Delta Sport euforisch na eerste zege op Hercules Kustmarathonboek 2013 PZC Endurotitel blijft buiten bereik van Stefan Hage Handballers van Orion laten teugels in slotfase vieren 36 SPORT HANDBAL Medekoploper Habo'95 maakt een einde aan serie winstpartijen van Middelburgse handbalsters. De grote winnaar was het hon- derdkoppige publiek in sporthal Onderdak. Dat kreeg een hard werkend collectief te zien dat een stapel werk verzette. Niet alleen voorin, maar ook in de defensie werd er gebikkeld. Dat sierde het gezelschap dat coach Peter Bos de wei in stuurde. Dat iedereen voor elkaar tot het gaatje wil gaan, die boodschap was bij het publiek al lang overgekomen. „Daar komt bij dat we vandaag niet wilden verliezen. Dat is er bij iedereen goed ingestampt", grapte routi nier Guust Sluijs na afloop. De Zierikzeese hoekspeler zit aanval lend al weken lekker in zijn vel. Gisteren vervulde hij, net als de rest van de ploeg, zijn sportieve plicht. Echte uitschieters waren er immers niet tegen de Zuid-Hol landers. ledereen droeg zijn steen tje bij. „Dit is toch prachtig," voeg de Peter Bos er aan toe. „We zijn door de nieuwe speelwijze niet af hankelijk van één persoon. Dat is toch geweldig." Het was in ieder geval dringen op het scorelijstje van Bos. Want de 29 treffers werden breed gedra gen, door maar liefst acht spelers. „Dat is onze kracht," glunderde Bos trots. De regie belandde na een weifelende start (0-2) al snel weer in Zierikzeese handen. Lang zaam werd een voorsprongetje op gebouwd, dat niet meer uit han den werd gegeven. Steunpunt was vooral de dekking. Het was niet alleen een kwestie van goed blokken, meende Sluijs. „De dek king stond gewoon goed. Ook wonnen we veel persoonlijke duels." Via 13-11 bij de pauze ontstond er een serieuze kloof van vijf tref fers. Dat gat konden de Schiedam mers nooit meer dichten. De zege op Hercules 3 gaf Sluijs en zijn ploeggenoten een kick. „We had den nog nooit van die mannen ge wonnen. Dat gaf zeer zeker een stimulans." De zege zou de opmaat kunnen zijn voor een mooie reeks. De ko mende weken wachten duels met de staartploegen Gemini 2 en hek kensluiter DWS. Peter Bos kijkt niet al te ver vooruit. „Gewoon met beide benen op de grond blij ven staan. We leven van week tot week en kijken wel hoever we ko men." HEINKENSZAND - Het was gisteren sinds enige weken ouderwets smullen in Heinkenszand. De handballers van Orion zetten zó veel druk op het bezoekende Aris- tos, dat er met gemak een mon sterscore had kunnen uitrollen. Het enige minpuntje was dat dat niet gebeurde. Na driekwart strijd trapte Orion stevig op de rem. Via 30-20 werd het uiteindelijk 33-27- Dat zag ook coach Jaap Sinke. „Jammer dat er een stukje gemak zucht ontstond. Niemand zou gek opkijken met een eindstand in de veertig." De Bevelanders hadden er na het cadeautje van een week eerder (reglementaire 10-0-zege op PSV) duidelijk zin in. Vooral het opbouwtrio Guy Peters, Ron van Dalen en Arno Riemens nam de defensie van de Brabanders ste vig onder vuur. Het gezamenlijke eindresultaat van 26 treffers sprak duidelijke taal. In de achterste re gionen begint de 6-o-dekking ook steeds meer vruchten af te werpen. „We zijn er nu drie, vier weken mee bezig", lichtte Sinke toe. „Het is duidelijk een licht puntje." Scores Orion: Guy Peters 11, Ron van Dalen 9, Arno Riemens 6, Michiel Schuys, Frank van de Vij ver en Mischa Dorst 2, Mark Dorst. MIDDELBURG - De handbalsters van EMM hebben de wedstrijd te gen medekoploper Habo'95 giste ren verloren. In sporthal De Sprong werd het na een lang gelijk opgaand duel 16-20 voor de bezoekers uit Budel. Het team van trainer Ron de Waal stond voor aanvang na zes gewonnen wedstrijden met twaalf punten op de tweede plaats in de eerste klasse. Alleen Habo'96 stond daar nog boven, en dat slechts op doel saldo. De vorige zes tegenstanders van EMM kwamen uit het 'rechterrij- tje', en dus vertekende die gedeel de koppositie misschien een beet je. „Dat kan best zijn", meldde De Waal voor aanvang van de wed strijd. „Maar we hebben met die twaalf punten wel een mooie buf fer opgebouwd. Er zitten teams in deze klasse die dat aantal niet eens gaan halen. En daarbij komt dat wij veruit de minst gepasseer de verdediging hebben. Daarente- We gaan zeker nog meer punten pakken, ook al zitten we nu in een zware reeks gen scoort de tegenstander veel meer. Maar wij gaan proberen on ze huid zo duur mogelijk te verko pen." En dat hebben de Middelburgse vrouwen zeker gedaan. Na een wat onrustig begin kon de thuis ploeg lang mee met de handbal sters uit Budel. De bezoekers na men een voorsprong, maar kon den geen afstand nemen. Lange tijd keek EMM tegen een minima le achterstand aan, die ze in de 21e minuut wisten om te buigen in een voorsprong. Na een snelle combinatie passeerde Martje Hui ben de Habo-goalie en zette daar mee de 7-6 op het scorebord. Lang konden de Middelburgers daar echter niet van genieten. De bezoekers liepen, mede dankzij een tijdstraf voor routinier Petula Brasser, uit naar 8-10. Maar vlak voor het rustsignaal was het ver schil alweer teruggebracht naar één punt: 9-10. Door twee snelle goals na de her vatting kwam EMM weer op voor sprong. Dit keer konden ze die een tijdje vasthouden. Pas na der tien minuten in de tweede helft kwam Habo'95 langszij. En on danks goed keeperswerk van Wendy Beemsterboer sloegen de bezoekers in het daaropvolgende deel van de wedstrijd het beslis sende gat. De thuisploeg werd slordiger in de passes en de doel pogingen, terwijl de Brabanders slagvaardig bleven. Dat leidde tot een achterstand van vijf punten die één seconde voor het eindsig naal werd verkleind naar vier: 16-20. De tweedaagse kampioensrit in Hellendoorn was de afsluiting van het seizoen dat in januari be gon in het Twentse Enter. Op de eerste dag van deze tweedaagse deden de Zeeuwse deelnemers al van zich spreken met goede resul taten. Ook de tweede dag verliep goed. Hage had nog een kleine kans op de titel, maar dan moest lijstaanvoerder Robin Nijkamp heel veel punten laten liggen. De eerste dag leek dat bijna te gebeu ren toen Nijkamp veel tijd verloor door een gebroken ketting. Hij be reikte toch de finish en werd als vierde geklasseerd. Op de tweede dag werd Nijkamp tweede en dat was meer dan vol doende om de titel binnen te ha len. Hage reed opnieuw sterk en werd derde. De Bevelander won enkele proeven, maar verspeelde in de overige tijd door kleine fout jes. Ook werd hij nog geplaagd door een lekke band. Ovaa werd net als zaterdag vijfde. Zuidhof eindigde als tweede en derde bij de nationale 40+. Peter Maranus had het moeilijk en werd elfde. Klaas Marijs uit Arne- muiden werd tiende en dertiende bij de nationalen N3. door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - De nederlagen van de laatste weken zijn stevig aangeko men bij de handballers van Delta Sport. Tel daarbij de wetenschap op dat de Schouwse ploeg nog nooit van Hercules 3 had gewon nen en je hebt een lastige middag. De praktijk was gisteren totaal an ders. Delta Sport stond zijn manne tje in de dekking en dat was de ba sis voor een 29-24-overwinning. Scores Delta Sport: Koen de Bruin en Ruben Bos 5, Tim Vleeshouwer, Guust Sluijs en Jimmy Niemans 4, Gui- do de Graaf 3, Leon van de Sande en Jordy Niemans 2. De Zeeuwse Kustmarathon is de zwaarste marathon van Ne derland. Het evenement begon ruim tien jaar geleden met een klein groepje fanatieke hardlopers, in 2013 is de organisatie er in geslaagd om meer dan 7500 mensen in beweging te krijgen. Ook dit jaar brengt de PZC weer een boek uit over dit unieke sportfestijn. Uiteraard is er aandacht voor de marathon en win naar Huub van Noorden, maar ook de Ladiesrun, Kidsrun, mountainbikemarathon en-Wandelmarathon komen uitgebreid aan bod. PZC-redacteuren Maurice Steketee en Koen de Vries hebben ook dit jaar weer het 100 pagina's tellende boek gevuld met honderden kleurenfoto's en vele verhalen van deelnemers. Het boek is vanaf vandaag te verkrijgen. U kunt het boek kopen in onze webwinkel of bij boek handels bij u in de buurt! Ga naar webwinkel.pzc.nl of scan onderstaande QR-code. Daar staan tevens de boekhandels waarbij u het boek kunt kopen! EMM doet lang mee door Willem Adriaansens EMM-trainer Ron de Waal door Herman Heuvink HELLENDOORN - Endurorijder Ste fan Hage uit Goes is als tweede geëindigd in het open Nederlands kampioenschap in de klasse Inters E2. Casper Ovaa uit Oost-Souburg werd in dezelfde klasse vijfde. Bij de veteranen 40+ (NV40) eindigde Kees Zuidhof uit Hoedekenskerke als vierde en Peter Maranus uit Aagtekerke als zevende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36