Bruyneel keert niet terug in wielersport I Staal na rappe tijd op NK cross in wachtkamer voor jeugd-EK 28 SPORT Stroetinga tweede in Gent over drie maanden een golftoernooi. aoe ie mee? olfhandicap gvb) halen. De Goese Golf Jonge veldrijder begrijpt dat een tegenvallend resultaat niet altijd aan hemzelf te wijten is. -II. EF Bruyneel lag het afgelopen jaar zwaar onder vuur, nadat het Ame rikaanse antidopingbureau Usada een vernietigend rapport publi ceerde over de dopingpraktijken rond Armstrong. De Belg werd ge zien als een spilfiguur in het om vangrijke netwerk rond 'The Boss'. In tegenstelling tot de ren ner, die het gebruik van verboden middelen in januari toegaf en eer der al zijn zeven Tourzeges ge schrapt zag worden, heeft Bruy neel nooit een bekentenis gedaan. De Belg werd desondanks ontsla gen als ploegleider van RadioS- hack, vlak nadat Usada het om vangrijke rapport openbaar maak te. „Mensen proberen Lance en mij als slechteriken af te schilde ren, maar ik zie mezelf niet als de duivel. Ik wil gewoon verder met mijn leven en dat probeer ik nu te doen", aldus Bruyneel. Een functie in de wielersport be hoort daarbij niet tot de opties. „Ik zie de komende tijd geen gro te veranderingen optreden, al is Brian Cookson zeker de juiste man op de juiste plaats", zei hij over de nieuwe voorzitter van de mondiale wielrenunie UCI. Bruyneel werkt nog wel aan een boek dat binnenkort zal verschij nen en de titel 'Pokerface' zal dra gen. GENT - Baanwielrenner Wim Stroetinga heeft zijn leidende po sitie in de Zesdaagse van Gent op de slotdag niet kunnen omzetten in de eindzege. Met zijn Belgische teamgenoot Iljo Keisse eindigde hij als tweede in het eindklas sement, achter de jarige Belg Jas per De Buyst en de Duitser Leif Lampater: 447 om 394 punten. Stroetinga en Keisse hadden voor aanvang van de zesde dag nog een ronde voorsprong op de Belgisch/ Duitse tandem, die de achter stand wegwerkte in de tijdrit van 500 meter. De Belgen Kenny De Ketele en Gijs Van Hoecke eindig den op de derde plaats. KOKSIJDE/GIETEN - Hij vervloekte het zand van Koksijde, hij sloeg van boosheid bijna zijn stuur stuk in Gieten, maar aan het ein de van een bewogen crossweek- einde was Lars van der Haar bo venal weer het mannetje. En dat allemaal dankzij een knappe twee de plaats in de superprestige- veldrit van Gieten. Met iets meer geluk had hij die Drentse cross ge wonnen, maar voor het eerst sinds weken kon de Nederlandse kampioen na afloop van een veldrit zonder kopzorgen naar huis rijden. „Het punt met Lars is dat hij al tijd alles duidelijk wil hebben", verklaart zijn coach en leermees ter Richard Groenendaal het feit dat Lars van der Haar wekenlang werd geremd door twijfels. De man die het seizoen opende met twee wereldbekerzeges (in Val kenburg en Tabor) vroeg zich af waarom het daarna plots niet meer lukte. „Ik zoek het ook altijd bij mezelf', zegt Van der Haar. „Negen van de tien keer ligt het ook aan mezelf. Ik houd er niet van om smoesjes op te hangen als het een keer wat minder gaat." Groenendaal hield hem voor het voor een 22-jarige crosser nor maal is dat na twee gewonnen we reldbekerwedstrijden niet iedere cross wordt gewonnen. Vaak is er geen verklaring. Nu ging het in zijn kop zitten. Zoals ook zater dag, toen hij liet weten het hele maal gehad te hebben met het zand van Koksijde. „Op een gege ven klapte het in mijn kop en dan gaat het niet meer", verklaarde hij de teleurstellende tiende plaats, die hem nog wel nipt aan de lei ding hield in het wereldbekerklas sement. Na een gesprek met Groenendaal dacht hij er onderweg naar Gie ten alweer anders over. „Richard vertelde me dat er conditioneel niets mis is met me. Het lag in Koksijde aan mijn schoen die bij een botsing met Meeusen kapot was geraakt. In eerste instantie wilde ik het daar dus niet op gooien, maar Richard legde me uit dat je met een kapotte schoen niet fatsoenlijk kunt crossen." Toen was het duidelijk en kon hij met een leeg hoofd van start gaan in de zandcross van Gieten. Toen bleek ook dat er inderdaad niets mis is mijn zijn conditie. In de fi nale van de snelle race reed hij sa men met Niels Albert weg bij de rest. „Ik had al snel besloten dat in de sprint mijn grootste kans lag." Albert wist dat ook en probeerde Van der Haar in de laatste zand strook al lopend te lossen. Dat luk te hem niet. „Dat knakte Niels, maar nog geen drie pedaalomwen telingen later knakte het bij mij", schetste Van der Haar het dramati sche keerpunt in de cross. De Nederlander schoot uit zijn pe daal. „Niels hoorde klak-klak en versnelde. Ik wist direct dat het verloren was." Albert reed blij naar zijn tweede zege van het weekeinde en Van der Haar sloeg boos op zijn stuur. Waarom hij uit de pedaal schoot? „Ik zal wel iets fout gedaan hebben. Wellicht was ik niet goed ingeklikt." Het was een foutje dat dit keer niet in zijn hoofd ging zitten. „Want, wat maakt het uit." Van der Haar stapt vandaag im mers met een oplucht gevoel in het vliegtuig naar Spanje, waar hij tien dagen gaat trainen. „Lekker tien dagen geen wedstrijden en dus ook geen druk. Vergis je niet. In wegwedstrijden staat niemand er van te kijken dat je een keer honderdste wordt. Eindig je in de cross een keer als Tiende, dan ben je meteen slecht." Staal is er alles aan gelegen deel te nemen aan de Europese titel strijd. Hij wil graag weten hoe hij kan presteren tussen andere conti nentale toppers. Maar of hij gaat, is afhankelijk van bondscoach Gre- te Koens. Zij moet aan de hand van de tijden die gisteren gelopen zijn, bepalen of Nederland een vier- of zelfs vijfkoppig team kan afvaardigen naar de Servische hoofdstad. Mocht er een Oranje-ploeg ge schikt geacht worden voor deelna me aan het EK, dan zit Staal daar zeker in. De al zo ervaren Schou- wenaar werd in Tilburg zevende overall en vierde bij de lopers on der 23 jaar. Met zijn tijd van 31.55 minuten op de 10 kilometer zat hij hij 1.44 achter winnaar Khalid Choukoud. Bij het NK kwamen nog meer Zeeuwen in actie op de lange cross. Erwin Harmes, Neal Bouter- se en Martij n de Kok werden res pectievelijk 24e, 32e en 36e. Bij vrouwen, die acht kilometer lie pen, finishte Esther Platteeuw als 23e. Op de korte cross (2500 meter) liep Lars Paardekooper goed van voren. De Goesenaar werd zesde in 7.11 minuten, op slechts vijftien tellen van de nummer één. Bij de vrouwen werd Astrid den Herder twintigste. Joop Lasseur werd Nederlands kampioen bij de mannen 70. Op de cross over 5600 meter klokte de atleet uit Bruinisse, die al va ker op het hoogste podiumtreetje stond, een tijd van 24.24 minu ten. Rinus Joosse eindigde als zes de. door Jasper Geurts LONDEN - De Belgische ploegleider Johan Bruyneel zal niet meer terug keren in de wielersport. De oud- teambaas van onder anderen de ge vallen Amerikaan Lance Armstrong liet in een interview met RTL Luxemburg weten genoeg te heb ben van de sport. „Ik ben tot de conclusie gekomen dat ik er be hoorlijk klaar mee ben", zei de 49-jarige Belg. De Goese Golf biedt een startersabonnement aan, waarbinnen u les krijgt om zo snel mogelijk uw golfhandicap (GVB) te halen. Binnen één dag staat u op de Par-3 baan en binnen drie maanden bent u klaar voor het golftoernooi. Ontdek het plezier van golf op één van de gratis kennismakingsochtenden. Kijk op goesegolf.nl voor alle informatie, of kom gezellig langs. Van der Haar is in Gieten weer het mannet j e door Ad Pertijs Lars van der Haar, tiende in Koksij de, tweede in Gieten. door Roeland van Vliet TILBURG - Tommy Staal zit in de wachtkamer. De negentienjarige atleet uit Nieuw-Haamstede liep gisteren een snelle tijd op het Ne derlands kampioenschap cross in Tilburg. Pas vandaag hoort hij of hij rap genoeg was om uitgezon den te worden naar het EK onder negentien jaar, dat over twee we ken in Belgrado is. Tommy Staal hoort vandaag of hij mag deelnemen aan het EK cross voor atleten onder negentien jaar. Krukweg31 0113 229 557 info@goesegolf.nl www.goesegolf.nl f 6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28