Onderzoek fouten bij nota voor alphahulp 'Er is veel Bewoners Wemeldinge dienen claim uitbreiding jachthaven in 66 Als ze een foute danspas maakten, kregen ze een schop tegen de voeten Home 24 BEVELANDEN en THOLEN DANSSCHOOL JANVIER Dansen en uitgaan gaan al tachtig jaar hand in hand bij dansschool Janvier in Goes. RIVERDALE De Wemel blijft open tijdens verbouwing CHRISTMAS COLLECTION Dat gebeurt naar aanleiding van een brief van de Goese SP-fractie. Die ontdekte eerder dit jaar dat in tenminste vier gevallen door de gemeente voor zowel alfahulpen als gewone huishoudelijke hul pen dezelfde uurtarieven zijn doorgegeven aan het Centraal Ad ministratie Kantoor (CAK). De vergoeding voor alfahulpen is ech ter ruim vijf euro per uur lager dan voor huishoudelijke hulpen. In de afgelopen jaren zijn huis houdelijke hulpen in vaste dienst vervangen door alfahulpen. Voor de gemeente levert dit een kosten besparing op, onder meer doordat bij alfahulpen geen sociale- en pensioenpremies worden afgedra gen. Maar bij minimaal vier men sen was het bedrag dat voor bere kening van de eigen bijdrage aan het CAK wordt doorgegeven voor een alfahulp, gelijk aan dat voor een gewone huishoudelijke hulp. Het zou kunnen betekenen dat mensen voor een te hoge eigen bijdrage worden aangeslagen. „Mogelijk hebben meer mensen een verkeerde nota gekregen, het aangeschafte softwareprogramma kan daar inzicht in geven", zegt de Goese wethouder Jan de Poot- er. „Het zou kunnen meevallen, maar ik wel elke verkeerde nota uitsluiten." Volgens hem moeten de zorgleveranciers opdraaien voor eventuele verkeerde indice- ringen. In de Oosterschelderegio maken duizenden mensen geb- bruik van huishoudelijke hulp. De Pooter verwacht in januari dui delijkheid te hebben. GOES - „Mijn opa, Rien Janvier, kwam uit een grote kermisfami lie. Hij besloot niet verder te gaan in de kermiswereld, maar dansle- raar te worden. In 1933 behaalde hij zijn dansdiploma. Dat was het begin van dansschool Janvier", zegt Martijn Janvier, eigenaar van dansschool Janvier in Goes. Na Rien Janvier en Robert Janvier runt Martijn Janvier nu de dans school. Martijn Janvier: „We ge ven nu tachtig jaar danslessen. In die periode heeft de dansschool zo zijn goede en slechte perioden gehad. Maar uiteindelijk is er al tijd aanloop geweest van mensen die graag wilden leren dansen." In de vroege jaren werden de danslessen achterin cafeetjes gege ven of bij sociëteiten. Vanaf 1952 werden er in Goes danslessen ge- geven op een zoldertje in een pand aan het Groene Weidje. „Uitgaan en dansen is aan elkaar gekoppeld", zegt Janvier, „Dat was vroeger zo, maar dat is nu nog steeds zo. Natuurlijk is daar wel wat in veranderd. Zo was dansles vroeger echt een mogelijk heid om iemand te ontmoeten. Mannen en vrouwen zaten toen nog gescheiden. Ze kregen apart zwemles en zaten gescheiden op school. Nu is dat niet meer zo. Wel is onze dansschool voor veel middelbare scholieren nog steeds de eerste kennismaking met het uitgaansleven." Van oorsprong is Janvier een stijl dans dansschool. „Nu geven we nog steeds les in stijldansen, maar daarnaast geven we ook allerlei andere danslessen zoals breakdan ce, streetdance en bellydance. We proberen eigenlijk altijd in te ha ken op nieuwe dansvormen." Janvier: „Vroeger moesten ze ver plicht in nette kleding komen dansen. Nu mag iedereen gewoon in zijn dagelijkse kleding komen dansen. Mensen voelen zich dan toch comfortabeler. Ik hoor som migen weieens zeggen dat mijn opa veel strenger was. In zijn tijd kwamen er bijvoorbeeld ook boe renjongens dansen. Die stonden dan in hun kloffie op de dans vloer. Als ze dan een foute dans pas maakte, gaf mijn opa een schop tegen zijn voeten." Volgens Janvier kan iedereen leren dan sen. „Vaak gebruiken mensen als smoesje dat ze geen ritmegevoel hebben. Maar zelfs als je daar geen gevoel voor hebt kun je le ren dansen." Het maakt ook niet uit hoe oud je bent, want de dans school geeft les aan kinderen van af vier jaar, maar ook aan ouderen van tachtig jaar oud. Ter ere van het tachtigjarige be staan van de dansschool houdt Janvier een feestavond in de vorm van een reünie. Iedereen die ooit danslessen heeft gevolgd bij Jan vier is zaterdagavond vanaf 21.00 uur welkom bij de dansschool aan Jacob Valckeplein 4 in Goes. Tij dens de avond is er live muziek en zijn er foto's uit de oude doos te zien. Natuurlijk wordt er ook gedanst. mm $m Toen Le Coq dertig was besloot hij samen met zijn vrouw op" dansles te gaan. „We wilden graag iets gaan doen wat we met zijn tweeën konden doen. Zo zijn we bij de dansschool terecht geko men." Ondertussen danst het stel iVERPAii DE GROOTSTE VAN ZEELAND Bewoners ageren al jaren tegen de uitbreiding van de jachthaven. Volgens hen -is de verkeersveilig heid en de veiligheid in het alge meen in het geding. Tevens vin den ze dat hun uitzicht en rust worden verstoord. De jachthaven in Wemeldinge moet met ruim zeshonderd ligplaatsen tot de grootste van Zeeland gaan beho ren. De bewoners stapten eerder tevergeefs naar de Raad van State om de goedkeuring van het be stemmingsplan tegen te houden. Toen eisten ze 1,5 miljoen euro. Of dat bedrag wederom inzet is van de schadeclaim kon advocaat De Waard gisteren nog niet zeg- gen. „Een extern deskundige gaat dat berekenen. Er wordt gekeken naar de huidige en de nieuwe si tuatie." Dat de Raad van State de bewoners eerder in het ongelijk stelde waardoor het bestemmings plan onherroepelijk werd, wil vol gens De Waard niets zeggen over het wel of niet slagen van de plan schadeclaim. Dat wordt bevestigd door de Kapelse wethouder Evert Damen. „Dat bewoners planscha- de claimen is hun goed recht." Damen wijst op een eerder ge maakte analyse in opdracht van de jachthaven waarin staat dat een dergelijke claim weinig kans van slagen heeft. WEMELDINGE - Tijdens de verbou wing van dorpshuis De Wemel blijft het gebouw gewoon open voor publiek. Volgens de gemeen te Kapelle is er verwarring ont staan over de beschikbaarheid van De Wemel en bestaat de in druk dat het dorpshuis tot de zo mer dicht is. Dat is echter niet het geval, ook niet nu bekend is ge worden dat de vloer vervangen moet worden. De geplande toneel uitvoering 'Prettige vakantie' van toneelgroep 'Kom t'r us ni kieken' van komende zaterdag gaat dan ook gewoon door. De zaal is open vanaf 19.30 uur en de uitvoering begint om 20.00 uur. door Luc Oggel GOES - De gemeente Goes wil uit zoeken hoeveel mensen die ge bruik maken van huishoudelijke hulp een verkeerde nota hebben gekregen. Er is een speciaal compu terprogramma voor aangeschaft om dat uit te zoeken. Mogelijk hebben meer men sen een verkeerde nota ge kregen voor het afnemen van huishoudelijke hulp. Tachtig j aar dansen bij Janvier door Janneke Koster Martijn Javier www.janvierdancemasters.nl I Martijn Janvier van dansschool Jan vier uit Goes, foto Mechteld Jansen Leden van dansschool Janvier door Janneke Koster GOES - „Ik heb alle drie de genera ties Janvier meegemaakt", zegt Jac ques Ie Coq (70). Samen met zijn vrouw Miep (70) danst hij het langst bij Janvier. Kijk voor meer inspiratie og facebook.com/trendhomemidc Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhome.nu door Frank van Cooten WEMELDINGE - De gemeente Kapel- Ie kan een fikse schadeclaim tege moet zien van bewoners van het Sluisplateau in Wemeldinge. Ze hebben de Goese advocaat Jeroen de Waard ingeschakeld om de claim voor te bereiden. Advocaat bereidt namens bewoners een schadeclaim voor tegen uitbreiding van de jachthaven Wemeldinge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60