Robijn eist verbod op capsules Ariel 66 Buck Groenhof is gewoon gebruikt, maar hij was te dom om dat door te hebben ECONOMIE 13 SNS BANK dotacional "La Ci Problemen SNS Bank zijn schuld van graaiers en criminelen, zegt de vrouw die erbij zat. t ^LEPTISXXl info: +31 (O) 79 33 00 655 ^5*31 (0) 627 027 225 ANTWERPEN - „SNS wil mij ook aanpakken, heb ik gelezen. Zelf weet ik nergens van. Ik vind het vreemd. Ze zouden me toch eigen lijk dankbaar moeten zijn." Vorig jaar meldde Hetty van de Laar zich bij de FIOD. Ze deed uit de doeken hoe een kliek van tien tallen mensen de vastgoedtak van SNS Reaal systematisch plunder den om er zelf beter van te wor den. Pikant detail: de bedrijfskundig ingenieur Van de Laar zat er van 2009 tot 2012 als extern adviseur van SNS middenin. Haar ervarin gen zijn gisteren verschenen in een boek waarin ze niets en nie mand lijkt te sparen. Het boek heeft de titel De ondergang van de SNS Bank. Hoe groot is de kliek die ervan heeft geprofiteerd? „Ik schat tenminste twintig men sen. Dat waren vrienden van Buck Groenhof. Groenhof was in 2009 aangesteld om de proble men bij de vastgoedtak van SNS op te lossen. Die kliek bestond uit notarissen, advocaten en vrien den van Buck. Allemaal mensen die een vage functie hadden als adviseur en die niks konden. Daar voor kregen ze dan 50.000 euro per maand. Ze profiteerden mee van het geld dat weer werd terug gesluisd van de hoge facturen die ze indienden." Ging dat zo makkelijk7 „Ik moest ooit 6.000 euro declare ren voor een computer waarvan ik de harde schijf moest laten vei ligstellen. Buck zei tegen mij: zet daar maar een nulletje achter. Dat heb ik geweigerd, want ik had maar een paar uur in die klus ge stoken. Groenhof zit zo in elkaar: een nulletje ervoor of erachter, hij kent het verschil niet. Hij zei dat de bank dat toch niet ziet. Buck was aangesteld om het vast goedprobleem op te lossen. Dat deed hij niet. Wij hebben de tijd, zei hij, de bank betaalt toch wel." Van de Laar - die het Europese vastgoed van SNS Property Finan ce inventariseerde met het oog op de verkoop ervan - had een inten sief contact met Groenhof. Hij schuwde niet haar bij gelegen heid te verrassen met lingerieset jes. Achteraf heeft Van de Laar het ge voel door Groenhof te zijn ge bruikt, zonder het te weten. In no vember 2012 stapte Groenhof op bij SNS. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem nu van oplichting en witwassen. Was Groenhof de spil waar het om draaide? „Nee, dat was Leo Spigt. Toen en nog steeds de advocaat van SNS Bank, die jaarlijks voor miljoenen factureert aan SNS." In haar boek beschrijft Van de Laar hoe een uitgebreid netwerk van bankiers, fiscalisten, zakenad vocaten 'en andere roofdieren' zich verenigden in de Herstructu- rerings Groep Nederland (HGN), de draaischijf waarlangs volgens haar veel dubieuze transacties met vastgoed van SNS Bank verlie pen. Ook de Holland Integrety Group - die adviseert over frauderisico, zat volgens Van de Laar in het complot. „De persoonlijk secreta resse van Groenhof was daar ma nager, terwijl ze maar vijf uur per week werkte. Maar ze werd wel overal directeur van gemaakt." Al die mensen denken dat u nu op wraak uit bent. „Nee, dat speelt totaal geen rol Zo'n Groenhof, daar moet je ei genlijk medelijden mee hebben. Hij is gebruikt, maar hij was te dom om dat door te hebben." informatie van het waterschap Gisteren stonden de kemphanen tegenover elkaar in de Haagse rechtbank. Procter Gamble is zich van geen kwaad bewust en vermoedt dat het Brits-Nederland se Unilever jaloers is op het suc ces van de tabs en de 3-in-i-pods (zachte plastic capsules die uit drie compartimenten bestaan) van Ariel. „Dit is een miljoenen kwestie", aldus P&G-advocaat Willem Hoyng. Hij begrijpt niet waarom Unilever de zaak voor de rechter heeft gebracht. Immers, als er onenigheid bestaat tussen multinationals proberen die dat in der minne te schikken. Wapen gekletter in rechtszalen en ellen lange procedures voor de rechter kosten veel geld en tasten het goe de imago van een bedrijf aan. En daar passen Unilever en P&G nof- maal gesproken graag voor. Toch wil Unilever een verbod. Het bedrijf claimt eigenaar te zijn van de standaard-dosering van vloeibaar wasmiddel in oplosbare film. Het heeft daartoe begin deze eeuw een octrooi opgesteld, dat la ter is uitgebreid. En daar zit hem de kneep. Want P&G voert juist aan dat het octrooi van Unilever helemaal niet zo uniek is, omdat het een verfijning is van een werk wijze die al sinds 1963 bestaat. Sinds 2011 verkoopt P&G de tabs en pods op de Nederlandse markt. Bovendien, zo zei advocaat Hoyng, maakt P&G de tabs al sinds 1988 en deed het bedrijf een poging op deze wijze wasmiddel te verkopen in Japan. „De markt was er toen niet klaar voor." Het is nu aan de Haagse rechter om te bepalen of Unilever in zijn recht staat of dat Procter Gam ble gebruik maakt van algemeen bekende technologie. De belan gen zijn enorm, en niet alleen in Nederland. In Frankrijk en Groot-Brittannië lopen bodem procedures. In München loopt een beroepsprocedure van P&G bij het Europees Octrooibu- reau.P&G-advocaat Hoyng: „Uni lever wil ons met dit kort geding zo snel mogelijk uitschakelen. Als je dan na zes maanden alsnog je gelijk krijgt, dan heeft Unilever dat marktaandeel al lang ingeno men. Dit octrooi is hartstikke nie tig." Unilever-advocaat Ebbink: „Hier is sprake van octrooidief stal. Als de rechter dat ook vindt, mag u een tijdje niet verkopen. En als later blijkt dat u toch gelijk heeft, dan kan Procter Gamble dat verlies heus wel bij Unilever verhalen." Uitspraak over vier weken. VRIJDAG 22 NOVEMBER 2013 kir 7*' SftfLi EMPRESA C0NSTRUCT0RA l CORPORACIÓN I Seniorenresort La Cigüena in Spanje, één van de probleemprojecten voor SNS Bank. foto Evelyne Jacq/HH 'SNS door Chris van Alem Hetty van de Laar kapot door graaiers' door Wilko Voordouw DEN HAAG - Unilever wil dat aartsri vaal Procter Gamble per direct stopt met de verkoop van vloei baar wasmiddel in capsules van het merk Ariel in Nederland. De Ameri kaanse gigant heeft volgens de fa brikant van Robijn octrooidiefstal gepleegd. Gemeenschappelijke Regelinq Het Waterschapshuls Het waterschap heeft ingestemd met het wijzigen van de Gemeen schappelijke Regeling Het Waterschapshuis. De gewijzigde regeling treedt in werking op 10 december a.s. Beroep hiertegen kan worden ingediend tot 6 weken na publicatie van deze advertentie bij de Rechtbank Midden- Nederland. Afdeling Bestuursrecht, bodemzaken, postbus 16005. 3500 DA Utrecht. De besluiten liggen ter inzage bij de receptie van de kantoren in Middelburg en Terneuzen. elke werkdag tussen 08.00 en 17.00 uur. Watervergunning Het waterschap heeft op 18 november 2013 een waterver gunning verleend aan Gemeente Hulst voor het onttrekken van grondwater ten behoeve van een rioolreparatie aan de Hogeweg in Hulst. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad wmw sc nSchekJestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1,4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13