4 Hockeysters Rapide maken verschil in tweede helft tegen Walcheren Van Ewijk profiteert van afwezigheid toppers SPORT 37 DZK maakt het zichzelf lastig na 5-0-voorsprong Vrouwen. Derde klasse. Rapide-Walche- ren 3-1: Een gemotiveerd en feller Walcheren was in de eerste helft niet de mindere van Rapide. De ploeg uit Vlissingen nam zelfs de leiding uit een strafcorner via Eli- ne Reinders. Toch kreeg Rapide een levensgrote kans om langszij te komen. Een toegekende straf- bal van Tatsjana van de Eynde werd echter knap door Walche- ren-keepster Celine Thielen ge stopt. In de tweede helft voerde Rapide het tempo op en nam steeds nadrukkelijker het initia tief. Dat resulteerde na een kwar tier in de gelijkmaker. Ditmaal werd door Stephanie van Hape ren een opnieuw toegewezen strafbal benut. Nauwelijks tien minuten later leverde een mooie aanval de 2-1 op. Uit een fraaie pass van Eva d'Hooghe nam Tats jana van den Eynde die treffer voor haar rekening. Na dat doel punt vloeiden de krachten weg bij Walcheren en kon een domine rend Rapide, met de uitblinkende jeugdspeelster Aisha Langerak, zelfs nog 3-1 scoren via Yasmine Claessens. Mannen. t Derde klasse. Hoeksche Waard- Walcheren 1-3: Op de zege van Walcheren viel eigenlijk niets af te dingen. Na tien minuten open de jesse van der Zanden met een fraaie sleeppush de score. Voor de doelwisseling liet Walcheren nog enkele kansen onbenut. Vijf mi nuten na de hervatting was het team scherper in de afwerking en verruimde de voorsprong. Een fraaie combinatie met Jonathan van der Zanden werd door Boude- wijn Jagers in 0-2 omgezet. Daar na verzuimde Walcheren door het missen van kansen om de wedstrijd te beslissen. Vandaar ook dat de spanning tien minuten voor tijd terugkeerde toen Hoek sche Waard via een strafbal op 1-2 kwam. Walcheren bleef echter zeer gecontroleerd spelen en werd twee minuten voor tijd be loond. Uit een strafcorner scoorde Max Vogels met een droog schot de 1-3. Het erepodium gaf na afloop in het Fokkerbos bij Hoogerheide een ongebruikelijke aanblik. „We weten dat Danny Sleeckx de sterk ste is", zei Van Ewijk, „en als Mar co Minnaard van de partij is, spreekt ook hij een woordje mee. De rest rijdt daarom voor de twee de of derde plaats. Daar moeten we ons bij neerleggen." De wedstrijd van zaterdag kende een aantrekkelijk verloop. Jacob de Roo, Edzard van Ewijk en Ke vin Gideonse reden om en om op kop, maar konden het verschil niet maken. Gideonse was de ver rassende factor bij de koplopers. „Op doorreis naar mijn ouders in Heinkenszand dacht ik wel mee te kunnen doen. Ik ben in voorbe reiding op het NK mountainbike en veldloop. Dit weekeinde past daar goed in met vandaag dus de ATB en op zondag de Zakloop in Nisse. Mijn eerste test is zeker ge slaagd, al had ik verwacht te kun nen winnen", stelde de in Nijme gen studerende Gideonse. Hij moest uiteindelijk genoegen ne men met de derde plaats. Zoë Mulder verraste bij de vrouwen, mede doordat Birgit Lavrijssen er niet was en Marjolein Gemier met pech de strijd moest staken. Emma Verloop we'd tweede. MIDDELBURG - De waterpoloërs van DZK maakten het zichzelf za terdag lastig. Uiteindelijk won de Walcherse formatie pas van SG De Linge door een benutte straf- worp anderhalve minuut voor tijd (9-10). De vrouwenploeg van DZK won met 7-4 van Arethusa 2, waardoor ze de onderste regionen in de tweede klasse verlaten. SG De Linge-DZK 9-10: De Vlis- singse mannen hadden een flit sende start in Gorinchem, want in 'de eerste periode werd niets weggegeven en was er een zorge loze 5-0-voorsprong. DZK nam toen gas terug en gaf De Linge meer ruimte waardoor De Linge terugkwam tot 7-3. Toch was DZK, dat zonder de zieke Levy Kort, speelde in de derde periode slordiger maar hield de voor sprong vast: 5-8. SG de Linge voel de dat het kansen kreeg en gooide er een schepje bovenop, terwijl DZK meer fouten ging maken. Toen het 9-9 werd leek het hele maal fout te gaan. Zeker toen De Linge een man meer kreeg. Deze werd gemist en DZK was razend snel weg. De Linge trok aan de handrem en DZK kreeg een straf- worp die Martijn Mechielsen koel bloedig benutte: 9-10. Er volgde een spannende laatste minuut, maar DZK hield stand. DZK-Arethusa 2 7-4: In de strijd om lijfsbehoud in de tweede klas se was dit duel van belang. Vanaf het begin was het een spannende, gelijk opgaande wedstrijd waarin Arethusa 2 eerst een voorsprong nam. DZK kwam terug en leidde na de eerste periode met 2-1. Hal verwege was de marge nog altijd één punt: 4-3. Daarna was duide lijk dat Arethusa 2 tekortkwam. De ploeg uit Oss was slechts met acht speelsters naar Vlissingen ge komen en dat brak ze op. DZK kwam op 5-3, maar vergat in de derde periode verder afstand te nemen. Toen het in de laatste pe riode 5-4 werd, leek het nog even spannend te worden. DZK maak te het echter bekwaam af. Het eerste verlies van deze compe titie leidde niet tot grote teleur stelling bij EMM-trainer De Waal. „We wisten dat we een keer te gen die nederlaag aan zouden lo pen. Liever hadden we dat nog een tijdje uitgesteld, maar van de ze ploeg verliezen is geen schan de. Habo roept al jaren dat ze kam pioen willen worden en is dit sei zoen ook titelkandidaat nummer één." Op de vraag waar het verschil in zat, antwoordde de trainer: „In zo'n wedstrijd moet je op alle fronten top zijn. We zijn wat ner veus gestart en hadden pech in de afronding. Bovendien besliste de scheidsrechter in de tweede helft ieder twijfelgeval in ons nadeel. En de eerlijkheid gebiedt te zeg gen dat Habo'95 net iets comple ter bleek te zijn." Maar de coach bleef vooral posi tief: „Ik ben enorm trots op deze vrouwen. Met een nieuwe groep in een nieuwe klasse zo van start gaan is niet niks. En we gaan ze ker nog meer punten pakken, ook al zitten we nu midden in een zware reeks. We hebben een mix van jonge spelers en routine en bovendien is er vanaf het begin een klik tussen de speelsters", al dus De Waal. MAANDAG 25 NOVEMBER 2013 door Peter Snelders HULST - Koploper Rapide was in de derde klasse van de hockeycompe- titie bij de vrouwen te sterk voor Walcheren: 3-1. Het verschil werd na rust gemaakt. Bij de mannen won Walcheren verdiend met 3-1 bij Hoeksche Waard. door Wim de Vos HOOCERHEIDE - De favorieten Mar co Minnaard en Danny Sleeckx ont braken zaterdag in Hoogerheide bij de vijfde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup. Het woord was daarom aan anderen. Edzard van Ewijk toonde zich de snelste voor Jacob de Roo en Kevin Gideonse. Scores DZK: Sjakko Bekkers 3, Sjoerd Leijnse en Martijn Mechielsen beiden 2, Bas Mechielsen, Lennard Breel en Wouter Stap allen 1 Scores DZK: Maranda van Ijk 4, Joyce Piek 2 en Lois van den Berg 1. Scores EMM: Marieke Riemens 7, Kimberly Loo 3, Martje Huijben 2, Su zannah Coppoolse, Nona Wielemaker, Danielle Carol en Lisanne Heijens allen 1 Suzannah Coppoolse van EMM waagt een schot op doel van Habo'95. Petula Brasser (rechts) kijkt toe. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37