ZEEUWS-VLAANDEREN Strijken 1 'JongerengelcT van gemeente Sluis moet naar ondernemer die disco in de streek wil beginnen, vinden scholieren. Emmaus staat garant voor zeer hoge leeftijd Interieur kungt leen ,ze§ land Cb( almanak www.pzc.nl/fotowedstrijd Cabaretière Nilgün Yerli komt met veel plezier naar Zeeland Wat is de mooiste plek van Zeeland? Stem nu Op steeds meer daken liggen zonnepanelen OOSTBURC - Het gemeentelijk geld dat voorheen naar de disco bus in West-Zeeuws-Vlaanderen ging, moet ingezet worden als subsidie voor een ondernemer die een nieuwe disco wil begin nen. Dat vinden jongeren uit de gemeente Sluis. Ze vinden gehoor bij B en W. Sluis betaalde jaarlijks 15.000 euro mee aan de discobus tussen disco Joy in Cadzand-Bad en West- Zeeuws-Vlaamse dorpen. Nu Joy dicht is, moet het geld aan jonge ren besteed blijven worden, vindt de gemeenteraad. De jongeren zetten, geholpen door Stichting Welzijn en het Zwin College, zelf een enquête op met de vraag wat er moet ge beuren met het geld. Meer dan 360 scholieren vanaf de derde klas vulden, tot grote tevreden heid van wethouder Jan Schaalje, de vragenlijst in. Van hen meent ruim zeventig procent dat de 15.000 euro naar de initiatiefne mer van een nieuwe disco moet. „Ik ga de gemeenteraad voorstel len het geld daarvoor te reserve ren", vertelt Schaalje. Maar de wet houder ziet het niet zitten om dat potje jaarlijks met 15.000 euro te laten groeien. „Stel dat er geen dis co komt, dan gebeurt er niks met het geld." De 15.000 euro die van af volgend jaar beschikbaar komt, gaat daarom naar 'keuze 2' van de jongeren: ze mogen zelf evene menten en activiteiten organise ren. De voorkeur gaat uit naar mu ziekevenementen, blijkt uit de vragenlijst. Stichting Welzijn gaat de jongeren helpen bij het opzet ten van muzikale activiteiten. Overigens wil een meerderheid van de jongeren niet zelf meehel pen bij de organisatie daarvan. Uit de enquête blijkt verder dat bijna zestig procent van de jeugd regelmatig uit gaat. Slechts 23 jon geren geven aan regelmatig in Bel gië te gaan stappen. De meesten bezoeken kroegen in hun eigen omgeving en, als daar gelegen heid toe is, evenementen in de re gio. IJZENDIJKE - Vijf dames zaten in woonzorgcentrum Emmaus in IJzendijke netjes op een rij voor een wel heel speciale foto, ze zijn allemaal honderd jaar of nog ouder. Een zesde eeuwelinge over leed vorige week, maar dames die de leeftijd der allersterksten berei ken, voelen zich senang in IJzen dijke. De directie van Emmaus "s wilde dat graag vastleggen in een j 'staatsieportret' en vroeg de vijf dames te poseren, zei locatiemana- ger Katrien Grootaert. Niet alle vijf poseerden met evenveel ge noegen, maar ze genoten wel van alle belangstelling, de taart en de bloemen. Grootaert: „Ze hebben - allen op hun honderdste een groot feest gegeven. Maar op die dag worden ze een beetje geleefd. Dit is gezelliger." Twee van de vijf dames wonen nog zelfstandig en bezoeken de dagopvang. De ande re drie doen het nu rustiger aan. kunstuitleen Alles over t/m zondag 1 december, het beste uit alle zeeuwse kunstuitlenen, de nieuwe aankopen en de bedrijvenuitleen. welkom! in de pop up kunstuitleen bij cbk zeeland, balans 17 in middelburg. i Ult www.pzcwonen.iiI De Middelburgse begint wat af te ta kelen. Dat is niet zo vreemd ook want ze is inmiddels 92 jaar en heeft het lang niet altijd makkelijk gehad. Maar ze woont nog zelfstan dig, doet haar eigen boodschappen en belt alleen haar zoon of dochter als ze echt hulp nodig heeft. Zoals afgelopen weekeinde toen ze wilde strijken en op de een of andere ma nier haar strijkijzer maar niet warm wilde worden. „En hij maakt een raar geluid." Na haar telefoon tje kwam de zoon snel aangereden, met zijn gereedschapskist bij zich om een eventuele reparatie uit te kunnen voeren. Dat laatste bleek niet nodig. Want toen hij binnen kwam zag hij dat zijn moeder zich alleen maar vergist had in de appa ratuur. In plaats van een strijkijzer stond de mixer op de strijkplank. CULTUUR ZEELAND VRIJDAG 22 november 2013 Jeugd: startsubsidie voor disco door Martijn de Koning Janneke Kruidenier-Fenijn (102), Maatje Bijl-Toussaint (103), Helene van Damme-Modde (102), Clara Begheijn-Groosman (100) en Anna Leenhouts- Sijsouw (100) laten in zorgcentrum Emmaus zien dat IJzendijke en omgeving als 'het land der allersterksten' mag gelden, foto Mark Neelemans m up O Ga verder op maandag t/m zaterdag van 9.00 tot 17.00 en zondag 1 december van 13.00 tot 17.00 www.kunstuitleenzeeland.nl Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65