Paspoort stimulans voor crosstitel Hassan Vettel dankt team en fans na recordrace SPORT 29 DIEPE BUIGING Twintig jaar oud is ze pas, maar in haar eeste race als Nederlandse gaf ze iedereen het nakijken. Alsof ze al jarenlang niets anders had ge daan dan crossen. Onwennig en geëmotioneerd stond de atlete daarna op het podium, want zelf snapte het tengere, donkere meis je eigenlijk ook niet wat ze had ge daan. Veel kwam er niet uit haar. Ze vond het 'heel mooi', en 'had er heel veel voor getraind'. De nationale titel is pas een begin voor Hassan. Ze wil Nederland nog veel meer geven. Olympische medailles bijvoorbeeld, want in het veldlopen mag ze zich dan nu al kunnen meten met toppers, haar echte kwaliteiten liggen op de baan. Op de 3000 meter be hoort de atlete bij de beste van de wereld, maar dat is geen olympi sche afstand. Toch is coach Honoré Hoedt overtuigd van het natuurtalent van de nieuwste Nederlandse to patlete. „Ze kan bij de Olympische Spelen in Rio de Janeiro medailles pakken op de 1500 en 5000 meter", zei Hoedt vlak nadat zijn pupil haar medaille kreeg. „Vijf maanden ben ik nu met haar aan het werk en dan bereikt ze dit. Er zijn nog 32 maanden tot aan de Spelen. Haar tijden laten zien dat ze absoluut met de beste van de wereld mee kan doen. Het zou nu raar zijn om te zeggen dat ze in Rio helemaal geen kans heeft." Hoedt kon wel onder woorden brengen wat Hassan zelf moeilijk lukte. „Ze heeft een heel moeilijke periode achter de rug. Ze kon niet mee gaan trainen in het buiten land, want daar had ze een Neder lands paspoort voor nodig. Dus trainde ze thuis. Soms alleen, als de anderen weg waren. Keer op keer heeft ze hoop gehad dat ze haar pas zou krijgen. Het lukte niet voor het WK van dit jaar. Dat was misschien wel de grootste domper voor haar. Als je dan een paar weken later weer een tele foontje krijgt dat het goed komt, geloof je het niet. Daarvoor is er al te veel onterechte hoop geweest." Het zorgde er volgens Hoedt voor dat ze de hele week sceptisch was en dus niet goed was voorbereid. „Dat ze nu ook de buitenlandse concurrentie verslaat en de Waran deloop wint, verbaast me daar om." Het paspoort dat ze vrijdag in Arn hem kreeg, was voor de atlete die vijf jaar geleden bij Eindhoven At letiek pas ontdekte dat ze heel hard kon lopen haar grote stimu lans. Een halfuurtje na de race, toen de emoties wat bedaard wa ren, legde ze dat uit. „Ik voelde me bevrijd. Ik ben heel blij. Eindelijk kon ik lopen als Nederlandse. Ik wil veel meer winnen", zei Has san, die zich vanaf nu echt kan gaan meten met de wereldtop. Bij de mannen ging de nationale crosstitel voor de vijfde opeenvol gende keer naar Khalid Chou- koud. De Hagenaar vlaste op een overwinning in de Warandeloop, maar moest met een tweede plek genoegen nemen. Net als vorig jaar kwam de Belg Dame Tasame als eêrste over de streep. Polling wint finale GP in 49 tellen Kim Polling heeft de Grand Prix van Aba Dhabi in stijl afgesloten. De Nederlandse judoka, een grote belofte in de categorie tot 70 kilogram, veroverde zaterdag goud in het evenement. In de finale had ze welgeteld 49 secon den werk aan Jennifer Pit- zanti. Het was haar derde ze ge op ippon, ook nog met een heel fraaie worp tot be sluit Huizing zeventiende bi] debuuttoernooi Golfer Daan Huizing is bij het Zuid-Afrikaans Open, zijn eerste toernooi op de Europese Tour, op de gedeel de zeventiende plaats geëin digd. De 23-jarige speler uit Soest, gepromoveerd vanaf de Challenge Tour, kwam gisteren door een slotronde van 68 slagen sterk opzetten vanaf de 34e plaats. Awards Vergeer en Van Rhijn Paralympiërs Esther Vergeer (tennis) en Marlou van Rhijn (atletiek) zijn zaterdag in de prijzen gevallen bij de algemene vergadering van het Internationaal Paralym pisch Comité (IPC) in Athe ne. Vergeer, die haar car rière in januari beëindigde, kreeg de tweejaarlijkse prijs voor de beste vrouwelijke sporter. Van Rhijn ging naar huis met de titel voor beste vrouwelijke debutant. Van Schaardenburg vierde op WK Rutger van Schaardenburg heeft zich op de slotdag van het WK zeilen in de Laser klasse nog aanzienlijk verbe terd, al was dat net niet ge noeg voor een podium plaats. Hij werd vierde. Van Schaardenburg finishte zaterdag in de twaalfde en laatste race voor de kust van Oman als derde. Die plek was hem in de eindrang schikking niet gegund. De Duitser Philipp Buhl kwam uit op hetzelfde netto totaal van 68 punten, maar pakte het brons door een stabiel ere serie dan zijn Nederland se concurrent Pacquiao laat Filipijnen juichen Bokser Manny Pacquiao heeft zijn landgenoten op de Filipijnen gisteren weer even laten lachen. Hij vero verde in Macau de WBO-we- reldtitel in het welterge- wicht. De jury wees hem unaniem als winnaar aan na een gevecht over twaalf ron des met de Amerikaan Bran don Rios. „Deze is voor jul lie", zei de Filipijn tegen al zijn landgenoten, die deze maand werden getroffen door een tyfoon. MAANDAG 25 NOVEMBER 2013 SAO PAULO - Met een diepe buiging dankte Sebastian Vet tel de mensen van Red Buil en zijn fans voor de steun in het afgelopen seizoen. In de Grand Prix van Brazilië vol bracht de Duitser zijn recordmissie. De autocoureur die zich ruim een maand geleden al verzekerde van zijn vierde wereldtitel in de Formule 1, sloot het seizoen af met zijn negende zege op rij en dertiende in totaal. Vettel was daarmee de eerste coureur die in één seizoen negen achtereenvolgende races wint Voorts evenaarde hij zijn illustere landgenoot Michael Schumacher, die in 2004 in een Ferrari eveneens dertien races won. Mark Webber was geen overwinning gegund in zijn laat ste race. De Australiër werd in zijn 217e GP tweede. De Nederlander Giedo van der Garde eindigde als achttien de. De Amsterdammer moest voor straf een extra ronde rijden door de pitstraat omdat hij volgens de wedstrijdlei ding blauwe vlaggen had genegeerd, het signaal dat hij op zij moet voor een snellere auto. foto Sebastiao Moreira/EPA door Dirk van Hunsel TILBURC - Sifan Hassan deed giste ren wat er in Tilburg van haar werd verwacht. Ze greep twee dagen na dat ze haar paspoort kreeg de Ne derlandse titel cross. Toch verbaas de het timide meisje van Ethiopi sche komaf. Ze ging er ook met de eindzege bij de Warandeloop van door. Dat had niemand verwacht na de roerige week die ze achter de rug had. ABU DHABI EKURHULENI ATHENE MUSSANAH MACAU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59