Terneuzen laat te veel kansen liggen Dennis de Nooijer kraait victorie bij Victoria'03 30 SPORT Spui gaat ook onderuit tegen Oostkapelle TWEEDE KLASSE E ZATERDAGVOETBAL WC'68 straft fouten van Terneuzense Boys keihard afin inhaalduel. Unitas-Terneuzen 2-0: Anders dan de eindstand doet vermoe den, was Terneuzen grote delen van de wedstrijd de bovenliggen de partij. Een gebrek aan scorend vermogen brak de Zeeuws-Vla mingen uiteindelijk op. „Wij kre gen zes kansen en scoorden niet, Unitas kreeg drie kansen en scoor de tweemaal", vatte Terneu- zen-trainer Henk Ottens na af loop de wedstrijd samen. Al in de eerste minuut miste Hasan Basagnac alleen voor de keeper en niet veel later liet de spits een tweede mogelijkheid om de score te openen liggen. Zijn voorbeeld werd later gevolgd door onder meer Roel Alberti, Jar- no Waebeke en Bart van den He mel. De eerste kans voor Unitas was wel meteen raak. In de 41e mi nuut scoorde Sven de Haan op aangeven van zijn broer Niels met een fraaie volley. Na de hervat ting nam Terneuzen steeds meer risico, met een extra aanvaller en achterin man op man. In de 81e minuut werd alle hoop op de gelijkmaker echter de grond in geboord toen Christiaan Perrier de stand op 2-0 bracht. Daarna had Unitas zomaar kun nen weglopen naar 3-0 of 4-0, maar een grotere nederlaag bleef de bezoekers bespaard. Spui-Oostkapelle 0-4: De bezoe kers kwamen op voorsprong via Arjen Pattenier. In het tweede be drijf speelde Spui agressiever en kwam het beter in de wedstrijd. Het drong Oostkapelle terug, maar kon amper een kans creë ren. De ploeg van Harro Hazelaar slaagde daar wel in en Robbie de Nooijer verdubbelde de score. Hierna nam de thuisploeg risico's om de aansluitingstreffer te ma ken. Zonder succes. Wouter Ver- duijn en Ralph Namrit bepaalden de eindstand op 0-4. Noad'67-Kogelvangers 1-0 (1-0). Frank den Engelsman 1-0. Wemeldinge-Krabbendijke 3-1 (2-0). Robin van der Linden 1 -0 (straf schop) en 2-0, Danny Weber 2-1 (strafschop) en Dennis Wisse 3-1. TERNEUZEN - Trainer Alexander van Keulen van Terneuzense Boys hield zaterdag ondanks de 3-2-thuisnederlaag tegen VVC'68 een goed gevoel aan de wedstrijd over. „We hebben goed gevoet bald. Alleen het resultaat was te leurstellend. De tegenstander heeft onze fouten afgestraft. Dat is ook een kwaliteit", zei de oefen- meester na afloop. Terneuzense Boys, dat tot zater dag in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal slechts drie doel punten incasseerde, stond tegen over de op een na productiefste ploeg (24 doelpunten). De Zeeuws-Vlamingen waren dus ge waarschuwd. De thuisclub begon sterk aan het inhaalduel, dat eerder op 26 okto ber niet doorging, omdat de KARAKTERISTIEK scheidsrechter door verkeershin- der in de Westerscheldetunnel niet op tijd in Terneuzen kon zijn. In de derde minuut was er al de i-o-voorsprong door Ruud Hoogesteger, die aan de eerste paal een uitstekende actie van Evert-Jan van Opdorp vanaf de linkerkant afrondde. De ploeg uit Halsteren plooide terug op eigen helft, min of meer gedwongen door een vlot combinerende thuis ploeg. Het manco bij de Boys was dat ondanks het veldoverwicht nauwelijks kansen werden ge creëerd. WC kwam gaandeweg beter in de wedstrijd. De verdedi ging van Terneuzense Boys had vooral problemen met de snelle Noel en Nestor Zimmerman. En via de zijkanten kreeg Martijn Lindhout alle ruimte. De rechter- verdediger van WC stond aan de basis van de gelijkmaker. Zijn voorzet werd door Boys-verdedi ger Dennis van den Broeke met de hand beroerd. Scheidsrechter Van Herk floot voor een straf schop, die door Guido van Duijn feilloos werd benut: 1-1. De thuisclub was even van slag, maar nam na een half uur op nieuw de leiding. Wouter Faasse lanceerde Miroslav Peric. De ne gentienjarige aanvaller mocht op randje buitenspel doorgaan en schoot de bal beheerst in de ver ste hoek: 2-1. WC herpakte zich onder aanvoering van routinier Pieter de GraafF. Op slag van rust - kwam de formatie van trainer Marco Ernest weer langszij. Boys-verdediger Kees Duiteme ijer zocht via Ruben de Haas voor een voetballende oplossing. Lind hout doorzag het manoeuvre en zijn afdraaiende voorzet werd nog net door doelman Rijnberg getou cheerd. De bal viel voor de voeten van Nestor Zimmerman die zich geen moment bedacht: 2-2. „Ik had de bal een pegel moeten ge- ven, want er was nog een minuut te spelen", stelde Duitemeijer ach teraf. In de tweede helft werd niet meer het niveau van de eerste 45 minuten gehaald. Er werd slordi ger gespeeld en er was meer bal verlies. Toch wisten de Braban ders nog een keer toe te slaan. Rijnberg beoordeelde een vrije trap van Perry Potappel verkeerd door de bal boven het hoofd van De GraafF te willen pakken. De doelman loste de bal, waarna Den nis Luyks de bal in het lege doel Victoria'03-Philippine 2-7: Philip pine leidde na amper twintig mi nuten met 0-3 door doelpunten van Maarten van Hecke en Den nis de Nooijer (2x). Victoria'03, dat toch al moeilijk tot scoren komt, kwam daarna geen mo ment meer in de wedstrijd. Philip pine domineerde met een sterk middenveld en imponeerde met een schotvaardige aanval. Via Den nis de Nooijer werd het kort na de hervatting 0-4, waarna Jeroen Hermus voor 1-4 zorgde. Ruben van de Meulen en Dennis de Nooijer (2x) voerden de score ver volgens op naar 1-7, voordat de eindstand werd vastgelegd door Jeroen Houtepen: 2-7. Hontenisse-LuctoriSS 1-3: Pas in de laatste twintig minuten kwam de score op gang. Kort nadat Chris van Meele door doelman Ron Tempelaars van een treffer was afgehouden, schoot Barry Oliehoek in de 73e minuut uit een messcherpe counter raak. Niet veel later werd het 0-2 door een doelpunt van Roy van Leeu wen. Vijf minuten voor tijd bracht Dennis Malcontent al kop pend de spanning terug, maar in de 90e minuut werd het uit een strafschop van Pieter van den Dries 1-3. VIERDE KLASSE Biervliet-Clinge 1-4: Nadat Tho mas Leegwater en Michael de Block de kans op 0-1 hadden laten liggen, moest in de 38e minuut Emanuel Pauwels er aan te pas ko men om de score op gang te brengen. De voorstopper scoorde met een streep van 30 meter. Te gen de verhouding in kwam Bier vliet nog voor de rust terug toen Marcus Ongenae raak kopte: 1-1. Kort na de hervatting leek Clinge het onheil over zich af te roepen toen Emanuel Pauwels een straf schop veroorzaakte en met een tweede gele kaart voortijdig het veld moest verlaten. Derek de Booy miste echter van elf meter. Ondanks een numerieke minder heid trokken de bezoekers het spel daarna toch weer naar zich toe, Thomas Leegwater (2x) en Royan Seghers beslisten tussen de 70e en 80e minuut de wed strijd: 1-4. Uiteindelijk beëindigde ook Biervliet de wedstrijd met tien man, omdat ook Derek de Booy nog op een tweede gele kaart kreeg. Jong Ambon-Steen 1-2: Na een half uur manoeuvreerden de be zoekers zich in een fraaie uit gangspositie door in een kort tijdsbestek tweemaal te scoren. In de 30e minuut werd het 0-1 door Serge Merckx en in de 35e 0-2 door Robin Goense. De achter stand verplichtte Jong Ambon na de rust om nadrukkelijk de aanval te zoeken, maar verder dan een te gentreffer van Björn Langeveld in de 73e minuut kwam de thuisclub niet. Sluiskil-Groede 1-1: Juist toen het publiek zich leek te verzoenen met een doelpuntloze middag, sloeg Mourad Lekfif toe: 1-0. Niet veel later ging de voorsprong al weer verloren, toen Freek Knetsch van een onachtzaamheid in de verdediging van Sluiskil pro fiteerde. Zelfs nadat Sluiskil na ro de kaarten voor doelman Marcus Kanjari (commentaar op de lei ding) en Bowy van den Bergen (natrappende beweging) met ne gen man verder moest, kreeg het nog een aantal kansen. Het bleef niettemin bij 1-1. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Terneuzen slaagde er gistermiddag niet in om zijn mid- denmootpositie te verstevigen. De zondag-tweedeklasser verloor in Gorinchem met 2-0 van Unitas, de nummer twee van de ranglijst. door Robin Hamelink MIDDELBURC - Oostkapelle was in de derde klasse A van het zaterdag voetbal met 4-0 te sterk voor Spui. De Zeeuws-Vlaamse ploeg staat na tien wedstrijden op de twaalfde plaats. Noad'67 greep in de derde klasse B de eerste-periodetitel door met 1-0 te winnen van Kogel vangers. Goed gevoel ondanks door Aector Dooms Terneuzense Boys-WC'68 2-3 (2-2). 3. Ruud Hoogesteger 1-0, 21. Guido van Duijn 1-1 (straf schop), 32. Miroslav Peric 2-1,45. Nestor Zimmerman 2-2, 56. Den- nis Luyks 2-3. Scheidsrechter F. van Herk (Breda). Gele kaart Van den Broeke, Faassen, Potappel, Ma- linka. Aantal toeschouwers: 150. Terneuzense Boys: Dennis Rijn berg; Wouter Faasse, Dennis van den Broeke (79. Jordi Maas), Kees Duitemeijer, Niels Breijaert; Evert-Jan van Opdorp, Michel Ro- meijnsen, Tim Faassen, Ruud Hoo gesteger (86. Sander Overbeeke); Miroslav Peric, Ruben de Haas (73. Jeroen Maas). door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Phillipine blijft verras sen in de derde klasse van het zon dagvoetbal. De debutant won gis termiddag het inhaalduel met Vic toria'03 (in Oudenbosch) met 2-7. Dennis de Nooijer scoorde in totaal vijfmaal. In de onderste regionen boekte Luctor'88 een belangrijke overwinning in de uitwedstrijd te gen Hontenisse: 1-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60