-4- Guitho de Wolff kan nóg beter SPORT 33 Maarten Bruijnes verrast zichzelf Het was een spectaculaire middag «in sportaccommodatie De Sprong in Middelburg, waar de Middel burgse turnvereniging MTV teken de voor de organisatie van deze nationale kampioenschappen. Het publiek genoot van springen op het hoogste niveau waarbij de meest fraaie hoogstandjes werden uitgevoerd. Zo zagen zij zelfs een triple, een drievoudige salto. Dat is een element dat vooraf moet worden ingediend bij de lan- delijke commissie groepssprin gen. Er wordt eerst gecontroleerd of de uitvoering stabiel genoeg is om uitgevoerd te mogen worden. De vereniging Zuid Scharwoude was met het herenteam de eerste die deze sprong liet zien en kreeg het publiek hiermee op de ban ken. Ook Guitho de Wolff, de interna tionale springer uit Oostburg, ver toonde zijn kunsten in Middel burg. Vooral op het onderdeel air tumbling oogstte het talent van Turn'87 veel succes. Zijn optreden was uitstekend, maar zijn train- ster Kristine Provo merkte op dat het nóg beter kan. „De moeilijk- heidswaarde van zijn oefening kan nog hoger. De dubbele strek salto heeft Guitho vandaag nog niet gesprongen." MTV keek terug op een geslaagd toernooi. Hoofdtrainster Ingrid Simons: „We hebben goed gepres teerd. Er zijn weinig fouten ge maakt en goede resultaten be haald." De organiserende club sprong op de diverse toestellen naar een prima, over het alge meen het beste, resultaat. Er moest gesprongen worden op vijf toestellen waarvan er vier meetel den voor het eindresultaat. De club uit Middelburg werd dankzij de goede prestaties op alle toestel len nationaal clubkampioen met het mixteam. Dit team bestond uit Melanie Baas, Jacqueline Boon man, Iris Lodder, Anniek Nierijn- ck, Ivano Geertse, Martijn leras, Anhony Abboud en (oris van Oijen. Ook individueel werd goed ge presteerd. loris van Oijen werd bij voorbeeld derde. Een trotse train- ster: „Op de training moet je soms duizend keer iets zeggen en op de wedstrijd zie je ze het ge woon doen." Ook Forza Gymnastica keek tevre den terug op de resultaten. Het se niorenteam met Quinty Cok, Jani- ne van Dijk, Arnold Metselaar, Stefan Raats, Stephan Dijkhuizen en Guitho de Wolff werd op het A-niveau eerste op de tumbling- baan. Het aankomend talent Quin ty Kok haalde bij de junioren bo vendien een uitstekend resultaat met de eerste plaats op de airtum bling. Ook Janine van Dijk pres teerde goed. In een veld van ruim veertig deelneemsters werd ze vijfde bij de individuele senioren springsters. De Wolff (T\irn'87 Oostburg) werd individueel kampioen op de airtumbling. Stephan Dijkhuizen (Forza Gymnastica) werd op dit onderdeel derde. Stijn Basting van Turn'87 won bij de jeugd op dit onderdeel. Bij het groepssprin gen haalde Olympia Kapelle goud en MTV zilver op de airtumbling. Persoonlijke fouten doen YVC das om De volleybalsters van YVC hielden één punt over aan het inhaalduel met het op de tweede plaats geklasseer de V-Volley. De Zeeuws- Vlaamse nummer tien van de ranglijst won de eerste set met 24-26, maar incas seerde daarna drie setneder lagen op rij. Dat was vooral te wijten aan te veel per soonlijke fouten. YVC had na winst in de eerste set vooral passend geen ant woord op de service: 25-18, 25-12,25-18. ZK springen blijft in Heinkenszand Het Zeeuws indoorkam pioenschap voor springrui ters wordt 'gewoon' in Hein kenszand gehouden. Dat be sloot het bestuur van de KNHS Regio Zeeland zater dag. Een groot aantal springruiters dreigde met een boycot, omdat zij de ac commodatie (stal Vermue) te klein achten om een fair parkoers voor de klassen M en Z te bouwen. Het be stuur toonde zich daar doof voor en besloot dat het ZK op 15 februari zoals gepland in Heinkenszand wordt ge houden. Dikke winst voor 's Lands Welvaren De driebanders van 's Lands Welvaren zegevierden in de derde divisie over het be zoekende Team De Distel 3 uit Roosendaal: 8-0. De tegenstanders kwamen er niet aan te pas. De mees ten kwamen amper aan de helft van de te maken pun ten. Ronald van Geyt, Raymond Peeters en Onur Can lieten hun tegenstrevers ver ach ter zich. Luc Peeters stond zijn tegen stander 23 punten toe. ZIERIKZEE - Het persoonlijk kam pioenschap libre derde klasse in poule noord is gewonnen door Maarten Bruijnes uit Bruinisse. Hij ging Johan Louwerse uit Mid delburg en thuisspeler Jurgen Bruggeman vooraf. Bruijnes leverde in zijn oude club lokaal (hij speelde tot voor enkele jaren voor De Graanbeurs, nu voor De Poedel) een perfecte pres tatie af. Hij kwam op basis van de voorwedstrijden als vierde de eindstrijd binnen, maar nestelde zich vanaf het begin aan de kop. De Bruenaar bleef tot de slotron- de ongeslagen, maar verloor de fi nale van Louwerse. Het deerde hem niet meer, want de titel was al op zak voor de finale begon. Bruijnes: „Ik heb een onverwacht goede finale gespeeld. Ik speel al leen nog op de clubavond en ben blij als ik 1.90 haal. Nu speel ik 2.21. Ik ga nog denken dat ik het kan." cp MAANDAG 25 NOVEMBER 2013 door Janny Vermeule MIDDELBURG - Dat de Zeeuwse turnverenigingen springtalent in huis hebben, werd zaterdag beves tigd tijdens het NK voor clubteams en NK airtumbling groepsspringen en individueel. MTV Middelburg, Turn'87 Oostburg, Olympia Kapel- Ie en Forza Gymnastica uit Goes haalden diverse keren eremetaal. Fortis-korfballer Patrick Koppejan probeert de bal bij zijn ploeggenote Kim Baas te krijgen, waarna hijzelf in de rebound kan gaan staan, foto Lex de Meester ROTTERDAM AXEL KWADENDAMME

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33