Oemoemenoe wijst URC terug en heeft de tweede zege binnen Eenvoudige winst voor mannen van Tovaal Seizoen start met heisa 4 Bij de Zakloop wordt Nisse overspoeld door lopers. Maar niemand klaagt. 34 SPORT ZAKLOOP i 1 Trainer/speler Brian Hendry kon weer een beroep doen op Mat thew Grant, die een paar weken uit de running was. Ook Yedney America, die het hele seizoen nog niet in actie was gekomen maar de laatste weken ritme had opge daan in het tweede team, was weer beschikbaar. De Middelburgers hadden in de beginfase het beste van het spel, maar Joey Luitwieler (achtste mi- nüut) en Laurent Legrand (tiende minuut) slaagden er niet in om het overwicht vanuit toegekende penalty-kicks in punten om te zet ten. Direct daarna was het echter wel raak. Uitgerekend America opende na een rush langs de zij lijn de score: 0-5. Tegen het einde van de eerste helft werd de voor sprong verder uitgebreid door Deniël van der Waal en Laurent Legrand (0-12). Kort voor rust deed URC even wat terug: 3-12. Na rust zorgde Joey Luitwieler na een goede combinatie tussen Law rence Fuchs en Laurent Legrand voor 3-17 en Legrand voegde er met een rake conversion nog twee punten aan toe: 3-19. Vanaf dat moment kwam de thuisclub beter in de wedstrijd en werd Oemoemenoe ver terugge drongen op eigen helft. URC speelde alles via de voorwaartsen en daar hadden de Middelburgers niet direct het juiste antwoord op. Via twee tries en een conversion keerde de spanning volledig terug in de wedstrijd: 15-19. URC leek weer te mogen hopen op een positief resultaat, maar de ingevallen Brian Hendry zorgde eigenhandig voor de beslissing. Met nog tien minuten op de klok scoorde hij in de hoek van het veld en de lastige conversion werd ook nog eens benut door Laurent Legrand (15-26). Met een bonuspunt voor de vier de try nam Oemoemenoe met de ze overwinning vijf punten mee naar huis. Daarnaast is het ook een opsteker voor de Middelbur gers dat in de tweede competitie helft - waarin gestreden moet worden om lijfsbehoud - niet on der hoeft te worden gedaan voor teams als URC en Waterland. Volgende week speelt Oemoeme noe in Hoek van Holland tegen Hookers, een team dat naar alle waarschijnlijkheid ook aan zal tre den in de degradatiepoule. Tovaal kwam al na tien minuten op voorsprong (0-3) door een penaltykick van Maurice Boelhou wers. Op aangeven van Pim Ab- bink voerden Koen Spaas en Boel houwers de score halverwege de eerste helft op naar 0-10. Vlak voor rust drukte aanvoerder Jan Otte een try (0-15). Na rust bleven de Zeeuwse gas ten heer en meester op het gloed nieuwe kunstgrasveld. Scrums en line-outs leverden veel balwinst op en de driekwarten konden veelvuldig aan het werk gezet worden. Na de derde try van Giel Edam kon Tovaal gaan denken aan een bonuspunt. Dat kwam er echter niet. De Goesenaren lieten de teugels vieren en met twee tries kwam Dukes 4 zelfs terug tot 12-23. Dichterbij kwam de thuisploeg daarna niet meer. De vrouwen van Oemoemenoe leden een zware nederlaag tegen koploper All Blues, dat met het maximaal aantal punten aan kop gaat in de tweede klasse zuid. Om dat Oemoemenoe een aantal spe lers miste, was de nederlaag inge calculeerd door trainer Wilco Bou- wens. Na een 50-0-achterstand bij rust, ging het in de tweede helft iets beter. All Blues scoorde nog drie tries, maar de afstraffing blééf beperkt tot 0-69. „De zijwind was af en toe acht meter per seconde. Dat is erg link", lichtte de Oostenrijkse favo riet toe. De Pool Krzysztof Biegun durfde, na twee uur wachten, de beroerde omstandigheden op de Duitse schans wel aan, had maz zel bij de enige poging die door ging en won. Hij zette de latten na een vlucht van 142,5 meter (135,8 punten) aan de grond en bleef daarmee het Duitse talent Andreas Wellinger (132,8/132 me ter) voor. De Sloveen Jurij Tepes (131,4/134,5 meter) werd derde. In het begin moest Nisse, het stille dorpje in de Zak van Zuid-Beveland, wel wennen aan de invasie van hardlopers op de laatste zondag van november. Inmiddels heb ben de inwoners de Zakloop ge accepteerd, zo blijkt bij de veer tiende editie. Niemand die er nog moeilijk over doet dat de rust wordt verstoord, de kerk dienst doet als kleedruimte en het gras op het Dorpsplein wordt platgetrapt door de atleten en hun grote gevolg. „In Nisse is het leven en laten leven", vertelt Joost Sprinkhui- zen, één van de vier mannen uit het organisatiecomité. „Natuur lijk is er aan het begin wel eens geklaagd, maar dat komt nu bijna niet meer voor. We geven elkaar hier in het dorp de ruimte." Vandaar ook dat de deelnemers aan de trimlopen over 21,1 en 7,5 kilometer zich kunnen omkle den in de Mariakerk. „Da's echt al jaren geen probleem", bena drukt Sprinkhuizen nogmaals. „Mensen die bij de kerk zitten, zijn ook vrijwilligers bij ons. Ik denk dat ongeveer tien procent van de bewoners actief is bij de Zakloop. Hier in Nisse helpen we elkaar." Rondom een tafel in de hoek van de kerk zitten tal van hardlopers. Ze verwisselen hun shirts, trek ken hun veters strakker en ma ken een praatje. Weinigen heb ben oog voor het geplastificeerde briefje op de tafel, waarmee ze in direct allemaal welkom worden geheten: Welkom in deze kerk, huis van de Heer, huis voor iedereen, kom binnen, ben je Christen of niet, kom je van hier of nergens, ben je in vreugde of verdriet, kom binnen. heb vertrouwen, dit is ook jouw huis In het Dorpshuis en op hét Dorpsplein en de straten naar het 'centrum' toe krioelt het ook al van de mensen. Nisse heeft on geveer zeshonderd inwoners, ter wijl het hardloopevenement meer dan duizend mensen trekt. Voor de hardlopers én wande laars zijn er daardoor dit jaar on voldoende startnummers. „Er lo pen er een paar zwart, maar dat mag", roept speaker Fred Rabout. di ee dv na ge zii D; lai °g ro üg he „11 lai bu ze „k ha da T MAAN door Hans Markusse UTRECHT - De rugbyers van Oemoe menoe boekten in Utrecht de twee de overwinning van het seizoen. URC moest er in de ereklasse na een 3-12-achterstand bij rust met 15-26 aan geloven. DEN BOSCH - Tovaal had in Den Bosch weinig te duchten van Du kes 4, dat in de eerste wedstrijd van het seizoen op eigen veld al met 36-5 verslagen was. Na een 15-0-voorsprong bij rust zegevier den de rugbyers uit Goes met 12-23. De vrouwen van Oemoeme noe kregen zwaar klop: 0-69. KLINGENTHAL - Het olympisch sei zoen is gisteren voor de skisprin gers begonnen met heisa. Titelver dediger Gregor Schlierenzauer wei gerde in Klingenthal, waar de we reldbekerelite was neergestreken voor de eerste wedstrijd, mee te doen. Hij ging na veel oponthoud door de soms stormachtige wind vlagen met de ski's over de schou der in de lift naar beneden, evenals de Noor Anders Bardal. .1 I De Mariakerk doet dienst als kleedruimte, foto's Marcelle Davidse I In ei 'In Nisse is het lever door Roeland van Vliet „1 m hi m te de Wi wi tij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34