Guitho de Wolff kan nóg beter SPORT 33 Persoonlijke fouten doen YVC das om De volleybalsters van YVC hielden één punt over aan het inhaalduel met het op de tweede plaats geklasseer de V-Volley. De Zeeuws- Vlaamse nummer tien van de ranglijst won de eerste set met 24-26, maar incas seerde daarna drie setneder lagen op rij. Dat was vooral te wijten aan te veel per soonlijke fouten. YVC had na winst in de eerste set vooral passend geen ant woord op de service: 25-18, 25-12,25-18. ZK springen blijft in Heinkenszand Het Zeeuws indoorkam pioenschap voor springrui ters wordt 'gewoon' in Hein kenszand gehouden. Dat be sloot het bestuur van de KNHS Regio Zeeland zater dag. Een groot aantal springruiters dreigt met een boycot, omdat zij de accom modatie (stal Vermue) te klein achten om een fair par cours voor de klassen M en Z te bouwen. Heinkenszand blijft op 15 februari echter het toneel voor het ZK. De Sjuttul 2 is ongenaakbaar De Sjuttul 2 uit Oostburg had geen enkele moeite om de koppositie te verstevigen in de vierde klasse van de badmintoncompetitie regio Zeeland. Met 7-1 werd Den Ossaert kansloos gelaten. Voor de zeven punten zorg den Johan van de Bruele, Jo hnny Jansen, Daisy Kimenai en Marije Pfaff. Het enige te- genpunt kwam op naam van Miriam de Maat, die haar en kelspel won. Kansloos verlies 't Bierwinkeltje De driebanders van 't Bier winkeltje leden in de derde divisie een kansloze neder laag tegen Machielsen FA/Pressplate uit Zundert: 0-8. De thuisploeg miste Mare Pauly en René Kuczor- ra. 'Grote'Cees Wissel moest nu kopman spelen en dat ging hem slecht af tegen Vic Herreweghe. Ook Arie Vink, Fons Baart en Michael Vink gingen hardhandig onder uit. Verliespunt voor koploper volleybal In de eerste klasse vrouwen van de bedrijfsvolleybalcom- petitie in Hulst liep Notaris Stolker onverwacht" tegen een verliespunt aan in het duel met Nijver Kunststof Kozijnen. De koploper kwam tegen de nummer laatst niet verder dan 2-1. Veel deren deed dat Stolker niet, omdat de voor sprong op Mulan nog altijd vier punten bedraagt. Het was een spectaculaire middag in sportaccommodatie De Sprong in Middelburg, waar de Middel burgse turnvereniging MTV teken de voor de organisatie van deze nationale kampioenschappen. Het publiek genoot van springen op het hoogste niveau waarbij de fraaiste hoogstandjes werden uit gevoerd. Zo zagen zij zelfs een tri ple, een drievoudige salto. Dat is een uniek element dat vooraf moet worden ingediend bij de lan delijke commissie groepssprin gen. Er wordt eerst gecontroleerd of de uitvoering stabiel genoeg is om uitgevoerd te mogen worden. De vereniging Zuid Scharwoude was met het herenteam de eerste die deze sprong liet zien en kreeg het publiek hiermee op de ban ken. Ook Guitho de Wolff, de interna tionale springer uit Oostburg, ver toonde zijn kunsten in Middel burg. Vooral op het onderdeel air tumbling oogstte het talent van Tlirn'87 veel succes. Zijn optreden was uitstekend, maar zijn train- ster Kristine Provo merkte op dat het nóg beter kan. „De moeilijk- heidswaarde van zijn oefening kan nog hoger. De dubbele strek salto heeft Guitho vandaag nog niet gesprongen." MTV keek terug op een geslaagd toernooi. Hoofdtrainster Ingrid Simons: „We hebben goed gepres teerd. Er zijn weinig fouten ge maakt en goede resultaten be haald." De organiserende club sprong op de diverse toestellen naar een prima, over het alge meen het beste, resultaat. Er moest gesprongen worden op vijf toestellen waarvan er vier meetel den voor het eindresultaat. De club uit Middelburg werd dankzij de goede prestaties op alle toestel len nationaal clubkampioen met het mixteam. Dit team bestond uit Melanie Baas, Jacqueline Boon man, Iris Lodder, Anniek Nierijn- ck, Ivano Geertse, Martijn Jeras, Anhony Abboud en Joris van Oijen. Ook individueel werd goed ge presteerd. Joris van Oijen werd bij voorbeeld derde. Een trotse train- ster: „Op de training moet je soms duizend keer iets zeggen en op de wedstrijd zie je ze het ge woon doen." Ook Forza Gymnasti ca keek tevreden terug op de resul taten. Het seniorenteam met Quinty Cok, Janine van Dijk, Ar nold Metselaar, Stefan Raats, Ste- phan Dijkhuizen en Guitho de Wolff werd op het A-niveau eer ste op de tumblingbaan. Het aan komend talent Quinty Kok haal de bij de junioren bovendien een uitstekend resultaat met de eerste plaats op de airtumbling. Ook Ja nine van Dijk presteerde goed. In een veld van ruim veertig deel neemsters werd ze vijfde bij de in dividuele senioren springsters. Guitho de Wolff (Turn'87 Oost burg) werd individueel kampioen op de airtumbling. Stephan Dijk huizen (Forza Gymnastica) werd op dit onderdeel derde. Stijn Bas ting van T\irn'87 won bij de jeugd op dit onderdeel. Bij het groeps springen haalde Olympia Kapelle goud en MTV zilver op de airtum bling. MAANDAG 25 NOVEMBER 2013 ROTTERDAM AXEL OOSTBURG SAS VAN GENT HULST Een speelster van Rapide (links) en een tegenstandster van Walcheren duelleren om de bal. De Zeeuwse derby eindigde gisteren in een 3-1-overwinning voor de Hulster hockeysters. foto Peter Nicolai door Janny Vermeule MIDDELBURG - Dat de Zeeuwse turnverenigingen springtalent in huis hebben, werd zaterdag beves tigd tijdens het NK voor clubteams en NK airtumbling groepsspringen en individueel. MTV Middelburg, Turn'87 Oostburg, Olympia Kapel- Ie en Forza Gymnastica uit Goes haalden diverse keren eremetaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63