HET BEROEP 4 WONEN €125.000 €125.000 Fü Verkoopstylist Ze werkt al twaalf jaar als Register makelaar-taxa teur, maar Miriam van der Slot merkte dat de be hoefte aan een goede presentatie bij de verkoop van een huis toenam. Begin dit jaar richtte ze My Styling Company op, waar ze klanten voorziet van interieuradvies en huizen klaarstoomt voor de ver koop. De woningmarkt zit al een poos in het slop en een huis verko pen in deze tijd kan nog wel eens lastig zijn. De verkopende partij moet zich kunnen onder scheiden om tot een overeen komst te komen. Dat is één van de facetten waar Miriam zich mee bezig houdt. Want naast het feit dat ze over makelaarspapie ren en een bouwkundige achtergrond beschikt, is ze ook een erkend interieurstylist. Van der Slot volgde de studie Verkoopstyling bij House of KIKI, een opleidingscentrum in verkoopsty ling en onder andere bekend van het RI L-pro- gramma 'Uitstel van executie'. „Daar leer je veel, ook hoe je een huis goed kan stylen voor de verkoop." Een volgende stap was interieurfo tografie. „Veel makelaars geven een prijsadvies en maken soms zelf foto's, maar daar blijft het dan bij", vertelt ze. Dankzij haar veelzijdigheid denkt Van der Slot zich ook te onderscheiden van andere interieur stylisten. Miriam: „Met mijn 12 jaar ervaring in de makelaardij en mijn bouwkundige achter grond kan ik een breder advies neerleggen en meer mensen bedienen. Je hebt het niet alleen over verkoopstyling, maar je kunt ook interieur advies geven of foto's maken. Ik kan een totaal concept aanbieden." Ze houdt zich vooral bezig met het stylen van huizen, fotograferen en het klaarmaken voor de verkoop. Zo moet er wel eens wat extra's gebeuren om een huis goed te presenteren. Omdat kopers nogal wat keuze hebben, moet er met een neutrale blik gekeken worden naar het huis. „Wat kan er weg, wat moeten we anders doen, moeten we een muur in een andere kleur schilderen?", vertelt Mi riam. „Je moet dan toch wel wat dingen doen aan je huis. Het klinkt vreemd omdat het juist verkocht moet worden. Maar ik probeer om het met minimale middelen zo goed mogelijk te presenteren op foto's." Want die zijn volgens haar het belangrijkst. „Foto's zijn de eerste beel den van het huis. Als die er goed uitzien, dan belt de potentiële koper sneller voor een bezich tiging." Soms krijgt ze het verzoek om een ver bouwing van het begin tot het eind te begelei den, van het aanbesteden van de aannemer tot het inrichten. „Voor het interieuradvies maak ik dan zelf een moodboard. Ik kijk of dat aan sluit bij de interesses van klanten en hun bud get. Is dat het geval, dan ga ik alles inkopen en plaatsen. En daarna overhandig ik de sleutels." „Als je jouw huis goed presenteert, is dat zeker een toegevoegde waarde", zegt Miriam. En dat heeft ze gemerkt, want voor een bedrijf dat nog geen jaar bestaat, gaan de zaken goed. Het is lek ker druk, zoals ze zelf zegt. Opstartproblemen heeft ze niet gekend in haar werk. Van der Slot: „Ik heb mijn website ge maakt en gesprekken gevoerd met verschillen de makelaars. Toen werd het snel mond-tot-mond reclame." Aan reclameuitin gen heeft Miriam nooit gedaan. Ze heeft ge noeg aan haar visitekaartjes, haar website (www.mystylingcompany.nl) en, misschien wel het allerbelangrijkste voor een zelfstandige ondernemer, haar netwerk. „Daar haal ik veel opdrachten uit:" Daarnaast is ze werkzaam als projectmakelaar bij een Goese nieuwbouw wijk. In Zeeland is het begrip 'verkoopstyling' nog niet zo bekend als in de rest van Nederland zegt Van der Slot. „Mensen in Zeeland hebben vaak nog de neiging om sneller te zakken met de vraagprijs, dan dat er voor minder geld een styliste wordt ingeschakeld. Die kan het huis er beter uit laten zien, waardoor een hogere vraag prijs gehanteerd kan blijven. In een groot deel van Zeeland moet dat nog wel gaan komen." Geraniumstraat 3, Terneuzen r-i 0 0 Fraai gelegen woning met mogelijkheid voor bouw garage. Begane grond: hal, toilet, woonk. met half open keuken en bijkeuken. Eerste verd.: 3 sl.k. douche met 2e toilet. Tweede verd. sl.k. Extra: plavuizen vloer op beg. gr. met vloerverwar ming als bijverwarming. Goede presentatie is toegevoegde waarde door Merlijn van Dierendonck De entree bij Miriam thuis, foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44