Fullprof Van Asten heeft het laatste woord SPORT 35 „Tja, er zijn er vandaag meer geko men dan verwacht", zegt Sprink- huizen. „We zijn ooit begonnen met honderd deelnemers. Nu zit ten we op het tienvoudige. Wat de aantrekkingskracht van deze wedstrijd is? Ik denk het feit dat dit juist géén wedstrijd is. Het is een trimloop en de sfeer is onge dwongen. We huldigen de win naars niet. De nummers één krij gen een bos bloemen en dat is het wel. Het gaat hier niet echt om de tijd, meer om het hardlopen op zich." Daarbij komt dat de atleten door één van de mooiste delen van Zee land trekken. Ze kunnen hun ogen de kost geven op de dijkjes rondom het kerkdorp. De weekjes liggen er mooi bij en de bomen hebben/raaie hersftkleuren. „Ik had verwacht langs saaie wei landen te lopen", zegt de Middel burgse Anjolie Engels-Wisse als ze net de eindstreep gepasseerd is. „Maar het was juist idyllisch. Ik had hier nog niet eerder meege daan en dacht niet dat het rond de ze tijd nog steeds zó mooi zou zijn." Onderweg hebben de mannen en vrouwen wel last van de gladheid. Het heeft voor de start nog gere gend en er ligt veel modder op de paadjes. „Er waren dijkjes bij waar op je beter niet precies op het mid den kon lopen", laat Tim Pleijte uit Zoutelande weten. „Ik ging dan gewoon even een stukje het gras ernaast in. Je moest her en der je pas aanpassen." Alleraardigst is dat op de Meer- kotsedijk nog over een hekje moet worden geklommen. Dat kan niet met z'n allen tegelijk; soms is er filevorming. Sprinkhui- zen: „Er was ooit een hardloper die vroeg of we dat hek niet kon den openzetten. Maar ja, er staan paarden achter. Ik vroeg toen: 'Haal jij de paarden terug als ze ontsnappen?' Wij vinden zo'n hekje op het parkoers nu juist de charme van onze trimloop. En als ik hier zo om me heen kijk, zijn veel mensen het met ons eens." PARKOERSRECORD PLEIJTE In de klasse Z hield Leopold van Asten Wilma Stouten uit Middel burg van een zeker lijkende over winning af. En in de klasse M flik te Limburger Van Asten favoriete Monique van Sabben uit 's-Heer Arendskerke ook nog eens dit kunstje. Thomas Verschoort uit 's-Heerenhoek wist met de over winning in de klasse L de hege monie van de deelnemers van bui ten de provincie te doorbreken. In de klasse Z zette Marit Huige uit Nisse met Aldebaran de toon. Met nog drie combinaties te gaan reed ze een foutloze barragerit, in 30,72 seconden. Wilma Stouten, die na een dipje het juiste ritme weer te pakken heeft, leek daarna met Stouten's Tamara de overwin ning zeker te stellen. Ze had 29,45 seconden nodig voor haar rit. Het laatste woord was echter aan Leopold van Asten. Kort wen dend en in de hoogste versnelling stuurde de fullprof uit Ysselsteyn de schimmelhengst VDL Groep Cassanova Z in 27,33 seconden naar een overtuigende overwin ning. Als eerste starter in de barrage van de klasse ZZ vloog Marieke de Bart met Champagne Z in de onmogelijk geachte tijd van 30,10 seconden over de acht obstakels. Maar in de haast trok de amazone uit 's-Heer Abtskerke met de Cel- lano Z-dochter een paal naar de bodem. Een foutje dat door Yvon ne Jakobsen met Ausi-Ausi in een foutloze rit in 33,43 seconden on middellijk werd afgestraft. Toch bleek het voor de combinatie uit Arnemuiden niet voldoende voor de zege. Die ging naar laatste star ter Noëlle van de Velde uit Rijs bergen, die zich met Bernesse in een tijd van 31,86 seconden de bes te toonde. Heeft Wilma Salm met Barilla SP weer een nieuw topper onder het zadel? Het heeft er alle schijn van. In de dressuurwedstrijd van de Gouwe Reyers in Serooskerke liep de amazone uit Yerseke met de Sandreo-dochter in de warmloop ronde met 66,00 procent naar de overwinning. Willem van Wallen burg eindigde met de Painted Black-zoon Zip met 65,33 procent als tweede. In de herkansing stuurde Wilma Salm de bruine merrie met 67,00 procent naar de zege. De Middelburgse Nadia van Schaik eiste met de Santiago-af- stammeling Veersedams Shakira met 65,66 procent de tweede plaats voor zich op. „De samenwerking met Ron Vlaar verliep goed. Het is lekker om zo'n beest naast je te hebben. Die haalt er wel een paar duelletjes uit. En dat ik twee kopduels achter elkaar van Falcao won, was ook wel lekker. Oranje-debutant Joël Veltman na de oefen wedstrijd tegen Colombia in De Telegraaf. „De gynaecoloog zei zonder emotie dat ons doch tertje het syndroom van Down heeft, en daarmee was het klaar. Ik zal me ook daarom nooit blind staren op wat er komen gaat. Het gaat om wat je nu hebt en dat je daarvan geniet." PEC Zwolle-verdediger Darryl Lachman in Voetbal International. „Ik ben een betere trainer geworden door mijn ont slag bij Feyenoord. In Nederland zou ik met deze groep ook meedoen om de titel." Mario Been, trainer van RC Genk, in Voetbal International. „Als ik de Euroborg binnenkom, gebeurt er wat met me. Dat had ik ook al toen ik hier met AZ of NEC kwam. Er hangt een Engels sfeertje. Mensen kunnen je bijna aanraken." FC Groningen-aanvaller Nick van der Velden in de Volks krant. „Ik geef het laatste tikje en sta op het scorebord. Er zitten soms wedstrijden tussen dat ik drie ballen raak. Maar dan ligt er wel één in het netje. Ik hoef nu eenmaal niet mee te hockeyen." Hockeyer Mirco Pruyser in de Volkskrant. „Het is doodzonde dat zo'n goede trainer met zo veel ervaring niet meer langs de badrand staat. Ik hoop het beste voor de meiden, maar geloof niet dat dit nou de juiste manier is." Iefke van Belkum over de ontslagen waterpo- locoach Mauro Maugeri in Trouw. „Iedereen zegt dat Roger Federer de beste tennisser aller tijden is, maar ik ben het er niet mee eens. De beste ooit heeft geen angstgegner, zoals Rafael Na- dal dat voor Federer is." Tennisser Robin Haase over topspelers, in de Volkskrant. MAANDAG 25 NOVEMBER 2013 In een lang lint trekken de bontgekleurde hardlopers door de herfstige Zak van Zuid-Beveland. ven en laten leven' Tim Pleijte liep gisteren een par koersrecord in de Grote Zakloop. De atleet uit Zoutelande klokte op de halve marathon 1.12.06 uur. Daarmee was hij 62 tellen sneller dan Alwin Vermeulen in 2003. Pleijte liep de trimloop voor het eerst. Hij liet de Warandeloop (te vens het NK cross) schieten. Hij achtte zich niet in staat een goe de klassering neer te zetten in Til burg. Middelburger Ronnie Overgaauw (1.13.50) en Vlissinger Remy Vas- seur (1.16.53) werden op ruime afstand tweede en derde. Bij de vrouwen zegevierde Anjo lie Engels-Wisse. Met 1.24.19 hield ze Marianne de Kok uit Le- wedorp (1.25.20) achter zich. Op de 7,5 kilometer finishten Luuk Balkenende (Goes) en Mir- jam van Reijen (Amsterdam) als eersten. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Voor de Zeeuwse springruiters zat het venijn zaterdag in Hippisch Sport centrum De Kroo duidelijk in de staart In de klasse ZZ verwees laat ste starter Noëlle van de Velde uit Rijsbergen de Arnemuidse Yvonne Jakobsen met Nassau-dochter Au- si-Ausi naar de tweede plaats. Op het anders zo rustige Dorpsplein is het een drukte van jewelste bij de start van de Grote Zakloop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65