Arnemuidse leidde leven vol bedrog n 24 WALCHEREN De Nieuwe Vlissingseweg was het toneel van vandalisme. Wordt het tijd voor een burgerwacht? Afsluiting Popaanzee RIVERDALE 1 tl d Home Concert door studenten Oude Muziek Nog 1 dag... Open Dag Celstraffen voor dealen heroïne Hond aan paal achtergelaten in Scharendijke CHRISTMAS COLLECTION Ze vertelde dat ze al vanaf de ba sisschool een leven vol van leu gens leidt. Ze werd enige tijd opgepakt voor fraude. Vervolgens werd haar voorarrest geschorst waarna ze de fraudedraad weer gewoon oppak te. Zo zou ze onder andere zich 'gratis' hebben laten behandelen door een kapster. Na die behande ling belde ze haar vriend en ver telde, hoorbaar voor de kapster, dat hij blijkbaar haar pinpas bij zich had en dat ze hem tegemoet zou lopen om het pasje over te ne men. Ze vertrok maar keerde nooit meer terug. Die Middelburgse vriend is een hele goede bekende van justitie. Hij is al vaker veroordeeld voor grootschalige oplichting. De Arne muidse vertelde dat door haar re latie met hem het van kwaad tot erger werd. Maar haar advocate C. Koole gaf ook aan dat die Middel burger niet gezien moet worden als de schuldige. „Mijn cliënt be seft dat ze zelf verantwoordelijk is voor haar daden." Officier van justitie R. Rammeloo eiste een celstraf van een jaar te gen haar, waarvan de helft voor waardelijk. De rechtbank besliste dat ze al vandaag opgenomen moet worden in een psychiatri sche instelling om behandeld te worden. Uitspraak op 5 december. MIDDELBURG - De Popaanzee-edi- tie van dit jaar wordt op zaterdag 7 december afgesloten in De Spot in Middelburg met optredens van Geert the Chiefs, Jimmy Dumb bell en Steady New Sounds. De zaal gaat om 21.00 uur open. MIDDELBURG - Een ding is zeker, een 37-jarige bewoner van de Nieuwe Vlissingseweg zal niet meedoen aan een buurtwacht of buurtpreventie om ervoor te zor gen dat er geen auto's vernield worden in zijn straat. Drie jaar ge leden ging hij 's nachts de straat op nadat hij vanuit zijn slaapka mer had gezien dat twee jongeren met karatetrappen auto's bescha digden. Die vernielingen waren al maanden een bron van enorme er gernis voor de Middelburger en zijn buurtgenoten maar tot dat moment had nog niemand de da ders daadwerkelijk in actie ge zien. Toen hij die twee zag, be dacht hij zich niet en rende in zijn onderbroek naar buiten, in zijn hand een betonschaar. Want hij wist niet wat hij kon verwach ten, vertelde hij twee jaar geleden tegen de Middelburgse rechters. De man moest namelijk terecht staan omdat hij met die schaar een van die twee jongeren flink zou hebben verwond. Die jongen had een gebroken ellepijp en enke le verwondingen in zijn gezicht. Tegenover de rechter ontkende de man dat hij daadwerkelijk had ge slagen. Hij zou de betonschaar al leen gebruikt hebben om af te we ren. En de verwondingen waren ontstaan toen de jongen wegliep, tegen een lantaarnpaal botste en op de grond viel. De man liet toen al weten dat hij nooit meer in zou grijpen als hij iets zag dat strafbaar kon zijn. „Want voor je het weet zit je in de cel." De man werd veroordeeld tot een celstraf van vijftien maanden waarvan zes voorwaardelijk. De rechtbankvoorzitter hield hem voor dat eigenrichting onaccepta bel is en stelde dat de man zich schuldig had gemaakt aan een po ging tot doodslag. Fractievoorzitter Mark Weug van de Lokale Partij Vlissingen (LPV) vindt dat om bovenstaande reden er voorzichtig gedaan moet wor den met het stimuleren door de gemeente van buurtpreventie. Hij vindt dat de overheid als eerste de verantwoordelijkheid heeft er voor te zorgen dat het veilig is daar waar mensen wonen. Tegen overlast kan buurttoezicht wat uit richten, zo denkt Weug. „Maar het tegengaan van vandalisme, moet je dat bij de burger leggen?" Hij vindt dat je als overheid heel goed moet oppassen om de bur ger medeverantwoordelijk te ma ken voor het tegengaan van dat soort vernielingen. „Omdat de be wijslast dan ook bij burgers komt te liggen." En hij vraagt zich af of er veel burgers bereid zijn om te getuigen tegen vandalen. „Aan de ene kant zien we dat er steeds minder politie op straat is", ver volgt hij. „Aan de andere kant wil de overheid dat probleem onder vangen door burgers aan te spo ren een buurtwacht te vormen." Weug ziet meer in cameratoe zicht. IVEKOALl VAN ZEELAND MIDDELBURG - Studenten Oude Muziek van het Koninklijk Con servatorium Den Haag geven za terdag een concert dat geheel in het teken staat van Engelse com ponist John Dowland (1563-1621) in het stadhuis aan de Markt in Middelburg. Het concert begint om 20.00 uur en wordt gegeven onder leiding van Mieneke van der Velden en Daniël Brüggen. De organisatie is in handen van de stichting Incanto, samen met de Werkgroep Muziek van het Ko ninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. MIDDELBURG - Voor het bijna an derhalf jaar dealen in heroïne is een 38-jarige Vlissinger gisteren in Middelburg veroordeeld tot een celstraf van anderhalf jaar waarvan zes maanden voorwaar delijk en een taakstraf van 240 uur. Er was drie jaar waarvan zes maanden voorwaardelijk geëist. Zijn één jaar jongere 'hulpje en loopjongen' kreeg een celstraf van 300 dagen waarvan 271 voorwaar delijk opgelegd. De 38-jarige zou van januari 2012 tot en met 10 juni in Vlissingen hebben gedeald in cocaïne en he roïne. Zijn maatje hielp hem van af 1 januari dit jaar. - SCHARENDIJKE - De politie is op zoek naar de eigenaar van een hond die zijn dier woensdagoch tend achterliet door hem op de Brouwersdam aan een verkeers- paal vast te binden. Het dier is losgemaakt en overge bracht naar het Dierenasiel aan de Zandweg bij Zierikzee. Woensdagochtend kreeg de die renambulance het verzoek om naar de afrit N57 bij Scharendij- ke-Ellemeet te rijden omdat daar een hond aan een paal vast zou zitten. Daar troffen zij inderdaad een gro te, goed verzorgde hond van onge veer 3 jaar oud aan. 'Toezicht hoort bij overheid, niet bij burger' MIDDELBURG - Een jonge vrouw uit Arnemuiden heeft een hele reeks mensen en bedrijven voor vele dui zenden euro's opgelicht. Haar ouders, de grootouders van een vriendin, een vriendin en verder nog een reeks bedrijven, zo bleek gisteren tijdens de strafzaak tegen de 21-jarige. Juli 2010: bewoner Hoeke Dijkstra van de Nieuwe Vlissingseweg toont schade aan zijn auto. archieffoto Izaak Verkeste NIEUWE VLISSINGSEWEG Burgemeesters Harald Bergmann en Letty Demmers gaven deze week aan wel iets te zien in een buurtwacht op de Nieuwe Vlissing seweg die Middelburg en Vlissin gen verbindt Aanleiding was een reeks aan ver nielingen afgelopen weekend aan geparkeerde auto's. Dat gebeurde precies nadat be kend werd dat het cameratoezicht aan de Middelburgse kant was beëindigd. Dat was anderhalf jaar geleden in gevoerd als proef. Vlissingen weet nog niet of het ca mera's wil inzetten. Kijk voor meer inspiratie 0| facebook.com/trendhomemiddi Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118-60 69 01 www.trendhome.nu www.incantoconcerten.nl Nieuw verpleeghuis Willibrord zaterdag 23 november a.s. 11.00 tot 16.00 uur Bachtensteene 14, Middelburg werktvoorouderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24