Oude klachten Overslag op televisie door Kloosterzande 100% genieten als u 80% hoort? ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Jong en oud verkopen wafels voor Filipijnen Turpsuus nu ook in gebruik als praktijk dokters Hollands bij de Dam in De Vriendschap Café De Vriendschap op de kop van de Noordstraat in Terneu- zen houdt zondag het Neder landstalige muziekevenement Hollands bij de Dam. Vanaf 15.30 uur treedt het duo de MafFooos op. Er zijn deze keer ook gastoptre dens van Dirk, de jeugdige zan- ger uit Zaamslag en Chris Gi gant uit Bergen op Zoom. Silver Bullet viert vijfde verjaardag Rockband Silver Bullet bestaat vijfjaar en viert dat zaterdag met een optreden in café De Drie Musketiers aan de Burge meester Erasmusstraat in Oost burg. Het concert van de vijfkoppige band, met als ffontvrouw Wil- ma Kostermans, begint om 22.00 uur. Toegang is gratis. Vogeltentoonstelling De Vink in Uitkomst Vogelvereniging De Vink houdt vrijdag (vanaf 19.30 uur), zaterdag (14.00-18.00 uur) en zondag (10.00-18.00 uur) de jaartentoonstelling in De Uit komst aan de Langeweg in Breskens. Zondag is er tussen 10.00 en 12.30 uur ook een ruil en verkoopbeurs en, na afloop van de tentoonstelling, de prijs uitreiking. Harde death metal bij podium De Pit Drie death metalbands treden zaterdag op in poppodium De Pit in Terneuzen tijdens de vierde editie van Sebas' Brutal B-Day Madness. Het gaat om de groepen In- Quest, Bodyfarm en Visiona- ry666. De eerste tonen klinken om 21.00 uur. Bezoekers betalen 5 euro. Ttaaalf 60-plussers verlaten gemeente In totaal 12 medewerkers van de gemeente Hulst van 60 jaar en ouder maken gebruik van de regeling om vervroegd met pensioen te gaan. Vanaf 2017 le vert deze regeling voor de ge meente een jaarlijkse bespa ring van 359.000 euro op de per- soneelkosten op. Daarbij wordt de helft van de vacatures op nieuw ingevuld. Inschrijven voor kerstmarkt kan nog Clubs en hobbyisten die hun werk willen presenteren tij dens een kerstmarkt op 7 de cember in Clinge, hebben nog een paar dagen de tijd zich in te schrijven. De markt, die wordt georganiseerd door een feestcomité van winkeliers en verenigingen, duurt van 16.00 uur tot 22.00 uur. Inschrijven kan via info@jo-sieraden.nl. ook enkele mensen uit Overslag, die ruim vijfjaar geleden last had den van een branderig gevoel in de ogen en droge kelen. Die klachten werden veroorzaakt door een op bloembollenperce len, vooral lelies, gebruikt bodem ontsmettingsmiddel, waarin ook metam-natrium zat. De klachten leidden destijds niet tot maatrege len. Ook elders in Nederland, vooral in het noorden, hadden mensen gezondheidsklachten door het ontsmettingsmiddel. busvervoer in Zeeland. De ge noemde dorpen zullen niet hele maal verstoken blijven van open baar vervoer. De verwachting is dat lijn 10 rechtstreeks tussen Hulst, Terneuzen en Middelburg gaat rijden, maar dat de nieuwe busvervoerder in de spits de dor pen wel blijft aandoen. De provin cie heeft woensdag de stukken voor de aanbesteding op tender- ned.nl gezet, waarin sprake is van 'een kernnet' met 'de hele dag' snelle, directe lijnen tussen ker nen met vijfduizend of meer in woners. Voor kleinere kernen, zo als ook Kloosterzande, komt er een spitsnet. De dorpsraden Kloosterzande, Vo gelwaarde en Hengstdijk zijn er niet gerust op. Vanavond staat het vervoer ter discussie op de dorps raadvergadering in Hotel Van Leu ven, Kloosterzande. SLUIS - Jeugd en ouderen van Sluis slaan de handen ineen voor de Fi lipijnen. Beide basisscholen en zorgcentrum Rozenoord verko pen morgen tegelijkertijd wafels voor de actie 555: in mfc De Keure tussen 11.15 uur en 12.30 uur en in Rozenoord tussen 10.00 uur en 15.30 uur. De wafels worden ge bakken door personeel en bewo ners van het zorgcentrum. Daarnaast staan in de klassen van de scholen collectebussen. De leer lingen zamelen geld in. Een af vaardiging van beide scholen en Rozenoord storten het eindbe drag volgende week gezamenlijk. hoofdplaat - Vanaf begin vol gend jaar zullen de IJzendijkse huisartsen enkele keren per week spreekuur houden in 't Tlirpsuus van Hoofdplaat. De dokters Van der Maas en Duss- lier houden nu nog spreekuur in een bijgebouwtje van de voormali ge rooms-katholieke kerk. Mo menteel worden voorbereidingen getroffen om een deel van de klei ne zaal van 't Tlirpsuus om te bou wen tot praktijkruimte, onthulde de dorpsraad deze week tijdens de jaarvergadering. De bedoeling is dat beide huisartsen drie keer per week spreekuur houden. De programma-makers spraken De hoorspecialist DONDERDAG 21 NOVEMBER 2013 www.beterhoren.nl TERNEUZEN OOSTBURG BRESKENS TERNEUZEN HULST CLINGE ruiken' OVERSLAG - Het televisieprogram ma Zembla gaat vanavond (21.10 uur, Nederland 2) over problemen met het bodemontsmettingsmid del metam-natrium. Bij veel mooie momenten in het leven speelt geluid een belangrijke rol. Het fluiten van vogels bij het ontwaken, de vrolijke stemmen van de kleinkinderen tijdens het pannenkoeken bakken of de prachtige klanken van een pianoconcert. Met geluid beleeft u alles intenser. Om optimaal van deze momenten te blijven genieten is het goed om regelmatig uw gehoor te laten controleren. Want uw gehoor kan langzaam, en zonder dat u het zelf merkt, achteruit gaan. Beter Horen heeft als enige hoorspecialist in Nederland contracten met alle zorgverzekeraars voor alle categorieën. Dit betekent dat altijd minimaal 75% van de kosten van uw hoortoestel wordt vergoed. U betaalt zelf tussen de 0 en 370 per hoortoestel afhankelijk van uw aanvullende verzekering. Houd hierbij wel rekening met eventueel nog openstaand eigen risico. Daarnaast kunt u bij ons gedurende de gehele levensduur van uw hoortoestel vertrouwen op gratis service en onderhoud. Wilt u ook weten of u wel 100% van alle geluiden geniet? Kom dan langs voor een gratis hoortest bij een Beter Horen winkel bij u in de buurt. Onze deskundige audiciens meten binnen 20 minuten hoe goed u hoort en geven u graag een persoonlijk hooradvies. Maak een afspraak via www.beterhoren.nl of bel gratis 0800 - 0200 159.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69