Mannen Scheldesport zijn dicht bij een stunt Korfballers Zaamslag slaan al voor rust toe Van Ewijk profiteert van afwezigheid toppers I I I 32 SPORT HOCKEY Hockeysters van Olympia houden het veel te lang spannend tegen Gilze-Rijen (2-0-zege). r =H 9 Vrouwen. BC Vlissingen 2-Schel- desport 41-43 (18-27): De Terneu- zense vrouwen speelden een goe de eerste helft en legden daarin de basis voor de winst. De eerste periode ging gelijk op (12-13). In het vervolg van de eerste helft nam Scheldesport afstand, met na me via goed lopende fastbreaks. De Vlissingse ploeg gooide in de derde periode het tempo omhoog. „We hebben een krappe selectie. Daardoor kregen we het moeilijk en in de derde periode komen we meestal in de problemen", zei Scheldesport-coach Martin van Ham later. De voorsprong van ne gen punten was aan het eind van de derde periode geslonken tot drie punten. In de laatste periode hielden de Zeeuws-Vlamingen stand. Van Ham: „We benutten deze keer de vrije worpen beter." Maaike Casteleijn en Julia Fuertes Cabello maakten elk tien punten. Mannen. Virtus-Scheldesport 82-75 (41-44): Scheldesport was dicht bij een stunt tegen de titel kandidaat. De ploeg van trainer speler Marco Oppewal speelde een uitstekende eerste helft, die met een 44-41-voorsprong werd afgesloten. „Collectief hebben we heel goed gespeeld. Er werd goed verdedigd en in de rebounds wa ren we sterk. We hebben het Vir tus heel lastig gemaakt", aldus Op pewal. Niet alleen verdedigend, maar ook aanvallend waren de Terneu- zenaren op dreef. In de laatste pe riode zette de thuisploeg de situa tie echter recht. Bas Dieleman was bij Scheldesport topscorer met 24 punten, gevolgd door Ni no Wullems (22) en Matthijs Kingma (18). Scheldevogels-Zaamslag 9-14: Zaamslag sloeg al voor rust, ge heel volgens het plan van coach Carlo de Waele, toe. Tegenstander Scheldevogels bracht in de twee de helft enkele routiniers in, maar toen was hefverschil al gemaakt. Voor rust (2-7) gaf Zaamslag nau welijks iets weg en maakten voor al de mannen het verschil. Na de pauze brachten de wissels van Scheldevogels meer evenwicht, maar toen was de pap al gestort. Zaamslag moest het stellen zon der steunpilaar Marjan Verhage. Coach Carlo de Waele was be nieuwd hoe dat opgevangen zou worden en was na afloop een te vreden man. „We misten automa tismen, maar Karin Verheifte ver dient een pluim. Ze was een pri ma vervanger." De Waele waakt voor al te veel eu forie, maar het ziet ernaar uit dat Zaamslag 2013 als koploper gaat af sluiten. Het erepodium gaf na afloop in het Fokkerbos bij Hoogerheide een ongebruikelijke aanblik. „We weten dat Danny Sleeckx de sterk ste is", zei Van Ewijk, „en als Mar co Minnaard van de partij is, spreekt ook hij een woordje mee. De rest rijdt daarom voor de twee de of derde plaats. Daar moeten we ons bij neerleggen." De wedstrijd van zaterdag kende een aantrekkelijk verloop. Jacob de Roo, Edzard van Ewijk en Ke vin Gideonse reden om en om op kop, maar konden het verschil niet maken. Gideonse was de ver rassende factor bij de koplopers. „Op doorreis naar mijn ouders in Heinkenszand dacht ik wel mee te kunnen doen in Hoogerheide. Ik ben in voorbereiding op het NK mountainbike en veldloop. Dit weekeinde past daar goed in met vandaag dus de ATB en op zondag de Zakloop in Nisse. Mijn eerste test is zeker geslaagd, al had ik verwacht te kunnen win nen", stelde de in Nijmegen stude rende Gideonse. Hij moest uitein delijk genoegen nemen met de derde plaats. Zoë Mulder verraste bij de vrou wen, mede doordat Birgit Lavrijs- sen er niet was en Marjolein Gem ier met pech de strijd moest sta ken. Emma Verloop werd tweede. MIDDELBURG - De hockeysters van Rapide hebben gisteren de derby tegen Walcheren gewonnen in de derde klasse. Het verschil werd ge maakt in de tweede helft, waarin de Hulster ploeg een 1-0-achter- stand wegwerkte. Een klasse lager won een veel sterker Olympia met 2-0 van Gilze-Rijen. Bij de mannen had een duidelijk beter Rapide toch veel moeite met het puntloze Teteringen (4-3). In de derde klasse won Wal cheren met 3-1 van Hoeksche Waard en moest Olympia met af getekende cijfers de meerdere er kennen in een technisch en tak- tisch sterk Pelikaan. Vrouwen. Rapide-Walcheren 3-1 (0-1): Een gemotiveerd en feller Walcheren was in de eerste helft niet de mindere van Rapide. De ploeg uit Vlissingen nam zelfs de leiding uit eep strafcorner via Eli ne Reinders. Toch kreeg Rapide een levensgrote kans om langszij te komen. Een toegekende straf- bal van Tatsjana van de Eynde werd echter knap door Walche- ren-keepster Celine Thielen ge stopt. In de tweede helft voerde Rapide het tempo op en nam seeds na drukkelijker het initiatiefin han den. Dat resulteerde na een kwar tier in de gelijkmaker. Ditmaal werd door Stephanie van Hape ren een strafbal benut. Nauwe lijks tien minuten later leverde een mooie aanval de 2-1 op. Uit een fraaie pass van Eva d'Hooghe nam Tatsjana van den Eynde die treffer voor haar rekening. Na dat doelpunt vloeide de mentale weerbaarheid weg bij Walcheren en kon een dominerend Rapide, met de uitblinkende jeugdspeel- ster Aisha Langerak, zelfs nog 3-1 maken via Yasmine Claessens. Olympia-Gilze-Rijen 2-0 (0-0): Een goed spelend en vlot combi nerend Olympia deed zich met de ze 2-0-zege tekort. Gezien het gro te veldoverwicht en de legio kan sen die het kreeg, had de thuis ploeg met ruime, afgetekende cij fers moeten winnen. Pas zes mi nuten na de doelwisseling brak Olympia de score open. Een fraaie combinatie werd afgerond door Sophie Verbraeken. Kort daarna werd een zuiver doelpunt van Olympia niet toegekend. Daar door bleef het verschil langdurig tot slechts één treffer beperkt en nam de spanning alleen maar toe. Twaalf minuten voor het einde kwam daarin verandering. Een fraaie aanval via Lieke de Heus en De Zeeuws-Vlaamse hock eyers 'scoorden' drie zeges in vier duels. Alleen de man nen van Olympia verloren. Aïcha Sips werd door Sophie Ver braeken keurig in 2-0 omgezet. Mannen. Pelikaan-Ölympia 8-1 (3-0): De inzet van Olympia was goed, maar kwalitatief kwam het team veel tekort tegen de titelkan didaat in deze klasse. Het tech nisch zeer vaardige Pelikaan stond bij de doelwisseling al op 3-0. Toen was de twijfel op een goede afloop al fors toegenomen bij Olympia. Terecht, bleek in de tweede helft. Pas bij 8-0 scoorde Thibault de Croocq de eerredden- de treffer. Rapide-Teteringen 4-3 (2-1): Te teringen was als team minder dan Rapide, maar had wel een paar spelers van een kwalitatief hoog niveau. Zij zorgden dan ook dat de wedstrijd tot het einde toe spannend bleef. Rapide had een veldoverwicht, maar moest wel alert zijn bij de tegenstoten. Daar naast maakte de thuisploeg het zichzelf moeilijk door te veel doel kansen onbenut te laten.Toch kwam het al na negen minuten via fraai voorbereidend werk van Wouter de Kerf en Maxime Post op voorsprong door Lars van Ta- tenhove. Via een geluksdoelpunt kwam Teteringen langszij, maar nog voor de rust zorgde Maxime Post op aangeven van Lars van Ta- tenhove voor 2-1. De tweede helft was drie minu ten oud toen Teteringen via een uitval op 2-2 kwam. Daarna liep Rapide uit haar 4-2 door een fraaie volley van Maxime Post (as- sist Quinten Missiaen) en een tref fer van Wouter Smet. Een kwar tier voor tijd soleerde Teteringen naar 4-3. Daarna verzuimde Rapi de de beslissing te forceren en moest tot het eindsignaal scherp blijven om de winst veilig te stel len. door Aector Doorns TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport behaalden in de eer ste klasse een 43-41-overwinning in een spannende derby tegen BC Vlissingen 2. De mannen van Schel desport kwamen in Werkendam net tekort (82-75) tegen Virtus, de nummer twee in de eerste klasse. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van Zaamslag boekten in de vierde klas se een zege op Scheldevogels. Het werd 9-14. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 6, Erwin Verhelst 4, Marnix de Bat, Ri chard Verolme, Debby Cerpentier en Linda Hamelink 1. Luctor-Tjoba 4:12-10. Scores Luc- tor Eline Jansen 4, Peter Durink, Adrie de Jonge, Jenni van Celder 2, Karlijn den Hollander en Pieter Kouse maker 1 door Wim de Vos HOOCERHEIDE - De favorieten Mar co Minnaard en Danny Sleeckx ont braken zaterdag in Hoogerheide bij de vijfde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup. Het woord was daarom aan anderen. Edzard van Ewijk toonde zich uiteindelijk de snelste voor Jacob de Roo en Kevin Gideon- se. Rapide toont veerkracht door Peter Snelders Ashley Wisse namens MTV Middelburg in actie tijdens de Open Nederlandse Kampioenschappen in Middelburg. foto IzaSk Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62