Landbouwverkeer geweerd uit straten Trouwe leden Gregorluskoor in de bloemetjes Oude muur Hulst houdt de gemoederen bezig UULEKLAP IN AARDENBURG Straatroof Raadsleden Hulst tekenen voor behoud buslijn 16 ZEEUWS-VLAANDEREN I „House Cieanini HULST - Een 6o-jarige man uit het Belgische Sint Niklaas is vrijdaga vond op het Stationsplein in Hulst beroofd van zijn mobiele te lefoon. Terwijl hij belde werd het mobieltje uit zijn hand gegrist door twee personen op een brom mer of scooter. „We willen dat verkeer niet meer in de woonstraten van Sint-Jan steen en door de binnenstad van Hulst hebben", zegt wethouder Clen de Kraker. „Door het realise ren van een landbouwroute, paral lel langs de rijksweg en langs de Grote Kreekweg, moet dat zware verkeer niet meer door die andere straten." De aanleg van de landbouwroute kost 600.000 euro. De gemeente Hulst draagt 100.000 euro bij. De overige kosten worden gedekt vanuit bijdragen van de provincie en subsidies. HULST - De aanleg van een land bouwroute moet volgend jaar een einde maken aan het- intensieve landbouwverkeer in de Hemel- straat in Sint Jansteen en op het Scharnier in Hulst. Er komt een parallelweg langs de N290 van het bedrijfsterrein Ho- geweg richting de Verrekijker. Omdat het landbouwverkeer niet over de N290 mag rijden, worden nu de Hemelstraat in Sint Jan steen en de Absdaalseweg en de Van der Maelstedeweg in Hulst belast. Dat veroorzaakt overlast en verkeersonveilige situaties. Het bestuur van het koor sprak de hoop uit dat de twee jubilarissen nog heel wat jaartjes blijven zin gen. Ze kregen na de viering zater dagavond in de Steense parochie kerk een oorkonde voor hun jaren lange trouwe dienst. Het koor zong tijdens de kerkdienst de vol ledige Gregoriaanse gezangen van de laatste mis van het kerkelijk jaar. Na afloop van de viering was er een viergangen diner in het vere nigingsgebouw De Warande. Want op of nabij het feest van de Heilige Cecilia (22 november), pa trones van de zangers, viert het Sint Gregoriuskoor de jaarlijkse 'teerdag'. De avond werd verder doorgebracht met biljart- en kaart spelletjes. Willy Waumans uit Hulst is al zestig jaar koorzanger. Hij begon op zijn achtste jaar in het jongens koor van Koewacht. Na veel repe teren mocht hij op de Hoogtijda gen enkele liedjes meezingen. Dit zou het begin worden van zijn liefde voor de zang en voor de mu ziek in het algemeen. Theo Dobbelaer uit Sint-Jansteen is 55 jaar koorzanger. Hij werd lid van het koor in 1958. Volgens zijn medekoorleden is Theo een echte promotor van het Gregoriaans. HULST - In de Hulster gemeente raad groeit iets van actie voor be houd van lijnbus 10 door Klooster- zande. Inmiddels hebben acht van de 21 raadsleden de petitie op internet ondertekend voor be houd van de directe busverbin ding door Kloosterzande, langs Hengstdijk en door Vogelwaarde van en naar Hulst, Terneuzen en Middelburg. De meesten deden dit zonder hun functie te melden. De provincie wil vanaf 2015 snelle re busverbindingen in Zeeland, waardoor lijn 10 door Kloosterzan de dreigt te sneuvelen. In totaal te kenden al ruim achthonderd men sen de petitie op internet. De wijkraad Hulst binnenstad wil dat er in ieder geval een deug delijker afrastering komt dan het noodhekwerk dat er nu staat. De muur was de oorspronkelijke omheining van het voormalige ziekenhuis in de Gentsestraat. Een groot deel van de muur werd een paar jaar geleden vernield toen de eigenaar van het al jaren leegstaande pand een aantal bo men omzaagde. Het gat werd op gevuld met een bouwhek.Niet echt fraai vindt de wijkraad, maar vooral onveilig voor omwonen den. Van het restant van de muur vallen namelijk regelmatig grote brokken in de brandgang die dage lijks door de omwonenden wordt gebruikt. „Daarom hebben wij ge zegd, dat stukje muur dat nog overeind staat moet weg", legt wethouder Clen de Kraker uit. „Dat is deze week gebeurd." Volgens Stichting Bescherming Stadsgezicht hoort de muur bij het monumentale pand en is er sprake van illegale sloop. Al eer der drong de stichting bij de ge meente aan om samen met de ei genaar een herstelplan te maken, maar daar is nooit antwoord op gekomen. De stichting vindt dat de gemeente de wettelijke taak heeft om de eigenaar te somme ren de muur te herstellen en dat zo snel mogelijk moet doen. ^rr- ook voor uw totale keukenverbouwing Spoorstraat 18c f' PjJJ< 4431 NK 's Gravenpolder T {0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie uiuiiu.beufeenplus.com door Eugène Verstraeten SINT JANSTEEN - Het Sint Gregorius- koor uit Sint Jansteen heeft zater dag twee trouwe koorleden in de bloemetjes gezet. Pastor Katrien van de Wiele reikt de oorkonden uit aan de jubilerende koorzangers Willy Waumans (I) en Theo Dobbelaer. foto Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten HULST - De oude muur rond de tuin van het pand Gentsestraat 30 in Hulst houdt de gemoederen be zig. Stichting Bescherming Stadsge zicht Hulst wil dat de gemeente de eigenaar sommeert de muur te her stellen. De gemeente heeft de eige naar juist gevraagd het restant van de muur af te breken vanwege in stortingsgevaar. Lachen tijdens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56