Noad'67 grijpt de eerste prijs AH 7? Dennis de Nooijer kraait victorie bij Victoria'03 m m 30 SPORT DISTRICTSBEKER Tiental Vlissingen laat Arendskerke de hielen zien Ploeg uit Oosterland is in bekerduel uiterst effectief tegen derdeklasser Arnemuiden: 0-2. fKW Spui-Oostkapelle 0-4: De bezoe kers kwamen op voorsprong dank zij een doelpunt van Arjen Patte- nier. In het tweede bedrijf speel de Spui agressiever en kwam het beter in de wedstrijd. Het drong Oostkapelle terug, maar kon am per een kans creëren. De ploeg van Harro Hazelaar slaagde daar wel in en Robbie de Nooijer verdubbelde de score. Hierna nam de thuisploeg risico's om de aansluitingstreffer te ma ken. Zonder succes. Wouter Ver- duijn en Ralph Namrit bepaalden de eindstand op 0-4. Noad'67-Kogelvangers 1-0: De wedstrijd begon in de 81e mi nuut, nadat de scheidsrechter de wedstrijd vorige keer staakte. Frank den Engelsman had toen al voor 1-0 gezorgd. In de resterende negen minuten kreeg Noad nog een grote kans op 2-0. Lars Steijn schoot die echter naast. Met drie punten erbij wip te Noad'67 over DHV heen en pak te de ploeg de eerste-periodetitel. Wemeldinge-Krabbendijke 3-1: De thuisploeg was feller en doel treffender. Na tien minuten open de Robin van der Linden vanaf elf meter de score. Hij knalde ook de 2-0 in de kruising. In blessuretijd verkleinde Danny Weber de ach terstand vanaf de strafschopstip. Dennis Wisse zorgde hierna toch weer voor twee doelpunten ver schil. Het was al de vierde zege voor Wemeldinge in een derby. arnemuiden - Een week voor de derby tegen Bruse Boys deed Dui veland nog wat extra vertrouwen op. De Oosterlandse formatie won zaterdag met 2-0 bij Arne muiden en haalde de derde ronde van de districtsbeker. „We geven minder kansen weg dan in het be gin van het seizoen en zijn zeer ef fectief', stelde trainer André Maas na afloop tevreden vast. Duiveland is aan een moeilijk sei zoen bezig. De ploeg staat in de tweede klasse van het zaterdag voetbal op een elfde plaats en wist van de tien duels er tot nu toe slechts twee te winnen. De tweede zege werd vorige week be haald in het duel met concurrent Zwaluwe (3-1). „Dat was een be langrijke overwinning", zei Maas. „We hielden de aansluiting met onze concurrenten en het was goed voor het vertrouwen. Het is dit seizoen nu eenmaal roeien met de riemen die we hebben. Voor ons is het elke week een fina le. We zullen niet vaak de boven liggende partij zijn, maar als we de boel achterin gesloten kunnen houden, liggen er voor ons wel mogelijkheden." ting met derdeklasser Arnemui den hanteerde Duiveland die tac tiek. De Oosterlandse equipe plooide terug op eigen helft en liet Arnemuiden het spel maken. Het had tot resultaat dat de thuis ploeg zeventig procent van de tijd de bal in het bezit had, maar na negentig minuten was het wel 0-2. „De wil is enorm", stelde Maas. Duiveland was vooral degelijk ach terin en had tot twee keer toe, na balverlies bij Arnemuiden, mo menten van snelle omschakeling met optimaal Tesultaat. De eerste treffer viel in de 39e minuut. Bas- tiaan Grootjans van Arnemuiden kaatste de bal verkeerd, waarna Marcel de Bruine op rechts de diepte in kon duiken. De midden velder van Duiveland legde de bal terug op Leendert-Jan IJzelenberg die van dichtbij doelman Rick Balk verschalkte. In de 82e minuut gooide Duive land de wedstrijd in het slot. Rob bert de Bruine werd nu in stelling gebracht en schoot de bal laag in de hoek. „Zoiets geeft een lekker gevoel", stelde Maas, ook al met het oog op de derby van volgende week tegen Bruse Boys. „Al blijft dat een wedstrijd op zich." Bij Arnemuiden werd getreurd om het resultaat, maar dat was dan ook het enige. „Want we heb ben goed gevoetbald en kansen gecreëerd", was de terechte con statering van oefenmeester Carlos de Jonge. „We hebben onszelf al leen niet beloond." Arnemuiden, dat onder anderen de geschorste Jesper Poortvliet en de geblesseerde Davy Schroevers miste, combineerde op het zware veld bij vlagen aardig en had het k' W. middenveld steeds in handen. Vooral op rechts kwam de thuis ploeg via Thijs Roovers meerdere keren door, maar de voortzetting bleef uit. De grootste mogelijk heid voor Arnemuiden voor de pauze kwam voort uit een misluk te voorzet van Thijs Roovers. Hij zag de bal uiteindelijk tegen de lat belandden. Na rust probeerde Arnemuiden de opgelopen achter stand te repareren en zette het de opponent met de rug tegen de muur. Het ontbrak echter aan fi nesse. De beste kans op de gelijk maker was voor de behendige Bas- tiaan Grootjans. Nadat Leon van Belzen de bal had doorgekopt, MIDDELBURG - In de vierde klasse A won Vlissingen met een man minder van 's-Heer Arendskerke: 0-2. Arendskerke-Vlissingen 0-2: In de tweede helft kreeg Joel Paixao rood wegens het onderuithalen van een doorgebroken speler. Arendskerke dacht de wedstrijd te kunnen kantelen, maar Vlissin gen kwam op voorsprong. Joey dos Santos zorgde voor 0-1. De thuisploeg vergat te voetballen en Vlissingen bleef gevaarlijk. Van grote afstand zag Mohammed Benkaddour de keeper van Arendskerke te ver voor zijn doel staan en schoot de 0-2-eindstand op het scorebord. Waarde-Lewedorpse Boys 0-1: Het was een wedstrijd waarin de ploegen aan elkaar gewaagd wa ren. Zo raakte Waarde de paal en Lewedorpse Boys de lat in de eer ste helft. Direct vanaf de aftrap in het tweede bedrijf ging Waarde in de aanval, verloor de bal en Matthijs van 't Westeinde schoot aan de andere kant de 0-1 in het doel. In de slotfase kreeg Iman Noordam nog rood bij Waarde. Victoria'03-Philippine 2-7: Philip pine leidde na amper twintig mi nuten met 0-3 door doelpunten van Maarten van Hecke en Den nis de Nooijer (2x). De gasten do mineerden met een sterk midden veld. Via Dennis de Nooijer werd het kort na de hervatting 0-4, waarna Jeroen Hermus voor 1-4 zorgde. Ruben van de Meulen en Dennis de Nooijer (2x) voerden de score vervolgens op naar 1-7, voordat de eindstand werd vastge legd door Jeroen Houtepen: 2-7. Hontenisse-Luctor'88 1-3: Pas in de laatste twintig minuten kwam de score op gang. Kort nadat Chris van Meele door doelman Ron Tempelaars van een treffer was afgehouden, schoot Barry Oliehoek in de 73e minuut uit een messcherpe counter raak. Niet veel later werd het 0-2 door een doelpunt van Roy van Leeu wen. Vijf minuten voor tijd bracht Dennis Malcontent al kop pend de spanning terug, maar in de negentigste minuut werd het uit een strafschop van Pieter van den Dries 1-3. VIERDE KLASSE Biervliet-Clinge 1-4: Nadat Tho mas Leegwater en Michael de Block de kans op 0-1 hadden laten liggen, moest in de 38e minuut Emanuel Pauwels er aan te pas ko men om de score op gang te brengen. De voorstopper scoorde met een streep van 30 meter. Te gen de verhouding in kwam Bier vliet nog voor de rust terug toen Marcus Ongenae raak kopte: i-l Kort na de hervatting leek Clinge het onheil over zich af te roepen toen Emanuel Pauwels een straf schop veroorzaakte en met een tweede gele kaart voortijdig het veld moest verlaten. Derek de Booy miste echter van elf meter. Ondanks een numerieke minder heid trokken de bezoekers het spel daarna toch weer naar zich toe, Thomas Leegwater (2x) en Royan Seghers beslisten tussen de zeventigste en tachtigste mi nuut de wedstrijd: 1-4. Uiteinde lijk beëindigde ook Biervliet de wedstrijd met tien man, omdat ook Derek de Booy nog op een tweede gele kaart kreeg. Jong Ambon-Steen 1-2: Na een half uur manoeuvreerden de be zoekers zich in een fraaie uit gangspositie door in een kort tijdsbestek tweemaal te scoren. In de dertigste minuut werd het 0-1 door Serge Merckx en in de 35e 0-2 door Robin Goense. De achter stand verplichtte Jong Ambon na de rust om nadrukkelijk de aanval te zoeken, maar verder dan een te gentreffer van Björn Langeveld in de 73e minuut kwam de thuisclub niet. SIuiskii-Groede 1-1: Juist toen het publiek zich leek te verzoenen met een doelpuntloze middag, sloeg Mourad Lekfif toe: 1-0. Niet veel later ging de voorsprong al weer verloren, toen Freek Knetsch van een onachtzaamheid in de verdediging van Sluiskil pro fiteerde. Zelfs nadat Sluiskil na ro de kaarten voor doelman Marcus Kanjari (commentaar op de lei ding) en Bowy van den Bergen (natrappende beweging) met ne gen man verder moest, kreeg het nog een aantal kansen. Vosmeer-Lepelstraatse Boys 1-5: Vosmeer mocht in het duel met Lepelstraatse Boys een helft lang de illusie op een gunstig eindre sultaat koesteren. Daarna was de ploeg, die voor rust via Joshua van Willigen op 1-1 was gekomen, kansloos tegen Lepelstraatse Boys. Duiveland doet extra door Robin Hamelink MIDDELBURG - Oostkapelle was in de derde klasse A van het zaterdag voetbal met 4-0 te sterk voor Spui. Noad'67 greep in de derde klasse B de eerste-periodetitel door met 1-0 te winnen van Kogelvangers. door Jan Dagevos Ook zaterdag in de bekerontmoe- KARAKTERISTIEK Arnemuiden-Duiveland 0-2 (0-1 39. Leendert-Jan IJzelenberg 0-1 82. Robbert de Bruine 0-2. Scheidsrechter M. Jobse (Sint Lau rens). Gele kaart: Werner van Bel- zen (Arnemuiden). Aantal toe schouwers: 250. door Robin Hamelink door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Phillipine blijft verras sen in de derde klasse van het zon dagvoetbal. De debutant won gis termiddag het inhaatduel met Vic toria'03 (in Oudenbosch) met 2-7. Dennis de Nooijer scoorde vijf maal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30