Geen silly walk, wel een papegaai Oekraïne schort acht dagen voor ondertekening verdrag met EU op 8 BUITENLAND Jj- INDIASE SOAP Culemborgse krijgt als eerste buitenlandse actrice een hoofdrol in Indiase soap. den elkaar misschien niks, maar als je ons samen in een kamer zet lachen we heel wat af." Monty Python's Flying Circus ver scheen voor het eerst op de buis in 1969. De heren blonken uit in absurdistische humor. Hun show is in een groot aantal landen uitge zonden - in Nederland is hij tallo ze malen herhaald. Het zesde lid van de Pythons, Gra ham Chapman, overleed in 1989. Toen had het zestal al diverse films gemaakt, waaronder het des tijds controversiële Life of Brian (1979), met Chapman in de rol van de Verlosser. Het laatste optreden van de Py thons op een podium was in 1980 in Los Angeles. In het Verenigd Koninkrijk hebben ze al veertig jaar niet opgetreden in een echte show. De leden van het team lieten we ten dat de kaartverkoop maandag begint en dat de prijzen tussen de 30 en 110 euro zullen liggen. „360 euro minder dan voor de Rolling Stones", aldus Jones. Er is vooralsnog geen titel voor de show, maar geopperd is om het 'One down, five to go' te noemen. Dit verwijst naar de overleden Chapman. Medisch personeel zal in de coulissen staan, 'voor het ge val dat' liet het team weten. Als er dan iets gebeurt 'zal de show ver der gaan onder de naam Two down, four to go'. MUMBAl - Steeds meer Indiërs ko men de liefde van hun leven te gen in het buitenland of vinden buitenlandse partners in India. Tijd dus om rondom het nieuwe verschijnsel van een westerse schoondochter een show te ma ken, vonden tv-producenten. Aan de Nederlandse Sippora Zoutewel- le de eer als eerste buitenlandse actrice de hoofdrol te spelen in een Indiase soapserie. In Firangi Bahu (Buitenlandse Schoondochter) speelt de Culem borgse Zoutewelle een Engelse studente die na haar bruiloft met een Indiase studiegenoot verhuist naar India. In het conservatieve Rajkot moet ze de harten winnen van de traditionele Indiase fami lie van haar echtgenoot waarmee ze zal samenwonen. „Nu is het vooral nog Engels, maar straks moet ik mijn teksten in het Hindi geven. Dat is een he le uitdaging", zegt Zoutewelle, die twee jaar geleden voor het eerst naar India kwam. De glamour en het wereldwijde miljoenenpubliek van de Indiase filmindustrie trekt steeds meer buitenlandse actrices aan. Om het halfbakken Hindi van de actrices te verbergen, worden stemacteurs ingehuurd om scènes later te voor zien van een perfecte Indiase stem. Op de set van Firangi Bahu in Mumbai is daar geen tijd voor. Als de opnames uitlopen, en dat gebeurt bijna elke dag, maakt Sip pora dagen van veertien uur voor een uitzending van twintig minu- ten. Ergens in een buitenwijk in een afgelegen studio werkt een crew van zeventig man aan de da gelijkse show. Het wemelt hier van de hulpjes, assistenten en loopjongens. Toch liggen de kos ten van deze productie met onge veer 10.000 euro per dag voor In diase begrippen erg laag. Mede door het strakke werkschema. „Ie krijgt een bomvol script 's och tends in handen gedrukt. Dan kan ik vaak al zien dat dit nooit in een dag gaat lukken." Veel tijd gaat zitten in het opne men van close-ups van de ac teurs. In Indiase soapseries draait alles om heftige emoties. Vooral de gecompliceerde relatie tussen schoonmoeder en schoondochter is een geliefde verhaallijn. Regisseur Uttam Ahlawat: „Ons publiek bestaat vooral uit huis vrouwen in de dorpen. Ze zoeken in soaps een vlucht uit hun eigen dagelijkse beslommeringen." De Indiase fascinatie voor buiten landers is complex. Een buiten landse gast op je bruiloft wordt beschouwd als een grote eer. Maar een buitenlandse schoon dochter wordt nog lang niet door elke Indiase moeder geaccepteerd. Dat heeft te maken met het beeld dat westerse vrouwen losse nor men en waarden hebben. In de Indiase filmindustrie wor den buitenlandse actrices daarom vaak gevraagd voor dansscènes, ge kleed in kostuums die weinig aan de verbeelding overlaten. Korte Monty Python's Flying Circus komt terug. De overgebleven le den van het comedyteam maak ten gisteren gezamenlijk officieel bekend dat ze weer gaan optre den. Het nieuws was al uitgelekt, maar de wereldpers was toch naar Londen gekomen om het van de vijf heren zelf te horen, op hun ei gen manier. Vooralsnog is voor volgend jaar één optreden gepland in de O2 Arena in Londen. Gevraagd of John Cleese, Eric Idle, Terry Gilli am, Michael Palin en Terry Jones ook naar Australië zouden ko men, liet Cleese weten dat het probleem met Australië was 'dat er planeten zijn die dichterbij lig gen'. Een andere vraag op de persconfe rentie was waarom de leden van Monty Python na tientallen jaren weer gingen optreden. „Om de hy potheek van Terry (Jones) af te be talen", was het antwoord. Naderhand wilde het vijftal wel zeggen dat ze genoeg inspiratie hadden om het nog eens met el kaar te proberen. Cleese: „We vin- KIEV/BRUSSEL - Tot veler verras sing heeft Oekraïne gisteren het overleg over een associatieverdrag met de Europese Unie opge schort, amper acht dagen voordat het ondertekend zou worden. Rus land is opgetogen over deze wen ding, maar de Oekraïense opposi tie is woedend. Oekraïne staakt de onderhandelin gen omwille van de nationale vei ligheid, aldus premier Mikola Azarov. Het wil eerst iets doen om het mogelijke verlies in han delsvolume met Rusland en ande re ex-Sovjetrepublieken te com penseren. Kiev wil hierover pra ten in een trilaterale commissie met de EU en Rusland, aldus Oek raïense media. Een woordvoerder van de Russi sche president Vladimir Poetin juichte de Oekraïense ommekeer toe en zei te hopen op nauwere banden met Kiev. Rusland was al tijd al fel gekant tegen Oekraïne's pro-Westerse koers en heeft de af gelopen maanden zware druk uit geoefend om Kiev van het ak koord af te houden, onder meer door de toegang van Oekraïense producten tot de Russische markt te bemoeilijken. De oppositie in Oekraïne is woe dend over het regeringsbesluit. Ar- seni Jatsenjoek, fractieleider van de Vaderlandpartij van oppositie leider Joelia Timosjenko, zei dat president Viktor Janoekovitsj we gens landverraad afgezet moet worden als hij het associatiever drag niet tekent. Oekraïne en de EU zouden het verdrag op 29 november onderte kenen. President Janoekovitsj zei gisteren dat er ondanks 'tijdelijke moeilijkheden' geen alternatief is voor hervormingen of voor Euro pese integratie. Maar volgens de Zweedse minister van Buitenland se Zaken, Carl Bildt, is Kiev door de knieën gegaan voor het Krem lin. „Het beleid van brute druk werkt blijkbaar", twitterde hij. Ikea schrapt stuk over lesbiennes in Rusland De Russen zullen het moeten stellen zonder een artikel over een lesbisch stel met een kind in het blad van Ikea. De Zweed se meubelketen heeft het ge schrapt „Wij moeten de wet ten respecteren in de landen waarin wij actief zijn", zei een woordvoerster van het concern gisteren. In Rusland werd dit jaar een wet van kracht waarin het maken van 'propaganda' voor homoseksualiteit straf baar wordt gesteld. Eerder kwam Ikea in opspraak omdat uit de Saoedische versie van dé catalogus foto's van vrouwen waren verwijderd. Slavinnen na 30 jaar uit woning gered De Britse politie heeft drie vrou wen uit een woning in Londen ge red. Ze zouden dertig jaar als sla vin zijn gehouden. Het zou gaan om een Maleisische vrouw van 69, een Ierse vrouw van 57 en een Britse vrouw van 30. Volgens de politie zijn ze 'erg getraumati seerd'. Een 67-jarige man en een even oude vrouw zijn gearres teerd. De politie zou zijn getipt door de organisatie Freedom Cha rity. Die had een telefoontje ge kregen van een vrouw die 'decen nia' zou zijn vastgehouden. Een documentaire over gedwongen huwelijken zou de aanleiding zijn geweest voor het telefoontje. VI Sippora wil het I De leden van Monty Python gisteren in Londen. Van links naar rechts: Mi chael Palin, Eric Idle, Terry Jones, Terry Gilliam en John Cleese. foto EPA I door onze correspondent Devi Boerema Sippora Zoutewelle krijgt in de se rie 'Buitenlandse Schoondochter' veel te stellen met haar Indiase schoonfamilie. door onze redactie buitenland LONDEN - Zijn 'silly walk' zal John Cleese niet meer doen. Dat laten zijn kunstknie en kunstheup niet meer toe. Maar een grap met een dooie papegaai moet wel lukken, zegt hij zelf. STOCKHOLM LONDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 8