSV met 4-0. Eva van de Walle (i6) en Maxime van Eenennaam (18) pakten tegen Claire van Damme (14) en Mar nix Ivens (22) een 5-0- en 9-6-voorsprong. Vervolgens lieten de favorieten de teugels vieren, hetgeen hen duur kwam te staan. Na een uur ging, bij 9-9 en 30 ge lijk, klonk het eindsignaal. Er moest echter doorgespeeld wor den tot er een winnaar was. Van Damme en Ivens braken de servi ce van Eva van de Walle waardoor ze op 10-9 finishten. Het was met een ook de enige keer in de partij dat het Hulster koppel aan de posi tieve zijde van de score bleef. „In het begin liep het niet bij ons, maar toch bleven we er voor gaan. Er is altijd hoop. We zijn een goe de combi. Claire zet veel druk met fore- en backhand, zodat ik er aan het net vaak tussen kan ko men. Bovendien loopt mijn servi ce goed. We zijn samen ook club kampioen geworden van Hulster Ambacht en wonnen afgelopen zomer het Reynaerttoernooi in Hulst en het Bosse Pielentoernooi in Vogelwaarde", aldus Marnix Ivens. Voor hun opponenten waren de druiven zuur. „Het is mijn schuld. Bij 9-7 heb ik lopen klooien. Ik dacht dat er nog maar een paar mi nuten waren te gaan en ging servi ce-volley spelen. De bel wilde ech ter maar niet gaan. Die ging uit eindelijk middenin de rally bij 30-gelijk. Daar schrok Eva zo van dat ze een backhand in het net sloeg", treurde Maxime van Ee nennaam. In de dubbel-5-finale revancheer den Wouter de Feijter en Robert Zegers zich tegen Bram Donze en G.S. v.d. IJssel-Pearle Opticiens 5-3: Een pijnlijke nederlaag voor de Sasse ploeg. Tegen de hekken sluiter werden de kansen uit han den gegeven. Etienne van Dam me stond na achttien beurten op twintig en maakte er in de reste rende 32 nog zes bij. Dion Berg mans leidde met 34-27 en zag zijn tegenstander met series van acht en drie nog voorbijsteken. Eddie van Goethem had na twintig beurten pas twee caramboles, hij vocht zich terug en kwam in de nabeurt met een serie van vier nog gelijk met zijn tegenstander. Alleen Yves Welvaert speelde naar behoren en won. G.S. v.d. IJssel-Polka Print 2-6: De bezoekers wisselden op de ranglijst van plaats met de thuis- spelers. Na de knappe overwin ning is Polka Print opgeschoven naar de derde plaats. Meerten Dal- linga verloor als enige. Jean Paul de Kraker, Dirk Vlerick en Louis Dallinga zorgden voor de team winst. De Geslootene Boom-3BSD Hy drozorg 6-2: Een prima zege voor de thuisploeg, die daarmee de lei ding in poule vier van de vierde divisie heroverde. Halverwege stond het nog gelijk, na een over winning van Rien Sandrini en ver lies voor Rob Duitemeyer. Na de pauze legden Dirk Smet (zwaarbe vochten zege) en Benny Visser (eenvoudige overwinning) de za ken in de juiste plooi. SAS VAN GENT - Organisatiebureau WINN Events houdt zaterdag 28 december in samenwerking met sporthal Den Dullaert voor de vijf de keer het Duo Hulst-volleybal toernooi. Tot en met zondag 22 december kan worden ingeschreven op twee niveaus (competitiespelers en recreanten/jeugd vanaf veer tien jaar) en in drie categorieën, te weten mannen, vrouwen en ge mengd. Het evenement is een onderdeel van de Duo Volleybal Tour 2013-2014, die in mei volgend jaar in Sas van Gent een vervolg krijgt. Inschrijven kan via de website www.winnevents.nl, door een mail te sturen naar duohulst@zeelandnet.nl of telefo nisch bij Ronny .Winne (06-44782515)- Veel spannender dan het PK in Café Baarends in Goes kan een fi nale niet zijn. Bij aanvang van de slotdag waren er nog vijf titelkan didaten. Van hen kwam Robert Vink uiteindelijk bovendrijven, al was dat op moyenne. In de slot- ronde, die bol stond van de zenu wen, won Vink van thuisspeelster Ellen Riemens in 38 beurten. Niet best, maar goed genoeg voor de ti tel. Vink moest winnen omdat bij een gelijkspel Jan Clement op punten voor hem zou eindigen en Martijn Hendriksen uit Kapelle op moyenne. Vink deed dat wat nodig was en hield zo Clement van de titel. Clement was toch een opvallende verschijning in dit kampioen schap. Enige weken geleden deed hij voor het eerst mee in de vier de klasse en promoveerde direct. Hij probeerde het toen maar in de derde klasse en plaatste zich voor de finale om daar meteen zilver te veroveren. Clubgenoot Ko van Ha- neghem werd zesde en Frans Haak van BC De Gaard vierde. In poule noord was Maarten Bruij- nes uit Bruinisse de beste. Hij ging in Zierikzee Johan Louwerse uit Middelburg en thuisspeler Jur- gen Bruggeman vooraf. Bruijnes bleef tot de slotronde ongeslagen, maar verloor de finale van Lou werse. Het kon hem niet deren, want de titel was al binnen. door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - De nederlagen van de laatste weken zijn stevig aangeko men bij de handballers van Delta Sport. Tel daarbij de wetenschap dat de Schouwse ploeg nog nooit van Hercules 3 had gewonnen en je hebt een lastige middag. De praktijk was gisteren totaal anders. Delta Sport stond zijn mannetje in de dekking en dat was de basis voor een 29-24-overwinning. door Aector Dooms en Eddy van der Hooft TERNEUZEN - De voetbalsters van tweedeklasser IJzendijke zijn zater dag in en tegen Bavel uitgescha keld in de kwartfinales van het be kertoernooi. Het duel eindigde in een O-O-gelijkspel. In de strafschop- penserie won de zondag-eersteklas ser met 4-3. Vierde klasse. Dosko-FC Axel 0-0 (0-0). Hontenisse-RSV 4-0 (0-0). Bonne van Kruijssen 1 -0 en 2-0, Fanny Kools 3-0 en 4-0. De winnaars van de mixed-5, Claire van Damme en Marnix Ivens, in actie, foto Peter Nicolai HULST - Het venijn zat 'm gisteren in de staart in de mixed-5-finale van het Dullaert Dubbeltennistoer- nooi. SAS VAN GENT - Na de misstap in de vorige ronde is De Geslootene Boom terug aan de leiding in de vierde divisie driebanden. De ploeg won met 6-2 van 3BSD Hydrozorg. In de tweede divisie verloor Pearle Opticiens en won Polka Print. door Joop van den Oudenhoven GOES - Het persoonlijk kampioen schap libre derde klasse poule zuid werd beheerst door Zeeuws-Vlaam- se spelers. Van hen werd Robert Vink van 't Bierwinkeltje titularis. Hij bleef Jan Clement van Hof van Eede op moyenne voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66