SPORT Wisselvallig Feyenoord verliest opnieuw een uitwedstrijd, nu bij laagvlieger RKC. Joachim scoort in de slotseconden: 1-0. In Nisse is het leven en laten leven, blijkt bij de Zakloop Bar^a mist tegen Ajax ook Adriano Aan de reeks van blessures bij FC Barcelona komt maar geen einde. Verdediger Adriano heeft een enkelbles sure overgehouden aan de competitiewedstrijd van za terdag tegen Granada (4-0). Hij mist daardoor morgen de confrontatie met Ajax in de Champions League. Lio nel Messi, Victor Valdés, Da- ni Alves en Jordi Alba ont breken ook door blessures. Alexis Sanchez is geschorst Van der Haar dacht al aan overwinning Lars van der Haar dacht gis teren in de laatste ronde van de veldrit uit de Superpresti ge in Gieten al aan de over winning. De Nederlandse renner schoot in de laatste meters echter uit de peda len en moest zijn Belgische medevluchter Niels Albert laten gaan. „Ik dacht dat ik het zou gaan doen. Echt ba len dat het mis ging." Brugge profiteert van twee missers Club Brugge heeft gisteren optimaal geprofiteerd van de nederlagen van Ander- lecht en Racing Genk. De ploeg won met 3-0 bij Loke ren en steeg ten koste van Anderlecht en Genk naar de derde plaats in de tussen stand, achter Standard Luik en Zulte Waregem. Anderlecht ging zaterdag met 2-1 onderuit tegen Char leroi. Racing Genk verloor met liefst 4-0 van Oostende. Zesde dan judoka Cor Moerman Judoka Cor Moerman (56) uit Goes heeft gisteren in Wijk bij Duurstede de zesde dan gekregen. De man die docent op het cios in Goes en de ALO in Den Haag is en de voorzittershamer han teert bij JudoGoes, ontving uit handen van de nationale gradencommissie de bijbeho rende rood-witte band. In Nederland zijn er slechts 56 judoka's met een zesde dan. WAALWIJK - Oude wonden krijgen bij Feyenoord niet de tijd om te ge nezen. Ook gisteren in Waalwijk werden ze weer opengereten. De Rotterdammers gaven andermaal punten weg in een uitwedstrijd. RKC greep in de ultieme secon den van de blessuretijd de over winning: ï-o. „Amateuristisch", noemde Ronald Koeman het. Een aantal Feyenoorders steekt niks op van eerder gemaakte ver gissingen. Ze lijken zich onvol doende bewust van het belang, of kunnen misschien juist niet om gaan met de druk van het preste ren. De jeugd wordt onvoldoende gestuurd, of laat zich niet coachen. Er is in ieder geval iets structureel mis. „We gaan deze week weer zoeken waar het aan ligt. Dat is iets interns, daar hoor je mij nu niet over", aldus Joris Mathijsen. Waar bij Feyenoord niemand er graag hardop over spreekt, wilde een ex-Feyenoorder wel de vinger op de zere plek leggen. Romeo Castelen, gistermiddag de gevaar lijkste RKC'er, had nota bene in oktober 2005 nog voor Feyenoord bij RKC gescoord. Die wedstrijd ging voor de Rotterdammers even wel verloren, het was de laatste keer dat Feyenoord in Waalwijk onderuit was gegaan. Castelen her innerde zich het maar al te goed. Omdat het daarna flink donderde, zoals na iedere nederlaag. Waar hij nu tot de routiniers be hoort, en zich met Evander Sno en Sander Duits zowel op het veld als in de kleedkamer roert, had hij destijds niet het hoogste woord. Dat was voorbehouden aan spe lers als Patrick Paauwe, Patrick Lo- dewijks en Dirk Kuijt. „Er was een duidelijke hiërarchie. Ik denk dat dat misschien nu wel ontbreekt bij Feyenoord. Er is heel veel talent, ontegenzeglijk. Maar het zijn misschien wel te veel spe lers van dezelfde generatie. Spe lers met allemaal dezelfde denk wijze. Dat is niét goed voor het proces", aldus Castelen. Het is de makke van de eredivisie van vandaag de dag. Bezuinigin gen hebben clubs er toe aangezet voor de jeugd te kiezen. Een nobel streven, maar het maakt het moei lijk een uitgebalanceerd team op te stellen. De topclubs zijn zodoen de amper nog te onderscheiden van de potentiële degradatiekandi daten. Zeker als er, zoals bij Feyenoord, door jong en oud, telkens verkeer de keuzes worden gemaakt. Na een sterk eerste kwartier gaven de Rotterdammers als vanzelf hun overwicht weer weg. Ze werden ongelooflijk onzorgvuldig in de passing en kozen niet meer voor een verzorgde opbouw, maar gin gen over op de lange bal. Creativi teit ontbrak. En kreeg Feyenoord eindelijk eens een levensgrote kans, dan werd deze verprutst. Lex Immers kopte vlak na rust bij voorbeeld onbegrijpelijk naast. Koeman: „Omdat we aanvallend te weinig brachten, had ik me uit eindelijk maar verzoend met één punt. Dat we dat uiteindelijk zelfs ook nog verspeelden, zit me echt dwars. Het was onnodig. Maar het gebeurt ons. En niet alleen nu hè. Het gebeurt oris iedere keer. Boos? Natuurlijk. Zo komen we nooit waar we heen willen. Maar, ik ga hier niet als een wilde staan schreeuwen. Ik houd het nu liever nog even voor me." De coach viel echter wel openlijk rechtsback Daryl Janmaat af. Kreeg de international tegen AZ ook al onder uit de zak van zijn trainer, nu was hij opnieuw de ge beten hond. „Ik wil dat hij leert van dit soort momenten." Jan maat gaf RKC'er Damiano Schet in de 93e minuut kans een voor zet te geven. „Die bal had de tribu ne in gemoeten. Joris had zijn man sowieso voor zich moeten houden, in blessuretijd neem je geen risico's meer." Nu kon Aurélien Joachim alsnog, met een fraai schot, de genadeklap uitdelen. ATLETIEK BARCELONA GIETEN pagina 28: Weer het mannetje BRUSSEL WIJK BIJ DUURSTEDE Oude wonden opengereten door Edward Swier I Jordie Clasie (links) duelleert met RKC'er Romeo Castelen, die in het verleden voor Feyenoord uitkwam, foto Joep Leenen/ANP MAANDAG 25 november 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25