'Je kunt ook gewoon een bakje komen doen' Bedrijven houden hand op de knip in Zeeland ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Uw visie Mr. Smith is speciaal voor man nen. Kleding i§ de basis van de winkel, maar accessoires, boeken, fietsen, interieurinrichting en on der meer muziek en wijn zorgen voor een totaalconcept dat in speelt op mannelijke interesses. Het tweetal werkt daarbij ook sa men met andere ondernemers. Het idee werd geboren in de kanti ne van hockeyclub Rapide. Diane, al jaren actief in de modewereld, en Arno, afkomstig uit het bank wezen, stelden vast dat veel win kels niet aansluiten op de consu mentenwensen. Dat moest anders kunnen. „En we wisten ook al snel dat we kleding voor mannen zouden doen. Want voor dames is er al heel veel." Het concept was snel rond, maar vervolgens moest een locatie worden gevonden. „Als je dit wilt neerzetten, moet je een pand met uitstraling heb ben." Likkend aan een ijsje op de Houtmarkt zagen ze de protes tantse kerk. Alleen, die kerk is nog in gebruik voor erediensten. Diane en Arno klopten zonder veel verwachtingen toch aan bij het kerkbestuur. Dat bleek tot hun verrassing niet onwelwillend te staan tegenover het idee. Ook de gemeente werkte mee en dus kon Mr. Smith afgelopen week end feestelijk worden geopend. Het ziet er wat onwerkelijk uit. Rekken moderne kleding onder hoge gewelven waaruit antieke kroonluchters neerdalen. Een strakke toonbank contrasteert met de rijk versierde ouderlingen bank. Er klinken geen psalmen, maar moderne muziek. Eens in de twee weken is er nog een dienst in de kerk. Dan moet de winkelinventaris aan de kant. „We maken in het midden ge noeg ruimte voor stoelen: men sen moeten de kansel kunnen zien. En dan is het aan de domi nee zijn preek interessant genoeg te maken om mensen niet naar de kledingrekken te laten kijken." Rommelmarkt in Den Dullaert In het gemeenschapscen trum Den Dullaert in Hulst wordt zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur de tweede rommel markt van het seizoen ge houden. De toegang is gra tis. De volgende rommel markten zijn gepland op 15 februari en 19 april. Voor de ze laatste zijn nog kraam- plaatsen beschikbaar. Marsepeindansfeest in Den Dullaert In Den Dullaert in Hulst barst zondagmiddag een groot kinder- en pietendans feest los. Tijdens dit Marse pein Dans Festijn brengen Zwarte Pieten met hulp van de kinderen een spannend avontuur tot een goed ein de. Ook dansschool Anneke Hamelink draagt een steen tje bij. Aanvang 14.00 uur. Najaarsconcert Harmonie St Cecilia De Koninklijke Harmonie Sint Cecilia verzorgt zondag 1 december in zaal de Linde een najaarsconcert. Onder leiding van Eric Provoost brengen de muzikanten een gevarieerd programma. Als gastgezelschap speelt harmo nie Vrije Verenigde Vrien den uit Schilde. Aanvang 15.15 uur. Toegang gratis. Het Verlangen van Adrie Oosterling Adrie Oosterling speelt zater dag vanaf 20.00 uur de voor stelling Het Verlangen in zijn eigen theater-galerie De Twee Duiven. Adrie bege leidt zichzelf aan de vleugel, op Indisch harmonium en accordeon in nieuwe en be kende liedjes. Entree elf eu ro. Diner bij Chef Antonio vooraf mogelijk. Reserveren via De Twee Duiven. Volgens de Kamer van Koophan del is een stijgende lijn zichtbaar, maar zijn er hier nog altijd meer ondernemers die in het derde en vierde kwartaal van een verslech tering spreken dan van een verbe tering. Veel bedrijven houden ook in 2014 de hand op de knip en schuiven niet per se noodzake lijke investeringen door. Ondanks gunstige omzet- en ex portcijfers blijven veel onderne mers somber over de ontwikke ling van de werkgelegenheid. Vooralsnog gaan ze uit van een verdere uitstoot van personeel. Pas bij een stevige groei van de ac tiviteiten en de marges, kunnen weer substantieel nieuwe men sen worden aangenomen. In Zeeland bestaat terughoudend heid in alle sectoren. Alleen de in dustrie steekt er positief boven uit. Nog maar acht procent van de bedrijven ziet dit laatste kwartaal de werkgelegenheid dalen. Drie procent werft weer personeel. Veel ondernemers - met uitzonde ring van de bouw - verwachten in 2014 een (verdere) toename van de omzet. „De realiteit is echter dat omzetherstel nog geen garan tie is voor breed economisch her stel", stelt de Kamer van Koophan del. „Daarvoor is langdurige verbe tering van verkopen nodig." Vooral de export geldt in Zeeland als de stuwende kracht achter de economie. Een derde van de on dernemers voorziet volgend jaar op dat vlak een beter resultaat. keuken WTTe Mr. F.J. Haarmanweg 26 Tel.: (0115)-620851 V 4538 AR Terneuzen www.keukenvlsie.nl VRIJDAG 22 NOVEMBER 2013 In kledingzaak Mr. Smith worden iedere twee weken de rekken met kleding opgepakt om ruimte te maken voor een kerkdienst. Wethouder Diana van Damme (links aan het rek) en eigenaren Diane Steinfort en Arno Pertijs oefenen alvast tijdens de feestelijke opening, foto Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten HULST - De meeste mannen zijn niet van die winkeltypes, maar Dia ne Steinfort en Arno Pertijs nemen de uitdaging aan om de heren te verleiden tot een aangenaam ver blijf in hun zaak. Met Mr. Smith leg gen ze niet alleen een vernieuwend winkelconcept op tafel, maar ze doen dat ook nog eens vanuit een bijzondere locatie: de protestantse kerk aan de Houtmarkt in Hulst. HULST HULST KLOOSTERZANDE GROEDE Uit het exploot d.d. 16-11-2013 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Jan Kees Moens, wonend te Terneuzen en Jeanine Carola Moens, wonend te Ertvelde (B), is gedagvaard Michael Jacobus Johannes van Dalen, thans zonder bekende woon- of ver blijfplaats in Nederland en daarbuiten, om op woensdag 26-02-2014 om 10.00 uur in persoon of vertegenwoordigd door een gemachtigde te verschijnen ter terechtzitting van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, Kamer voor Kantonzaken, locatie Middelburg, als dan en aldaar zitting houdend aan de Kousteensedijk 2 te Middelburg, om als dan en aldaar te horen eisen als nader omschreven in voormelde dagvaarding, dan wel om voor deze laatste datum een schriftelijk antwoord in te dienen ter griffie van genoemd gerecht. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 4536 BA Terneuzen T: 0115 613651 F: 0115 694811 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl door Marcel Modde MIDDELBURG - Het vertrouwen in herstel van het economisch kli maat is onder ondernemers in Zee land nog uiterst broos. ook voor vervangingsapparafuur!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71