geef nu 30 MENINGEN brieven ADRZ Camping Microsoft Gokzender Filipijnen 1 Filipijnen 2 Filipijnen 3 Thermphos Opstelten Patriots Paradoxaal Het ADRZ heeft aangekondigd dat de nieuwbouw in De Mortie- re kleiner zal worden. Als geld het motiefis, zijn de belangen van de patiënten ondergeschikt. Als geld niet het motief is, waar om is dan een kleiner ziekenhuis mogelijk? Worden minder patiën ten verwacht, komen er meer pa tiënten op één kamer te liggen, worden patiënten sneller naar huis gestuurd, of is er sprake van een salami-tactiek: er blijft zo wei nig over dat het ziekenhuis Mor- tiere op termijn geen levensvat baarheid heeft? Kan de raad van bestuur duidelijkheid verschaf fen? Wat Jaap Schijve schrijft over cam ping de Santplaet is wel een klap in het gezicht van de mensen die moesten verdwijnen van deze plaats. Deze mensen stonden daar naar hun zin en waren van plan om daar nog jaren te blijven staan. Er waren oudere campingbewo ners bij met een caravan die niet meer te verplaatsen was en er ook het geld niet voor hadden om te verhuizen. Zij waren dus noodgedwongen om te stoppen. Het heeft de mensen ook nog eens veel geld gekost om te ver huizen, je kon ook niet kiezen, want met een bestaande caravan kwam je nergens aan de kust te recht. Deze locatie was voor deze mensen ook schitterend en om dan nu te spreken van dat ze daar maar een andere camping moeten maken, want dat het beter is voor Retranchement. Er was er één (is ook al 2 jaar weg). Microsoft heeft besloten vanaf april 2014 Windows XP niet lan ger meer te ondersteunen. Daar mee laat Microsoft 1.300.000 men sen in Nederland in de kou staan. Zij zijn gedwongen over te gaan op een ander besturingssysteem, Windows 7 of het slecht werken de Windows 8.1. Hun klanten worden derhalve op kosten ge jaagd. Het wordt gezien als een marke ting actie, maar zij staan inmid dels zover van hun klanten af dat zij niet meer in de gaten hebben dat klanten hun salaris betalen. Marketing betekent juist het je verdiepen in de noden en wensen van (potentiële) klanten. Dus Mi crosoft, kom terug op dit onzalige besluit, ook al is het besturings systeem al 12 jaar oud PvdA-Kamerlid Vos vreest, dat de gokplannen van SBS tot meer gok ken zullen leiden. Commerciële zenders moeten alle zeilen bijzet ten om het hoofd boven water te houden. De gewone belastingbeta ler kan dit inmiddels ook nauwe lijks meer. Het belastingtarief voor grootver dieners, dus boven een ton en meer, blijft aan de lage kant, zo dat ook kamer leden en ministers niet te veel betalen. Maar mensen, die graag zwem men, krijgen ze er toch wel on der, we verhogen gewoon de be lasting op leidingwater. Zwembaden komen in de proble men, dus haal je de sporters en zwemliefhebbers ook onderuit. Sport is niet belangrijk als je' in de politiek zit, nivelleren wel. Nee, we zetten even in op gok ken, als mensen al geen geld meer hebben, zullen ze zeker niet meer gokken, bij de bank, geven ze al geen geld uit aan hypotheken, dus zeker niet aan gokkers. In Warschau vond deVN- klimaat top plaats (november 2013), over schaduwd door de tyfoon Hayian. Als de klimaatonderhandelingen zouden kunnen focussen op de aansprakelijkheid voor de gevol gen van de klimaatveranderingen, dan zou dat betekenen dat de ont wikkelde landen hun historische verantwoordelijkheid toegeven voor de uitstoot die tot de klimaat verandering heeft geleid. De kwes tie van de historische verantwoor delijkheid is op de klimaatconfe renties een van de belangrijkste twistpunten. Het delegatiehoofd van de Filipij nen, Yeb Sano, in zijn emotionele toespraak openingstoespraak te Warschau: „Als we er niet in ge slaagd zijn om de doelstelling van de conventie te behalen (het voor komen van de door de mens ver oorzaakte klimaatverandering), dan moeten we het thema van verlies en schade aansnijden". Achttien miljoen aan gaven, vier miljoen van het rijk. Zeg dat er nog drie miljoen bijkomt samen 25 miljoen euro. Een groot be drag, voor een gewoon mens. Ei genlijk al niet te bevatten. Dit al les om de grote gevolgen van de ramp op de Filipijnen enigszins op te kunnen vangen. Veel duw en trekwerk, voor het besef iets te moeten doen, is dan toch weer no dig. Vooral voor velen met een kleine beurs, vandaag de dag een hele op gave om mee te doen. Deze bedra gen eens afgezet tegen de boete van de Rabo-bank van 774 mil joen euro, vanwege het niet goed meespelen van één of ander kapi talistisch spelletje. Gevolg wat minder in de algemene reserve en eigenlijk voor niemand te mer ken. Dit alles gaf mij veel stof tot nadenken. Als we het geld van het oorlogvoe ren is gebruikten voor de slachtof fers op de Filipijnen. Als de muren in de wereld niet ge bouwd (en afgebroken - DDR zouden worden, zou er geld zijn voor eerste levensbehoefte op de Filipijnen. Als bestuurders geen zakkenvullers, maar gulle gevers zouden zijn, waren de slachtof fers beter af. En de mensheid in de wereld zou er behoorlijk profijt van hebben. Het schoonmaken van het terrein van Thermphos kost de provincie 100 miljoen euro, gemiddeld dui zend euro per belastingbetalende Zeeuw. Dan nog de kosten die de gemeenschap moet opbrengen voor de ongeveer too man van de 400 die niet meer aan werk zul len komen na hun ontslag bij Thermphos. Naar schatting nog eens 20 miljoen. Dan nog de niet betaalde pensioenkosten en de to tale schade voor de gemeenschap is 130 miljoen. Indertijd heeft er een artikel gestaan in de NRC over de betrouwbaarheid van de Russisch/Israëlische koper die door de Franse justitie beschul digd werd van illegale wapenhan del. De ABN/Amro-bank (onder leiding van Rijkman Groenink) wist van niets. Als verkoper (o.a. Jelle Groenink, de broer van) heb je de plicht naar de gemeenschap en je perso neel om te zorgen voor een goede toekomst van het bedrijf dat je verkoopt. Het management (3 man) heeft destijds het bedrijf ge kocht voor 120 miljoen, jarenlang mooie winsten gemaakt en het uiteindelijk verkocht voor (vol gens geruchten) 700 miljoen. Af gezien van de jaarlijkse winsten blijft er dus voor het drieman schap 600 miljoen over en res teert er voor de gemeenschap een schade van zo'n 130 miljoen. Het gigantische artikel over Ivo Opstelten had ook in 2 zinnen ge kund: 'Hij maakt veel lawaai, maar je hebt er niks aan.' Waarom is de patriotmissie in Tlirkije zo ontwikkelingsrelevant belangrijk dat deze missie met ontwikkelingsgeld wordt betaald? Uirkije is geen Mali maar een rijk NATO land met een groot paraat leger. Tlirkije en Nederland zijn beiden deelnemer aan het tactische atoomwapen programma voor de F16 en JSF. De luchtmachtbasis bij Adana is het Volkel van Uirkije met 20 Tlirkse atoombommen voor Tlirk- se Fi6's en een aantal voor de VS. Onze patriots staan daar niet voor ontwikkelingshulp maar vanwege de "geheime" NATO atoombom men. Volgens deskundigen zijn deze ge heime atoomwapensystemen in niet atoombomstaten zoals Neder land en Tlirkije in strijd met het non- proliferatieverdrag. Onze mi nister van ontwikkelings- samen werking geeft nu geld uit aan atoomwapensystemen. Nog geen rode lijn, maar mogelijk wel kandidaat voor de ranglijst van leiders met een verborgen weapons of mass-destruction pro gramma? Participatiesamenleving is, of schoon niet heel erg aansprekend, tot woord van het jaar 2013 geko zen. De eerste delen zijn in principe dubbelop, dus is de vraag: is het simpelweg een herhaling. Of is het, afhankelijk van je politieke overtuiging, een opzettelijk pleo nasme, of misschien zelfs wel een paradox? Mensen stoppen in de laatste momenten van de televisieactie voor de Filipijnen van maandagavond geld in een ton. Robin van Lonkhuizen/ANP Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl AJ. Sauer Bellamypark 7, Vlissingen A. de Craene van Dongen Banckertstraat 73, Terneuzen Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart N. van der Wekken Middenstraat 1 4485AJ Kats Gerard M. Nieuwenhuize Singelweg 11 Grijpskerke J. Drijver Verdilaan 42 4384LE Vlissingen Johan Dobbelaar Gouwestraat 42 4535 CS Terneuzen H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Ronald Verstraten IJzendijkseweg 6 Biervliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30