Bouzambou steelt show bij Vlissingen Goes en Duiveland bereiken derde ronde van districtsbekertoernooi Corn Boys doet in de vijfde klasse niet onder voor Hoofdplaat SPORT 31 Hoessein Bouzambou kapte en draaide rechtsback Ben van Laar hoven helemaal dol. De verdedi ger van hekkensluiter Best Voor uit zag zijn directe tegenstander een assist afleveren en twee keer scoren. „We zijn in vorm", betrok Bouzambou zijn ploeggenoten bij de goede wedstrijd. Zelf kleefde hij de gehele wed strijd aan de linkerzijlijn. Als hij de bal in zijn bezit kreeg, zocht de watervlugge middenvelder zijn tegenstander op. Dan waren er twee mogelijkheden: óf hij snel de hem gewoon voorbij, óf hij pas seerde hem met een sierlijke be weging. Werd er onverhoopt toch balver lies geleden, dan was die bal niet veel later alweer in het bezit van de Walcherse ploeg. „Dan zie je ook dat de balans in het team goed is", concludeerde trainer Ruud Pennings tevreden. Voor Hoessein Bouzambou was het een bijzondere week. Dinsdag trainde hij samen met zijn vier jaar jongere broertje Saïd, mee met het Nederlands zaalvoetbal team. De broers speelden zich bij eredivisionist Groene Ster in de kijker bij bondscoach Marcel Loos- veld. Hij bood ze een trainingssta ge aan. De 27-jarige middenvelder gaf zijn bijzondere week gisteren bij^ VC Vlissingen een passend ver volg met een 4-1-overwinning op hekkensluiter Best Vooruit. Bin nen tien minuten lag de eerste goal van Bouzambou al in het net. Daarna volgden vele kansen uit vele mooie aanvallen, maar die le verden voor rust geen doelpunten meer op. In de tweede helft gooi den Etienne Mallie en nogmaals Bouzambou de wedstrijd in het slot. Josimar Pattinama mocht op aangeven van de linkerflankspeler de 4-0 binnen knikken. Thijs En gels deed vlak voor tijd wat terug voor de bezoekers uit het Brabant se Best: 4-1. TEC speelde gisteren rond hetzelf de tijdstip als VC Vlissingen haar inhaalwedstrijd tegen nummer drie Oss'20. De ploeg uit Tiel deel de de koppositie in de eerste pe riode met de Vlissingers, maar had een beduidend beter doelsal do. Aan de Irislaan druppelden de berichten binnen dat de ploeg uit Oss geen partij kon bieden. TEC liep uit naar een 3-1-overwinning en sleepte dus de eerste-periodeti- tel in de wacht. Deze onheilstijdingen deden trai ner Pennings weinig. „In mijn voorbespreking heb ik het niet eens over de eerste periode gehad. We wisten gewoon dat dit een wedstrijd was die we moesten winnen. We speelden prima in de discipline en kregen een hoop kansen. Ik heb genoten van deze wedstrijd." KARAKTERISTIEK schoot: 2-3. Uitblinker Van Op- dorp en Tim Faassen namen hun ploeg op sleeptouw, maar er werd te snel de lange bal gehanteerd. De thuisclub moest meer risico's nemen. In de slotfase kreeg Hoo- gesteger een vrije kopkans (te zacht) en waren invaller Jeroen Maas (inzet gestopt door doelman Dennis Uyl) en Peric nog dichtbij de gelijkmaker. Duitemeijer en Van Keulen von den dat ze te weinig hadden ge kregen. „WC is een goede tegen stander, maar de ploeg heeft geen kansen gecreëerd." De kloof tussen Terneuzense Boys en koploper Dinteloord bleef door het resultaat elf pun ten. De Terneuzenaren hebben wel een duel minder gespeeld. Kwadendamme-Hoofdplaat 0-2: De wedstrijd werd na de rust in een tijdsbestek van amper vijf mi nuten beslist. Nadat Kwadendam- me lange tijd de illusie had gehad de'bovenliggende partij te zijn, was het Loek Thomaes die de be zoekers in de 61e minuut op 0-1 bracht. Amper drie minuten later zorgde Thomaes ook voor de 0-2. Kwa- dendamme probeerde daarna nog wel aan te klampen, maar deed dat zonder overtuiging. Volharding-Corn Boys 3-5: Door doelpunten van Sebastian de Meijer en Wesley Winne leek Corn Boys aanvankelijk op weg naar een gemakkelijke overwin ning. De Sassenaren werden daar na toch nog in het nauw gebracht. Mitchell Moison scoorde zowel voor als na de rust en Willem Bie- rens bracht de stand vervolgens op 3-2. Lang kon de thuisclub echter niet genieten van die voorsprong. Via Sebastian de Meijer (2x) en Ricar- do de Bruijn werd het toch nog 3-5- „We hadden ook de dubbele cij fers kunnen halen", stelde Goes-trainer Gérard de Nooijer na afloop vast. „Vooral in de twee de helft hebben we veel kansen gemist. Maar goed, we hebben on ze plicht gedaan en de volgende ronde bereikt." De trainer gaf Sinan Coban, Mat thew Lentink en Jonathan Con- stansia rust. Verder ontbrak Frits Paap nog vanwege een schorsing. Raymond Wolff, die ziek was ge weest, bleef ook aan de kant. Goes begon zwak aan het duel met derdeklasser Alliance en had in de openingsfase zomaar tegen een 2-0-achterstand kunnen aan kijken. De thuisploeg faalde ech ter in de afwerking. Daarna kwam Goes in zijn ritme en ging het snel. Bij rust was het al 1-4 door doelpunten van Sherief Taw- fik, Tom de Bonte, Mahboeb Rahi- mi en nogmaals Tom de Bonte. Na de pauze kon Alliance geen vuist meer maken en had Goes voortdurend een overwicht. Dan- gelo Martien, Ray Kroon en Tom de Bonte voerden de score verder op: 1-7. „Het is uiteindelijk een uit- Goes komt na een zwak be gin op stoom tegen Alliance en bereikt via een 7-1-zege de volgende bekerronde. slag die wel staat", zei De Nooijer. Arnemuiden-Duiveland 0-2: Ar- nemuiden had het betere van het spel, combineerde beter dan twee deklasser Duiveland, maar stond na afloop wel met lege handen. Twee fouten werden keihard afge straft. Voor rust profiteerde Leen- dert-Jan IJzelenberg van een ver keerde pass bij Arnemuiden en schoot hij na een voorzet van Mar cel de Bruine de 1-0 tegen de tou wen. In de slotfase gooide Rob bert de Bruine de wedstrijd in het slot: 0-2. Voor Duiveland was het met het oog op de derby te gen Bruse Boys van volgende week een mooie opsteker. Programma tweede ronde districts beker dinsdag: 's-Heer Arendsker- ke-Oosterhout, Hoek-Zundert, Kloe- tinge-Divo, Pelikaan-VC Vlissingen (za terdag), Zeeland Sport-RIA W., Philip- pine-Wieldrecht. Aanvang: 20.00 uur. MAANDAG 25 NOVEMBER 2013 door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - Dinsdag trainde hij nog samen met zijn jongere broer tje Saïd mee met het Nederlands zaalvoetbalteam. Gisteren stal Hoessein Bouzambou de show bij eersteklasser VC Vlissingen. Mede dankzij twee doelpunten en een as- sist van de Vlissinger ging de inhaal wedstrijd tegen Best Vooruit met 4-1 gewonnen. Dat bleek echter niet genoeg voor de eerste-periode- titel. Concurrent TEC ging er op ba sis van een beter doelsaldo mee aan de haal. VC Vlissingen-Best Vooruit 4-1 (1-0). 7. Hoessein Bouzambou 1-0, 55. Etienne Mallie 2-0, 58. Hoes sein Bouzambou 3-0, 62. Josimar Pattinama 4-0, 89. Thijs Engels 4-1. Scheidsrechter W. Broekho ven (Middelburg). Aantal toe schouwers: 160. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Roy van der Kaap (65. Daniël Jan sen), Ferry Alfons, Joost de Rub ber, Milton Roemeratoe; Etienne Mallie (73. Saïd Bouzambou), Ran dy de Dreu (81Thomas Ragut), Salim Ben Sellam, Hoessein Bou zambou; Abdoe Abdenbi, Josimar Pattinama. 3-2-nederlaag Miroslav Peric viert zijn treffer in het duel met WC'68, links Michel Romeijnsen. foto Peter Nicolai door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Met een 0-2-overwin- ning in de uitwedstrijd tegen Kwa- dendamme behield Hoofdplaat de derde plaats in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. Corn Boys gaf evenwel niets toe en versloeg Vol harding. Het werd in Ovezande na een doelpuntrijke wedstrijd maar liefst 3-5. door Jan Dagevos ROOSENDAAL - Goes kende giste ren afgezien van de beginfase wei nig problemen met Alliance. De Be- velandse hoofdklasser won met 7-1 en plaatste zich voor de derde ronde van de districtsbeker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61