Jong PSV voelt geen enkele druk Kenamju versterkt naar Europa Cup 34 SPORT MTV'69 houdt NK springen Cijfers in het voordeel van TOP Grote Zakloop in Nisse Handbalsters EMM spelen topduel Mountainbiken door de Zak Mede dankzij de economische crisis zet de opmars van soccersquash in Nederland gestaag door. Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda Sporthal de Sprong in Middelburg is zaterdag het toneel van het NK springen voor clubteams en de nationale titelstrijd airtumbling (indivi dueel en groepen). Er wordt gesprongen op A- en B-niveau. De organisatie is in handen van de Middelburg se turnvereniging MTV'69, onder auspiciën van de landelijke technische commissie groepssprin- gen. De Zeeuwse inbreng komt van Turn'87 (Oost burg), MTV en Forza Gymnastica. De ochtendwedstrijd begint om 9.30 uur. De middagsessie staat voor 14.00 uur op het programma. Vervol gens is de prijsuitreiking. Wil TOP Arnemuiden wegkomen uit de onder ste regionen van de overgangsklasse C, dan zal de korfbalploeg zaterdag moeten winnen. Het Walcherse team dat in de eerste twee speelron des van de zaalcompetitie nog niet won, krijgt IJsselvogels op bezoek. Die formatie uit Moor drecht staat in de middenmoot. De statistieken spreken in het voordeel van TOP. In de laatste drie jaar won de ploeg steevast thuis van IJsselvogels (terwijl alle uit- duels verloren gingen). Het duel in sporthal De Blikken begint om 17.55 uur. In Nisse wordt zondag voor de veertiende keer de Grote Zakloop gehouden. Het is een evene ment voor trimmers, hardlopers, atleten, wande laars en nordic walkers. Hoofdmenu is een hal ve marathon (21,1 km) die begint om 14.00 uur. Lopers voor de 7,5 kilometer starten op datzelf de moment. Vijf minuten later begint de 2,1 ki lometer voor jongeren en beginners. Voor wandelaars en nordic walkers zijn er toch ten van 20 en 7,5 kilometer, die starten om 12.00 uur. Voor alle afstanden is het dorpsplein in Nis se de start- en finishplek. Inschrijven kan vanaf 11.00 uur in het Dorps huis in Nisse. De handbalsters van EMM doen het ongekend goed in de eerste klasse. De ploeg van trainer Ron de Waal won de eerste zes wedstrijden alle maal. Zondag komt Habo'95 uit Boekei op be zoek in sporthal De Sprong in Middelburg. De ploeg is net als EMM nog ongeslagen. Een echte topper dus. Ron de Waal ziet kansen voor zijn ploeg. Habo is aanvallend sterk, maar heeft veel meer tegen treffers moeten incasseren dan EMM, in totaal veertig meer. De wedstrijd EMM-Habo'95 begint om 12.30 uur. Liefhebbers van mountainbiken kunnen zon dag meedoen aan een toertocht door de Zak van Zuid-Beveland. Start- en finishplaats is het Arendshuis aan de Torenring in 's-Heer Arends kerke, waar tussen 9.00 uur en 11.00 uur vertrok ken wordt. Deelnemers kunnen kiezen uit af standen van 30 en 50 kilometer. Onderweg is er een ravitaillering. Het parkoers loopt via onver harde paden over dijken, door boomgaarden, langs boerderijen en andere mooie natuur via 's-Heer Arendskerke naar Heinkenszand en Nisse. Meer informatie op www.arendskerke.com VELSERBROEK - Niet iedere sport heeft te lijden onder de economi sche teruggang. Neem soccer squash. Deze jonge tak van sport, een combinatie van voetbal en squash, wint steeds meer aan po pulariteit. „Squashcentra melden zich bijna wekelijks bij ons aan",- zegt Arno Kensen die samen met Cees Noordermeer het bestuur van de vorig jaar opgerichte Soc cersquash Bond Nederland vormt. Hoe anders was dat een paar jaar geleden. Squashcentra zaten hele maal niet te wachten op voetbal lers. De ballen zouden schadelijk zijn voor de banen en bovendien veroorzaakte het veel te veel la waai. Door de crisis zijn die denkbeel den inmiddels achterhaald. Te genwoordig zien de uitbaters van de squashcentra de voetballers juist graag komen. Door een teruglopend aantal leden blijven veel banen leeg. „Ze zijn gaan zoeken naar alternatieven", zegt Arno Kensen. „En dan blijken voetballers een prima alternatief. Er is een groot potentieel aan spe lers en bovendien houden voetbal lers ook van een versnapering. Dat is weer goed voor de barom- zet." Toch is de crisis niet de grootste oorzaak van de toenemende popu lariteit. Kensen en Noordermeer zijn het afgelopen jaar bezig ge weest met het doorontwikkelen van hun sport. „Met de oprich ting van een bond zorgen we voor meer uniformiteit. Voorheen waren er vaak discussies over de spelregels. Sommigen laten de bal één keer stuiteren, anderen drie keer. Dat zorgt voor verwarring. Nu is het duidelijk: de bond be paalt de regels. Daarbij is het ook handig om een orgaan te hebben die toernooien organiseert en de sport promoot." Ook qua materiaal is de squash- sport aan verandering onderhe vig. Zo is er een nieuwe bal ont wikkeld. Een suède-achtig 'vier tje' met een zachte buitenkant die voor minder lawaai zorgt. Daarnaast hebben Kensen en Noordermeer een visser uit Katwijk gestrikt die speciale net ten ontwikkeld om de plafonds te beschermen. „Veel centra hebben systeemplafonds. Een squashballe- tje kan niet veel kwaad. Maar als je met een voetbal tegen het pla fond schiet, komen de platen naar beneden." Je leert heel snel de bal aan te nemen en te handelen. Goed voor je techniek Inmiddels worden de ontwikke lingen ook vanuit het buitenland gevolgd. In de Verenigde Staten wordt er een gelijksoortige sport gespeeld waarbij de bal ook via het plafond wordt gespeeld. „Laatst kregen we een mailtje van een paar Australische jongens die filmpjes op internet hadden ge zien. En we zijn van plan om ook naar Duitsland en Engeland te gaan." De toegenomen interesse voor so ccersquash verbaast Kensen niet. „Eerlijk gezegd had ik verwacht dat het sneller zou gaan. Toen wij hier mee begonnen in onze ken nissenkring was iedereen meteen enthousiast. Toch was de groep die daadwerkelijk verder ging klein." Kensen begrijpt dat aan de ene kant ook wel. „Wanneer je als voetballer al twee of drie keer in de week traint, heb je weinig tijd om ook nog wekelijks naar een squashbaan te gaan." Voetbalclubs zien soccersquash steeds meer als goed alternatief voor de trainingen in de winter maanden. Kensen: „Je leert heel snel de bal aan te nemen en te handelen. Goed voor je techniek. Maar het is ook een tactisch spel letje." Komende vrijdag wordt bij Squash Haarlem voor de tweede keer het Haarlem Open gehou den. Dertig finalisten gaan de strijd aan en kunnen punten ver dienen voor hun ranking. Op 22 december volgt het NK in Zoeter- meer. Beverwijker Niels van Huijs- steden won vorig jaar beide eve nementen. „Niels traint drie keer in de week en is retefanatiek. Hij spant de kroon en maakt amper fouten." Toch is hij niet on verslaanbaar, zegt Kensen trots. „Ik heb eejj keertje van hem ge wonnen, dus het is mogelijk." eindhoven - „Wij voelen geen en kele druk. Het is fantastisch dat Jong PSV in deze positie is geko men, we hadden dit nooit voor mogelijk gehouden." Trainer Da- rije Kalezic kan vanavond met het beloftenteam het kampioenschap over periode twee in de eerste di visie veroveren. De recette in het Philips Stadion gaat naar giro 555, Kalezic hoopt vanwege de lage toegangsprijzen op vele duizen den toeschouwers. Jong PSV kan vandaag mogelijk beschikken over Stanislav Mano- lev en Peter van Ooijen van de A-selectie, zeker is dat nog niet. Phillip Cocu kan hen pas vrijge ven als de laatste training van het eerste elftal voor PSV-sc Heeren veen is afgelopen. Zeker is wel dat Nigel Bertrams in de goal begint. Jeroen Zoet en Przemyslaw Tyton zitten in de wedstrijdselectie voor PSV-sc Heerenveen. HAARLEM - Kenamju heeft drie ju doka's van buiten de club ge vraagd om mee te doen aan het toernooi om de Europa Cup op za terdag 21 december in Parijs. Het zijn de Mongoliër Tumurkhuleg Davaadorj, de Griek Alexios Nta- natsidis en Noel van 't End uit Den Dolder. Het drietal is mede aan de selec tie toegevoegd, omdat het onze ker is of de drie wereldtoppers van de Haarlemse club kunnen meedoen. Dex Elmont (knie), Guillaume Elmont (nek) en Henk Grol (pols) zijn begin september met een blessure teruggekeerd van de wereldkampioenschappen in Rio de Janeiro. „We zitten een maand voor het toernooi en Dex en Guillaume hebben na het WK nog helemaal niet op de mat gestaan. En Henk een beetje. Ze willen graag mee doen, maax niet ten koste van al les", zegt voorzitter Koen van Nol van de Stichting Topjudo Ke namju Bij het samenstellen van de selec tie heeft Kenamju zoveel moge lijk geput uit eigen gelederen. Van Nol: „Daarna hebben we in Nederland gekeken en vervolgens pas in het buitenland. We willen het liefst dat er meer achterzit dan één keer meedoen." Het is de bedoeling dat eind deze maand een beslissing wordt geno men over de deelname van Grol en de broers Elmont. Mms De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAC 23 NOVEMBER ZONDAG 24 NOVEMBER Squashen met een suède viertje door Hein ter Berge Arno Kensen van de Soccersquash Bond Nederland door Rik Elfrink door Arnold Aarts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34