Overvallers restaurant en toko nog spoorloos Jonge Axelaren helpen dief aanhouden 650,54 euro voor strijd tegen kindersterfte Ski-Snowboardbeurs tube 2» Bierbrouwers in Emelisse op Homebrewdag ZEELAND 15 W Tl Za,Tó»9l370c,oNov Goes VINTERSPORT 4i Je werkt hard voor ie centen: dan kun ie niet hebben dat er iemand bi- OOSTKAPELLE - De overval op de Surinaamse toko in Vlissingen was de tweede in twee dagen op Walcheren. De avond ervoor was het Chinees restaurant in Oostka- pelle het doelwit. De politie is in beide gevallen nog bezig met het onderzoek. De daders zijn vol gens politiewoordvoerder Alwin Don nog niet gevonden. De man die vrijdagavond om half negen toko Ritesh in Vlissingen overviel, was volgens de politie ongeveer 1,75 meter lang. Hij droeg een trainingsbroek, een zwarte trui en een bivakmuts. De man bedreigde het personeel met een knuppel. Hij vluchtte vanuit de Scheldestraat via de Verkuijl. Quakkelaarstraat richting de Van Dishoekstraat. De overval op het Chinese restau rant in de Dorpsstraat in Oostka- pelle vond exact 24 uur eerder plaats: donderdagavond rond half negen. Ook die overvaller was donker gekleed. Volgens de poli tie droeg hij zwarte kleren. Deze man bedreigde het personeel niet met een knuppel, maar met een vuurwapen. Net als in Vlissingen was het ook om geld te doen en ook hij verdween te voet. Bij bei de overvallen kreeg de overvaller wat hij wilde: geld. Gewonden vielen er beide keren niet. Het personeel van beide restau rants is flink geschrokken door wat hen is overkomen. In tegen stelling tot Ritesh joeglal van de toko wil van het Chinees restau rant in Oostkapelle niemand zijn verhaal doen. Het personeel heeft vooral behoefte aan rust. De overval op het Chinese restau rant vertoont veel overeenkom sten met de serie overvallen op Chinese restaurants op Walche ren die vorig jaar plaatsvond. In het voorjaar van 2012 waren vier restaurants' in Koudekerke, Mid delburg, Oost-Souburg en Vlissin gen doelwit; aan het einde van het jaar werden restaurants over vallen in Middelburg en Vlissin gen (hetzelfde dat in het voorjaar ook al slachtoffer was). Telkens opereerde de overvaller alleen, was hij donker gekleed* en be dreigde hij het personeel met een wapen. Mensen die informatie hebben over de overvallen van donderdag en vrijdag, kunnen bellen met 0900-8844 of 0800-7000 (ano niem). De man, een 37-jarige inwoner van het Belgische Hamme, werd rond kwart over drie betrapt bij een poging een broek te stelen uit een winkel aan de Noordstraat in Axel. De man sloeg op de vlucht, achter na gezeten door winkelpersoneel. Hij gooide de broek weg. Op zijn vlucht wisten de verkopers de man enkele keren te pakken te krijgen, maar de winkeldief wist zich steeds weer los te rukken. Uiteindelijk slaagde hij erin aan zijn belagers te ontkomen: hij vluchtte de Emmastraat in en ver dween uit het zicht van zijn ach tervolgers. Inmiddels had het winkelperso- neel de politie te hulp geroepen. Bij hun zoektocht naar de ont snapte Belg kregen de opgeroe pen agenten onverwachts hulp van drie jonge inwoners van Axel. Zij hadden gezien waar de dief zich had verschanst. Op hun aan wijzingen kon de man een half uur nadat hij op de vlucht gesla gen was aangehouden worden, in de bosjes aan de Emmastraat. De winkeldief is mee naar het po litiebureau genomen om een ver klaring af te leggen, 's Avonds mocht hij het politiebureau weer verlaten. Hij kreeg een dagvaar ding mee en zal zich later voor de rechter moeten verantwoorden. De politie liet weten dat de Belg zonder hulp van de jongens niet had kunnen worden aangehou den. Dieuwertje Blok leest op woens dag 27 november om 15 uur voor uit het Grote Sinterklaasboek, in boekhandel De Drukkery in Mid delburg. Dat gebeurt in het kader van de Sinterklaas Voorleestournee. In de PZC van zaterdag werd per abuis de Zeeuwse Bibliotheek als locatie genoemd. Amateur bierbrouwers brouwen die dag samen met de brouwers van Emelisse een bier. Er zijn ook voor iedereen toegankelijke pre- sentaties.Na het kookproces wordt de wort verdeeld. Iedere deelnemer krijgt er 10 liter van, die de brouwers mee naar huis mogen nemen om er met hun ei gen gist een zo mooi mogelijk bier van te brouwen. Over drie maandn wordt dit bier in Emelis se geproefd en beoordeeld. MIDDELBURG - Het Dance for Se rious Request: Let's Get Shit feest dat de Rode Kruis Studentendesk Zeeland afgelopen zaterdag hield in het Middelburgse cultuurcen trum De Spot, heeft 650,54 op geleverd voor Serious Request 2013. Het Rode Kruis gebruikt het geld om kindersterfte door diar ree wereldwijd tegen te gaan. Bezoekers droegen aan het goede doel bij door een kaartje te kopen of geld te doneren. De Spot was voor de gelegenheid passend aan gekleed. Het versierde Dixi-toilet en de decoratie van wc-papier vormden een speelse verwijzing naar het Serious Request-doel van dit jaar: de bestrijding van kindersterfte en ziekte door diar ree. Wereldwijd sterven daardoor jaar lijks 800.000 kinderen ofwel ruim 70 schoolklassen per dag. Met schoon drinkwater, zeep, sa nitaire voorzieningen, trainingen en het verstrekken van informatie over hygiëne hoopt het Rode Kruis deze ramp tegen te gaan. Serious Request is nog niet ten einde. In winkels, cafés en restau rants in Middelburg staan collec te-doosjes waarin een bijdrage kan worden gedaan. Vorig jaar werd in totaal €12.251.667 opgehaald. www. life: 1 Zondag 1 Dec. Sportpunt Zeeland Gratis Parkertn Betalen! MAANDAG 25 NOVEMBER 2013 door Maurits Sep AXEL - In Axel heeft de politie za terdag dankzij de hulp van drie jon gens een Belgische winkeldief aan gehouden. KAMPERLAND - In brouwerij Emelis se in Kamperland wordt zaterdag 30 november de eerste Nederland se Homebrewdag gehouden. Bp 11:00-16:00 Zwembadweg 3 f Vriidaa 6 Dec. TOT Vrijdag 6 Dec. 17:00 21:00 Zaterdag 7 Dec. 11:00 19:00 Zondag 8 Dec. 11:00 17:00 Zeelandlaan 3 m U kunt met Goes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vlissingen Tel: 0113-270860 0118-611741 0118-744017 KORTING Middelburg Goes Tel: 0118-625440

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45