Bijna akkoord over reorganisatie Woongoed Extra afslag van A58 naar Goes heeft een gouden randje Sinterklaas bezoekt Walcheren 16 WALCHEREN KATHAKDANS Het beroemde Indiase danspaar Chethana en Hari Noopur gaf zaterdag een workshop kathakdans. tt Je moet rekening houden met een kwart onvoorziene kosten INTOCHT De reorganisatie komt voort uit bezuinigingen die het gevolg zijn van een verhuurdershefïing van 3,7 miljoen euro. Die moet de cor poratie betalen aan het Rijk. Daar om stoot Woongoed taken af en concentreert ze zich op haar ei genlijke taak: verhuur van huizen aan mensen met lage inkomens. Gevolg is dat de organisatie bijna wordt gehalveerd tot 39 banen. De mensen die nu actief zijn voor bijvoorbeeld iet en studentenhuis vesting, gaan over naar de bedrij ven aan wie dit werk wordt uitbe steed of verkocht. Woongoed ver wacht dat uiteindelijk maximaal vier mensen gedwongen ontsla gen moeten worden. In december worden mensen die een andere functie binnen Woon goed krijgen, herplaatst, zegt di recteur Eric de Ceuster. „Mensen die boventallig worden, blijven tot uiterlijk 1 juli 2015 in dienst." Dat is een half jaar langer dan de directie wilde, maar die is de on dernemingsraad en de vakbonden tegemoet gekomen. „De nieuwe organisatiestructuur wordt per 1 april ingevoerd. Dat tijdspad is krap, maar het is ook van belang om medewerkers snel zekerheid en perspectief te bieden." De ondernemingsraad had moei te met een aantal onderdelen van de reorganisatie en bracht daar over in oktober een negatief ad vies uit. Uiteindelijk heeft de di rectie enkele maatregelen aange past. Zo wordt het uitbesteden van niet gepland onderhoud uitge steld om te zien of het werkelijk goedkoper en beter is dan het zelf te blijven doen. „De verdiepings- slagen die we maken, waren vol doende voor de ondernemings raad om door te gaan met de reor ganisatie", zegt De Ceuster. Omdat andere corporaties en bouwbedrijven het ook moeilijk hebben, kan het lastig zijn perso neel elders onder te brengen, er kent De Ceuster. „Daarom kiezen we voor geleidelijkheid in de reor ganisatie. Voor mensen die tech nisch onderlegd zijn, is het niet gemakkelijk maar wel mogelijk." bang zijn, maar moedig zijn. Aar zel niet om te lachen. Laat je emo ties naar buiten komen, dat is dan sen", vertelt Hari. „Het wordt klas sieke dans als je er techniek aan toevoegt. Met handbewegingen en voetbewegingen vertel je het verhaal. De hand die de vogel is, of de slag, of het water, of de wol ken. Betekenis geven aan de bewe ging, dat is kathak." Chethana, met wie hij al twintig jaar samen is en samen danst, is één van de beroemdste kat- hak-danseressen ter wereld. Zij spoort de cursisten aan met lieve lachjes en bemoedigende knikjes. Het gemak en de sierlijkheid waarmee zij danst, helpen de cur sisten om de bewegingen te vol gen. Aan het einde van de les geeft ze met haar man een demon stratie, kathak op volle snelheid. Alsof de les zich in slow motion heeft afgespeeld. MIDDELBURG - Alsof hun roem al niet indrukwekkend genoeg is, verhoogt Hari Noopur de druk nog een beetje op de zes cursisten voor hem. „Dit is geen dansles maar een levensles. Dans is groter dan het leven." Met zijn dans- en levenspartner Chethana is hij in Middelburg om een workshop te geven in kathak, één van de oudste klassieke dans vormen in India. Wereldwijd tre den ze op, voor koningshuizen, in theaters. Maar les geven aan zes Zeeuwse dames in een Middel burgse sporthal doen ze net zo graag. „Het is intens. Zij zijn nog gemotiveerder om ervan te leren dan de bezoekers van onze voor stellingen", glimlacht Hari. Leergierig zijn de dames inder daad. Al valt het ze in het begin van de drie uur durende work shop best zwaar de opdrachten op te volgen en de schroom van zich af te werpen. „Kathak is ver halen vertellen via je lichaam en de dans. Het gaat erom hoe je straalt met je gezicht, met je ogen en je lach. Julllie moeten niet Zonder dat er nog maar een spa de grond in is gegaan, is nu al 750.000 euro uitgegeven aan het project dat achttien miljoen euro kost. Of beter: projecten, want de zuidelijke verbindingsweg (het toekomstig tracé vanaf de nieuwe aansluiting naar het centrum) zit daar ook bij. Dat geld is, zonder dat duidelijk was of het project zou doorgaan, uitgegeven aan 'on zichtbare' activiteiten als vooron derzoeken en het uitwerken van mogelijke varianten. „We hebben er drie voorgelegd aan Rijkswater staat, die ze vervolgens heeft ge toetst op verkeersveiligheid en doorstroming", zegt projectleider Erik Kotvis. „Die kosten zijn voor de gemeente, want wij zijn op drachtgever." Rijkswaterstaat had aanvankelijk twijfels bij de geko zen variant West-B (ter hoogte van het stoomtreinspoor) en voel de meer voor een oostelijker gele gen aansluiting. „Maar daar had den we te maken met het archeo logisch beschermde vliedberg-per ceel", zegt Kotvis. De tot nu toe uitgegeven tonnen lijken veel, maar zijn nog geen twee procent van de volledige in vestering. De afslag en de verbin dingsweg samen, kosten zo'n 37 miljoen. Overigens is de nood zaak van die weg er nog niet, zegt wethouder van verkeer Loes Meeuwisse. „De afslag op zich, lost genoeg op, ook de stad uit." Het Rijk draagt 8,8 miljoen bij, maar hoe zijn de overige tien mil joen verdeeld? Het leeuwendeel komt voor rekening van de ge- meente. Dat het om ettelijke mil joenen gaat staat vast, maar vol gens Meeuwisse is het nog wach ten op de definitieve bijdrage van de provincie; 2,2 miljoen is toege zegd, maar Goes is in overleg over extra geld. Het waterschap betaalt een half miljoen, de gemeente Borsele biedt vooral ambtelijke ondersteuning. Volgens Meeuwis se heeft Goes genoeg in kas om haar deel te kunnen betalen. Dat de afslag er pas over drie tot vier jaar ligt, heeft vooral te ma ken met 'onzekere' factoren zoals een nieuw bestemmingsplan waartegen bezwaar mogelijk is, en grondverwerving. Met grondei genaren is al contact geweest. „De belangrijkste willen meewerken aan een oplossing, maar die oplos sing moeten wij bieden."Het weegt allemaal mee in de raming van 18 miljoen. „]e moet rekening houden met een kwart onvoorzie ne kosten", zegt Kotvis. Want ook de ondergrondse infrastructuur speelt een belangrijke rol: er lig gen bijvoorbeeld een rioolperslei ding, een hoogspanningskabel en een aardgasverbindingsleiding. Mogelijk moeten die worden ver legd. Er wordt een nieuwe plan ning gemaakt, waarbij ook in kaart wordt gebracht welke eisen alle betrokkenen aan de aanslui ting stellen. Kotvis: „Er komen ge luidsschermen (aan de noordzij de voor de woningen aan de Groe- weg, kosten één miljoen red.). De betonnen funderingen daarvan hebben effect op de afwatering." Een verhaal vertellen met ARNEMUIDEN - Sinterklaas heeft zaterdag een bezoek gebracht aan een groot aantal dorpen op Walcheren. Arnemuiden, Biggekerke, Domburg, Koudekerke (foto), Oostkapelle, Oost-Souburg, Serooskerke, Westkapelle en Zoutelande stonden op zijn programma. Op vrijdag 29 november komt Sinterklaas naar Sint Laurens, een dag later, zaterdag 30 november, is hij in Crijpskerke en Vrouwenpolder. Op 5 december komt de Sint per boot aan in het stadje Veere. foto Lex de Meester door Maurits Sep MIDDELBURG - Woongoed Middel burg zet zijn reorganisatie door. De woningcorporatie heeft overeen stemming bereikt met de onderne mingsraad en de vakbonden. De le den van de bonden stemmen deze week over het sociaal plan. Tamara Tienpond (28) uit Oost-Souburg. „Een eer." door Maurits Sep I Carmen de Koning (52) uit Anouschka Cevaal (12) uit Vlissin- Oost-Souburg. „Heel theatraal." gen. „Veel geleerd." door Luc Oggel GOES - Goes kreeg vorige week het bericht waar zo reikhalzend naar was uitgekeken: het ministerie van Infrastructuur en Milieu trekt de portemonnee voor een miljoenen- bijdrage aan een extra aansluiting op de A58. Wie denkt dat dat een kwestie is van een dot asfalt uitrij den, heeft het mis. Projectleider Erik Kotvis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 16