ZEEUWS-VLAAN DEREN Turnen Overal sinten en pieten Hulst maakt uitzondering voor handboogschutters op schenkverbod voor sterke dank in sportkantines. Natuurspeelbos krijgt 10 mille almanak www.pzc.nl/nsa Afluisterpraktijk door NSA blijkt nog groter Quodlibet vormt een dubbelkoor met Die Ghesellen HULST - De staande wipschutters mogen in de gemeente Hulst ook in de toekomst hun borreltje blij ven drinken tijdens en na de wed strijden. Volgens de nieuwe Verordening Paracommercie van de gemeente Hulst mag er vanaf t januari geen sterke drank meer geschonken worden in sportkantines, maar voor de schutters willen burge meester en wethouders wel een uitzondering maken. Daarmee komt het college tege moet aan het bezwaar dat schut tersvereniging St. Jan uit Sint Jan- steen maakte tegen de nieuwe re gels. Met het schenkverbod voor sterke drank wil de gemeente voorkomen dat de jeugd hiermee te snel in aanraking komt. Het be^ stuur van St. Jan wijst op de hoge gemiddelde leeftijd van de schut ters en de daarmee gepaard gaan de liefde voor een borrel. B en W geven toe dat het risico van de combinatie 'jeugd en sterke drank' in het geval van de schut tersvereniging inderdaad niet op gaat. Het college denkt dat er mis schien nog wel meer sportclubs zijn die niet direct te maken heb ben met jeugdleden en ook een borrel willen schenken. Bijvoor beeld, biljart, bridge en waterspor ters. Ook die verenigingen kun nen een ontheffing krijgen. In sportkantines mag er straks tot 24.00 uur alcohol worden ver kocht. Bij de avondschietingen die St. Jan een paar keer per jaar houdt zijn de laatste pijlen echter nooit vóór middernacht verscho ten. Maar de schutters willen dan nog wel het glas heffen. Ook hier voor kan de club wat B en W be treft ontheffing krijgen. Dat geldt niet voor het gemeen schapshuis in Graauw, waarvan het bestuur ook bezwaar heeft ge maakt tegen de nieuwe verorde ning. De plaatselijke tafeltennis club Sint Aloysius heeft in het dorpshuis op woensdag en vrij dag haar trainings- en wedstrijd avonden. Met name de wedstrij den op vrijdagavond lopen meest al uit tot na middernacht. Het is gebruikelijk dat de sporters na de wedstrijden nog een (alcoholi sche) versnapering gebruiken. Dat kan dus straks niet meer en daarom wil het dorpshuis op vrij dag graag de mogelijkheid om tot 01.00 uur te tappen. B en W vinden tafeltenniswed strijden tot na middernacht niet echt normaal. Ze vinden dat de club maar moet proberen de wed strijden te vervroegen en willen niet tornen aan de schenktijd. Zo'n ontsnappingsmogelijkheid opnemen in de verordening kan namelijk andere clubs op het idee brengen om hun wedstrijden la ter te gaan spelen en zo de schenk tijd te omzeilen. axel - De Zeeuwse winnaar van- het Groen dichterbij Icoonproject van het Oranje Fonds is Middel burg Rozenstad en krijgt 20.000 euro. Maar de eveneens genomi neerde Natuurspeeltuin Axel ging zaterdag bij de bekendmaking in Amersfoort ook niet met lege han den naar huis. Bij wijze van verrassing kregen al le genomineerden een cheque van 10.000 euro. Naast de Natuur speeltuin Axel kreeg ook de derde Zeeuwse genomineerde, Hoeve Klaverwijk uit Arnemuiden, dus dat bedrag mee naar huis. Opa - negentig kilo schoon aan de haak - zit met zijn kleindochter Renske naar een video van haar turnprestaties op de evenwichtsbalk te kijken. Terwijl Renske bezig is met een achterwaartse handstand, staat er naast haar een juffrouw klaar die het meisje kan opvangen als ze haar evenwicht mocht verlie zen. „Dat turnen lijkt me ook wel wat", zegt opa. „En als het fout gaat, vangt zo'n leuke juffrouw mij wel op." Het meisje fronst haar wenkbrau wen en zegt: „Maar voor jou zijn er wel vier juffrouwen nodig, opa." Nog voordat opa is begonnen, is hij al weer met beide benen op de grond gezet. MAANDAG 25 november 2013 ZEELAND Schutters krijgen hun borrel door Eugène Verstraeten AXEL - Er waren wel heel veel pietenmutsen en sinter klaasmijters te zien, zaterdag bij de intocht van de sint in Axel, maar of het er nou 800 waren? De goedheiligman was na een vlugge schatting overtuigd van wel. „Een re cord dat in het Axelse book of records komt te prijken", aldus organisator Onno Snoodijk. In het kader van de vie ring van 800 jaar Axel hoopte de organisatie van het kin derfeest dat evenzoveel kinderen verkleed als sint of piet de intocht zouden opluisteren. De sint voer per boot op de Kleine Kreek Axel binnen. Na een korte rondtocht en onthaal door burgemeester Jan Lonink werd als sluitstuk op de Markt een kinderdisco gehouden, foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53