Tabletcafé in bibliotheken N u extra voordeel bij KPN Prepaid brieven Nieuwe film van Boek Huijsen gebroeders Coen over aquarellen Geboortekrik Noaberschap Hedwige 1 Hedwige 2 kpn winkel kpn.com kijkshop .nl de spoeling in snel tempo dunner wordt. Het dossier Natuurpakket Westerschelde, meer in het bij zonder het ontpolderproject Hedwigepolder, bevat een hele se rie onderzoeksrapporten en docu menten van wisselende bureaus en instituten, die elkaar zonder enige schaamte in de wielen rij den, lees tegenspreken. En daar dan ook nog mee wegkomen, om dat bestuurders en politici onvol doende of volstrekt niet thuis zijn in de materie. Nederland heeft om tal van heimelijke redenen uit eindelijk geen zin in een conflict met de zuiderburen, door zich standvastig te verzetten tegen de idiotie, die ontpoldering heet. Het teruggeven van vruchtbare ak kerlanden in prachtige Zeeuwse polders, waarvan de Hedwigepol der het eerste slachtoffer is, heeft - dat is nu wel heel erg duidelijk - met het zogenaamd gezond ma ken van het ecologische systeem in de Westerschelde niets meer te maken. De onderzoekers laten zich kennelijk zelfs om den bro de, al valt dat nooit waterdicht te bewijzen, gebruiken om de defini tie van estuariene natuur zodanig op te rekken, dat ook een modder vlakte-met-riet meewerkt aan de herstelopgave. De melkveehouderij wordt weer neergezet als grote dieren mis bruikende sector, door mensen die niet gehinderd worden door enige kennis van zaken. Ik ben mede-eigenaar van een melkveebedrijf, en wij hebben ook een geboortekrik, als hulp middel bij zware bevallingen. Feit is dat 90% van de ongeveer 250 be vallingen per jaar op ons bedrijf zonder hulp van buitenaf plaats- vind. De krik is er voor een noodsitatie, zoals deze hulpmiddelen er bij een humane bevalling ook zijn. Een veehouder wil niets anders dan een gezond kalf en een gezon de koe na de bevalling. Een kalfje is ook niet, zoals gesuggereerd wordt, een bijproduct van de mel- kerij. Het is de continuïteit van ons bedrijf, omdat de vrouwelijke kalveren worden grootgebracht om weer melk te kunnen produce ren. De stieren worden verkocht, dat is waar, maar wij weten pas na de geboorte wat het is, zodoen de wordt iedere bevalling met de zelfde voorzichtigheid benaderd. Nederland is verbaasd dat een oude yrouw eenzaam is gestorven en vervolgens 10 jaar niet wordt gemist. De buren merken niets. De nutsbedrijven valt het niet op. De uitkeringsinstanties bemer ken niets. De Belastingdienst die altijd aan iedereen denkt is haar vergeten. De woningcorporatie constateert niets. Dit laatste komt volgens een zegsvrouwe van de betreffende corporatie omdat de overleden dame alles via automati sche incasso had geregeld. De bank is het ook niet opgevallen dat mevrouw nooit pint. Verou derde pasjes worden kennelijk au tomatisch vervangen. Alles liep gladjes door. Als dat zo zou zijn dan kan er heel wat administra tief personeel van de diverse in stellingen naar huis. Laten we als tublieft, in een tijd dat bedrijven en veiligheidsdiensten onze han del en wandel op digitale wijze in de gaten houden zelf op onze naasten letten. Naoberschap noe men ze dat in het oosten van ons land. Een eigenschap die we met z'n allen zouden moeten koeste- ren. een van de liederen die in de Tweede Wereldoorlog in een vrou wenkamp op Sumatra zijn ont staan. Verder staan 'Ave Maria' van Bruckner en 'Negra Sum* van Pablo Casals op het programma, evenals de negro-spiritual 'I feel li ke a motherless child'. Wie er oren voor heeft, zal een link tus sen de liederen ervaren. Het reper toire van Die Gheselien bestaat uit Europese volksliederen. Dat gaat vooraf aan die Nederlandse première van de 'Sunrise Mass' van Ola Gjeilo. Den Hollander: „Wij hadden hier in Middelburg, net als in België, graag ook twee concerten gege ven. Dat zit er niet in. We hebben er domweg het geld niet voor. Die kerken zijn zo duur geworden." De onafhankelijke Commissie Mi lieueffectrapportage stelt dat de Hedwige snel zal opslibben tot schor wat nog steeds meer natuur waarde heeft dan een mooie pol der. Vanuit het geactualiseerde Belgische SIGMA- plan kwam het idee om de Schelde meer ruimte te geven door ontpoldering. Het ging om de goedkoopste op lossing tegen overstromingen. Een aanvankelijke barrière bij Oosterweel was te duur. Het doel was 'de extreme energie van het water temperen zodat gebieden stroomopwaarts (Antwerpen) ge legen minder overstromingsrisico zouden lopen'. De Hedwige ver liest door de transformatie tot schor snel zijn waterbergende ca paciteit. Hiermee valt de bodem onderuit 'Het samenwerkingsver drag tot beheer van Het Schelde Estuarium'. Hoe nu verder? Antwerpen niet veiliger en Zeeland niet mooier. Krachtige, oplossingsgerichte, be stuurders gezocht! Ook wetenschappers en onderzoe kers hebben last van de crisis en doen er daarom alles aan hun broodherèn van dienst te zijn door in de meest creatieve verpak kingen op te schrijven, wat deze het best uitkomt. Toch zeker als TERNEUZEN - Inside Llewyn Davis, de nieuwe film van de broers Joel en Ethan Coen The Big Lebowski, Burn After Reading, No Country For Old Menis vandaag en mor gen als voorpremière te zien bij 'Film by the Sea door het jaar'. De vertoningen zijn vandaag om 20.00 uur in CineCity Terneuzen en morgen om 14.00 en 19.30 uur in CineCity Vlissingen. Inside Llewyn Davis, met Oscar Isaac in de hoofdrol, is een drama over een singer-songwriter in New York in de jaren zestig. De film won dit jaar de Grand Prix Award in Cannes. KLOETINGE - Kees Huijsen uit Kloe- tinge heeft een boek geschreven over aquarelleren: Aquarellen. Euro pa in kleur. Het bevat zo'n vijftig werken, waarvan de onderwer pen variëren van stads- en dorps gezichten tot landschappen en bo ten. Om zo veel mogelijk mensen te bereiken heeft Huijsen besloten het boek gratis weg te geven. Het is daarom te downloaden op zijn website: www.keeshuijsen.nl. Huijsen exposeert momenteel in het ADRZ in Vlissingen. Daar zijn vijftien aquarellen van zijn hand tot eind dit jaar te zien. VLISSINGEN - In het kader van de Week van de Mediawijsheid wor den in diverse Zeeuwse bibliothe ken deze week Tabletcafés gehou den. Bezitters van een iPad of een andere tablet kunnen op deze bij eenkomsten ervaringen uitwiss'e- len en tips, trucs, apps en games delen. Het gaat bijvoorbeeld om het binnenhalen van e-books, het koppelen van e-mailadressen aan de tablet en het installeren van apps zoals Dropbox en Skype: Er is deskundige begeleiding aanwe zig. Daarnaast is een collectie van boeken en tijdschriften over tab- Iets beschikbaar. De cafés zijn vandaag van 14.00 tot 16.00 uur in de bibliotheek in Vlissingen, morgen (15.30-17.30 uur), donderdag (18.00-20.00 uur) en zaterdag (14.00-16.00 uur) in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg, morgen van 15.00 tot 16.30 uur in de bibliotheek in Tho- len en vrijdag van 15.00 tot 16.30 uur in de bibliotheek in 's-Graven- polder. S' 20.- extra Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek S. Peters Brouwerijstraat 10, Kloosterzande Dolf Kamphuis Sr. (Oud-Achterhoeker) Boulevard Bankert 469, Vlissingen uitdaging Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Gezamenlijk concert van Quodlibet en Die Gheselien met kamerorkest Stringendo in de O.L.V. Koningin Kerkgebouw in Schoten (B). Zaterdag 30 november, Koorkerk, Middelburg, 19.30 uur. J.W.Minderhout Vredehoflaan 326 Vlissingen ie betaalt bij aankoop de originele prijs, excl. 6,05 thuiskopieheffing. Na aanmelding op prepaidkorting.nl ontvang je de korting retour en het extra beltegoed Bestel je gratis cover via nokiapromotion.nl. Kijk op kpn.com voor de voorwaarden. doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19