BC Vlissingen breekt pas in laatste kwart Bekerstunt Souburg t 3 32 SPORT KORFBAL Middelburg wint Niels Mesu valt door eindsprint in laatste bocht Tjoba-coach Bram van Geffen is laaiend over arbitrage in verloren duel met DSC (32-20). y= De Vlissingse vrouwen maakten een einde aan .een serie nederla gen in de hoofdklasse door Pen dragon te verslaan. Mannen. Rotterdam 2-BC Vlis singen 77-62: Rotterdam 2 kwam uit met enkele spelers van het ere divisieteam. Desondanks waren de mannen van coach Klaas-Wil lem Barten gelijkwaardig aan de tegenstander. De teams namen om beurten de leiding tot aan de rust: 38-35. In het derde kwart bleef het verschil minimaal: 57~53- Pas in het laatste kwart moest BC Vlissingen afhaken en kon Rotter dam doordrukken naar 77-62. Scores BC Vlissingen: Dorde Karad zic 23, Emilio Jangbahadoer 10, Benja min Steenbeek 10, Dylan Hofmann 6, Dennis de Paauw 5, Raylin Jimenez 3, Sjors van de Poel 3, Stefan Schrier 2. BC Vlissingen 2-Eastwood Ti gers 88-72: Eastwood Tigers kwam het beste uit de startblok ken en nam een 28-21-voor- sprong. Daarna ging de thuis ploeg met scherp schieten en nam de leiding over. Na de 48-34-ruststand kwam de ploeg uit Oosterhout nog terug tot 61-56. BC Vlissingen 2 schakelde opnieuw een tandje bij en won af getekend met 88-72. Scores BC Vlissingen: Amar van Sluijs 22, Dylan Hofmann 21, Rajan Dielbandhoesing 19, Raylin Jimenez 11, Tom Rottier 10, Myron Roelofs 5. Vrouwen. BC Vlissingen-Pendra- gon 60-47: Hekkensluiter Pendra gon nam snel een 9-0-voor- sprong. BC Vlissingen herstelde zich en bij 18-18 was er weer even wicht. Het team van coach Tom Joziasse drukte daarna door naar een 33-21-voorsprong bij rust. Na de pauze liep de thuisploeg uit naar 56-35, waarna de Tilburgse studentes in de slotfase het ver schil nog konden verkleinen tot 60-47. Agathos-BV Souburg 52-43: BV Souburg speelde in Geertruiden- berg een zwakke wedstrijd tegen het nog puntloze Agathos. Tegen de zoneverdediging kwamen de Souburgse vrouwen niet tot goe de schoten, waardoor ze bij rust tegen een 25-17-achterstand aanke ken. Na de pauze werd er meer ge scoord, maar werden er ook ge makkelijke tegenscores weggege ven. Agathos bleef daardoor op voorsprong en won met 52-43. Scores BV Souburg: Jessica Verhage 13, Ilse Caljouw 8, Jacqueline Franke 6, Gitta Zijlma 6, Nathalie Franke 5, Annemarie van der Kaaden 3 en Im- mie Pattikawa 2. RSR/Ivoren Toren, spelend in de eerste klasse van de landelijke schaakcompetitie, is op papier sterker dan derdeklasser Souburg. Na de reguliere partijen stond het 2-2 waardoor het snelschaken de beslissing moest brengen. Jeroen Hekhuis versloeg zijn tegenstan der. Waar René Tiggelman en Henrik Porte remiseerden, moest Collin Boelhouwer een nederlaag slikken. In de beslissende snel schaakpotjes haalde Boelhouwer het beslissende punt binnen. aagtekerke - Een viertal van de Middelburgse damclub is zater dag in Aagtekerke winnaar gewon nen van het jaarlijkse sneldam- toernooi. Daaf Kasse, Danny Wat- tel, Arie Kammeraat en Evert Wis- kerke hadden na veertien ronden drie punten voorsprong op GZC en vijf op de organiserende vereni ging. De winnaars hadden hun zege in de 27e editie van het toernooi te danken aan een sterke eindsprint. Halverwege stond Middelburg een punt achter op GZC en dat had alles te maken met een verras sende 5-3-nederlaag tegen DSVF/ Tholen. Na de middagpauze liep alles op rolletjes voor de Middel burgers. Alleen tegen Aagtekerke morste het team een wedstrijd- punt. De overige wedstrijden ein digden allemaal in een overwin ning, met als hoogtepunt een klin kende 8-o-zege op concurrent GZC. MIDDELBURG - Met een overwin ning op IJsselvogels hebben de korfballers van TOP de eerste pun ten van het zaalseizoen te pakken. In het doelpuntenspektakel (30-27) speelde de Arnemuidse overgangsklasser de nul van het bord. Tjoba beleefde weinig ple zier aan de derde zaalronde. De Bevelanders gingen er met duide lijke cijfers (32-20) op. DSC-Tjoba 32-20: Dermate laaiend was Bram van Geffen dat hij de coaching uit protest en zelf bescherming vijf minuten voor rust liet voor wat-ie was. „Van een lacherig niveau", luidde zijn oordeel over de arbitrage. Dat Tjo ba, zonder de gevoelsmatig incon sequente leiding, ook het onder spit had gedelfd, stond buiten kijf. „Jammer alleen dat twee koe kenbakkers het voor de korfbal- liefhebber verpesten", brieste Van Geffen na. TOP-IJsselvogels 30-27: De crucia le thuiswinst zorgde voor de eer ste punten voor TOP. „Niet alleen terecht vanwege de dertig tref fers, maar ook vanwege uitste kend verdedigend werk van de da mes", aldus coach Peter Crucq. TOP had de handen vol aan de snelle heren uit Moordrecht, maar compenseerde dat met over wicht in de korfzone. Scores TOP: Jeanine Marijs 7, Nelleke van Belzen en Corné Bezemer 6, Peter van Belzen 4, Emmely Bouwens 3, Remco Bezemer en Petra de Ridder 2. Fortis-ODO 15-14: In deze 'vier puntenwedstrijd' hield eersteklas ser Fortis ODO op nul. Kantje boord, dat wel. „Met meer zuiver heid had het eerder beslist ge weest", erkende coach Sjaak Baas. Na rust leek ODO in de houd greep te liggen, maar de ploeg kwam toch weer terug. Fortis won op karakter. Togp-Vios 14-9: Na tien minuten (6-0) leek de Goese derdeklasser Togo de productie van vorige week eenvoudig te evenaren. De 6-2-ruststand was vervolgens te leurstellend. Ook de tweede helft bekoorde coach Jan Voshart niet. Een beter Togo liet zich bij vlagen in slaap sussen door Vios. Scores Togo: Marcel Joziasse 5, Mar ten Postema en Anouk Hazelaar 3, Jan-Willem van Nieuwenhuijze, Niek Meerman en Mijke Tahapary 1. Seolto-Good Luck 18-13: De basis voor de winst legden de Vlissin- gers in de eerste helft. Daarna was het wachten op het laatste, verzorgde kwartier. Met de bood schap 'Gemakzucht is de grootste vijand' poogde coach Sjaak Jozias se zijn ploeg in de rust (12-7) te prikkelen. De uitwerking liet te wensen over. Scores Seolto: Timme Provoost 8, Mayella Kuizinga 7, Ralf Dourlein 3. Ondo-Atlas 13-10: Atlas-coach Edwin Machielse vond dat zijn ploeg 'goed had meegedaan'. On- do-coach Hans de Meij sprak van 'een zakelijke overwinning'. Na enkele wissels dwong Ondo vanaf 8-8 de overwinning af. Scores Atlas: Tim Dibala 4, Benjamin van Hese 2, Johnny Forrer, Evi Ovaa, Seran de Witte en Diane de Bruyne 1. Stormvogels-Blauw Wit 12-10: De start was voor de thuisploeg, maar die viel na een kwartier droog. Blauw Wit profiteerde tot 6-7. Na rust werd er vooral hard gewerkt voor de punten. Op nieuw sloeg Stormvogels een gaat je. Net genoeg om zich Blauw Wit van het lijf te houden. eindhoven - Marathonschaatser Niels Mesu lag zaterdag in Eindho ven wederom op koers voor een podiumplaats in de eerste divisie van de KPN Marathon Cup. In de laatste bocht voor de massasprint verspeelde de Middelburger zijn kansrijke positie door een valpar tij. Hij eindigde daardoor in de achterhoede. In dezelfde wedstrijd finishte Ant- wan Tolhoek (Yerseke) in de buik van het peloton en voltooide Yoe- rec Cijsouw (Oostburg) voor het eerst de honderd rondes. In de topdivisie kon Erwin Mesu geen hoofdrol spelen. Hij zat in een groep die bijna een ronde voor sprong pakte, maar dat mislukte op het nippertje. Mesu eindigde daarna achterin. In Breda werd Laurent Janse ze vende in de regiomarathoncompe- titie. Ook plaatsgenoot Dick Hoogstrate reed in de top tien. Hij werd achtste. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing MIDDELBURG - De basketballers van BC Vlissingen verloren in de promo tiedivisie van Rotterdam 2 en staan daardoor na negen wedstrijden met vier punten op de elfde plaats. Net tweede team van de Vlissin- gers was wel succesvol en staat nu op de tweede plaats in de over gangsklasse. Scores BC Vlissingen: Yolanda Joosse 19, Melanie Dolfing 15, Lisa Kuiper 9, Anouk van Pelt 6, Serena van Sluijs 4, Nanon Doeland 3, Dorien de Witte 2 en Romana de Ridder 2. ROTTERDAM - De schakers van Sou burg zorgden voor een stunt in de landelijke bekercompetitie. In Rot terdam werd RSR/lvoren Toren ver slagen. TOP opgelucht na eerste zege door JaapJan Ritsema Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 10, Marcel de Dreu 5, Esmee Walraven 2, Demi Mondeel, Robin Harinck en Niels Westmaas 1 Scores Fortis: Remco Crucq 5, Rens van den Driest 3, Joyce Schoonaard en Anita Wielemaker 2, Rachel Verha gen, Mark Trimpe, Patrick Koppejan 1. DES-Swift 17-15: Hoewel Swift voortdurend op voorsprong stond, oogde de ploeg (zonder Matthijs Pouwer) onrustig. „Een gekke wedstrijd", vond coach Den nis Plantinga. De inhaalrace van DES kreeg gestalte doordat Swift in de slotfase niet meer scoorde. Scores Swift Richard Geldof, Lennart Hoogenboom en Joren Gillissen 3, Vera Kuiper 2, Kris Huisman, Mirella Pouwer, Aisja Zuidweg en Eefje van de Berg 1 Scores Ondo: Dennis Witte en Jeroen Mesu 3, Annemieke Toerse, Ronald Wisse en Thomas Mesu 2, Kristy Kol- mus 1. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Niek Peene 3, Francky Koole en Vera Geschiere 2, Kris Gabriëlse en Jona than Koets 1 Scores Blauw Wit: Marco de Jonge 4, Romy Abbink 2, Ivo Flipse, Edwin Bommeljé, Marty de Vilder en Anne- marije Holl 1. Ashley Wisse namens MTV Middelburg in actie tijdens de open Nederlandse kampioenschappen in Middelburg. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32