bij amazone Anneke de Booij SPORT 35 Ruime nederlaag voor FM Sranang 2 Dachten de zaalvoetballers van FM Sranang 2 na de 4-1-zege van vorige week op FC Oost het lek boven te hebben, in de uitwedstrijd tegen Prinsland 2 werden ze weer met de neus op de fei ten gedrukt. De Goese hek kensluiter verloor in de uit wedstrijd tegen de nummer voorlaatst met 7-2. Halverwe ge keek FM Sranang 2 al te gen een 4-0-achterstand aan. Yordi Matondo en Jawat scoorden tegen. Walk-over voor Dallinga in beker De driebanders van Dallin- ga/Frans Bevers bereikten eenvoudig de vierde ronde van de bekercompetitie, 't Koetshuys 2 werd in Haar lem met respectievelijk 8-0 en 12-0 opzij gezet. De vier- dedivisionist was geen par tij voor de koploper in de eredivisie. Frédéric Cau- dron, Eddy Leppens, Glenn Hofman en Jerry Hermans (vervanger Jean Paul de Bruijn) pakten de winst. Sandee vertrekt bij De Meeuwen Voetbalvereniging De Meeu wen en trainer Arjan San dee hebben besloten om de samenwerking aan het ein de van dit seizoen stop te zetten. Sandee is momen teel aan zijn tweede seizoen als hoofdtrainer van de zater dag-tweedeklasser uit Zou- telande bezig. Vorig jaar werd hij met De Meeuwen kampioen in de derde klas se. De ploeg staat op dit mo ment op een zesde plaats in de tweede klasse E. Van Liere wint in hengstencompetitie Dinja van Liere uit Kapelle heeft in Deurne met haar paard Duvals Capri Sonne een wedstrijd voor de heng stencompetitie gewonnen. De amazone scoorde 85 pun ten. Een prima score, maar wat Van Liere betreft had het hoger gekund: „Capri vond het doek boven de baan eng. Hij was gespan nen." Met Kartsevo Etoile werd Van Liere met 76 pun ten ook nog vijfde. Familie Hanse gehuldigd in Qatar Maartje en Joop Hanse uit Burgh-Haamstede, de fok kers van het dressuurpaard Valegro, zijn gisteravond in Dohar, Quatar, gehuldigd. Zij hebben het succesvolste paard van de dressuurran- king van 2013 van de paar densportorganisatie WBSFH gefokt. Valegro werd dit jaar Europees kampioen onder de Engelse Charlotte Dujar- din. Zij wonnen ook goud op de Spelen. achterover van het paard en kwam op mijn rug terecht. Ik kon me niet meer bewegen. Mijn moe der heeft me thuis een week ver zorgd." De impact was groot. De nare er varing met Floris had haar bang en onzeker gemaakt. „Het heeft lang geduurd om die angst te over winnen." Het paard ging terug naar de vorige eigenaar en ver huisde naar Amerika. Anneke de Booij reed drie jaar geen wedstrij den. De dressuur werd ook op een lager pitje gezet om haar stu die af te ronden. Bovendien had ze samen met haar vriend Johnny Burm („Hij heeft niks met die ren") net het huis aan de Platte- dijk gekocht, waar ook de nodige tijd werd ingestoken. Het angst syndroom bleef haar echter ach tervolgen, maar dankzij Nicole Vaes pikte ze de draad weer op. „Ik heb heel veel steun aan haar gehad en nog. Zij heeft veel wed strijdervaring en weet mensen in de paardensport goed te begelei den." Vaes eiste van haar dat ze fanatiek aan de slag ging. „Nou ja, ik ben gelukkig ook fanatiek. Ik krijg twee keer per week les van haar. Ik train vijf keer per week. In de wintermaanden train ik indoor in Axel." Twee jaar geleden maakte ze haar comeback met Orviel. Dat klikte meteen en werd vertaald in uitstekende resultaten. Ze maakte dit jaar deel uit van het viertal van de Honteruiters dat Zeeuws kampioen werd en bij de nationa le kampioenschappen op de vier de plaats eindigde. „Orviel heeft me nog nooit in de steek gelaten. Het is een fijn paard, dat in de wedstrijden altijd iets extra's kan. Ze geeft me veel vertrouwen." De Booij benadrukt dat ze de paar densport als amateur beoefent en daardoor de lat niet te hoog kan leggen. „Ik steek er aardig veel tijd in en het kost me al gauw een paar honderd euro per maand. Te gen de professionals moet ik het afleggen. Zij investeren in kwali teitspaarden en verschijnen met acht paarden bij één wedstrijd." Toch gaat ze de confrontatie met hen niet uit de weg. De Booij zoekt graag de gróte wedstrijden op, zoals Jumping De Weel en Zeeland Outdoor. „Ik ben dan ver plicht om een foutloze proef te rij den. Voor mij een uitdaging. Ie merkt dan dat de professionals jou een succesje niet gunnen." De Booij heeft wel een kinder wens, maar ziet daarin geen be lemmering om nog lang actief in de paardensport te blijven. Zo wil ze als vervanger van Cavallini een jong paard aanschaffen. Met Or viel staat ze op de drempel van een promotie naar de klasse Zi. Haar vader Paul de Booij volgt al le wedstrijden. „Hij had er niet op gerekend dat ik het niveau van de Zi zou halen. Als dat volgend jaar gebeurt, dan scheert hij zijn snor eraf. Dat heeft ie altijd gezegd." maakt op die machine. Anders kun je het tijdens de eerste wed strijden vergeten." Max zeifis ambitieus. Het tengere mannetje Rossi en Pedrosa zijn ook niet groot en breed") wil tus sen de internationale jeugd in de top tien rijden. „De bondscoach heeft al gezegd dat-ie mijn stijl heel mooi vindt. Nu moet ik nog zorgen dat mijn bochten nog be ter worden. Als ik mooiere lijnen ga rijden, kan ik nog veel harder gaan dan in het afgelopen sei zoen." het ineens te lopen. En tijdens een trainingsweek in Assen, waar bij tal van grote namen uit de Ne derlandse motorsport aanwezig waren, liet hij iedereen zijn hielen zien. De Noord-Bevelander moest iets met dat talent gaan doen, vond men. Maar wat? Uiteindelijk - na lang aarzelen en een intensieve speurtocht naar sponsoren - werd besloten om hem in te schrijven voor de European Junior Cup. „Het duurde zo lang omdat er heel hoge kosten aan zitten", legt Adrie van Schoonhoven uit. „Het inschrijfgeld alleen al is 22.000 euro. Daarvoor krijg je dan wel ook een motor een jaar lang tot je beschikking tijdens de raceweek ends en na het seizoen is die van jou. Maar in totaal hebben we de kosten geraamd op 40.000 euro. En dat hebben we niet zomaar in onze zak zitten." Pas nadat enkele geldschieters ge vonden waren, zoals een super markt in Kamperland en een cate raar uit Goes, kon de inschrijving gedaan worden. „We-eitten nog met een gat van 10.000 euro, maar ik denk dat dat bedrag wel bij elkaar te krijgen is." Van het extra geld willen vader en zoon Van Schoonhoven onder meer een extra motor - een Hon da CBR500R - kopen. Degene die de organisatie vertrekt, hebben ze alleen rondom de wedstrijden tot hun beschikking. Adrie: „Maar hij moet ook voorafgaand aan het seizoen en tussen de races door kunnen trainen. Hij moet voor maart, als de eerste race is, al dui zenden kilometers hebben ge- DONDERDAG 21 NOVEMBER 2013 DINTELOORD HAARLEM ZOUTELANDE MIDDELBURG MIDDELBURG UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA. Washington Wizards - Minne sota Timberwolves 104-100, Detroit Pistons - New York Knicks 92-86, Miami Heat - Atlanta Hawks 104-88, Houston Rockets - Boston Cel tics 109-85, Sacramento Kings - Phoenix Suns 107-104. BILJARTEN Driebanden groot. Nationale bekercompeti tie derde ronde, 't Koetshuys 2-Dallinga/Frans Bevers 0-8 in 0-12 in sets: Ton Hollen- berg-Frédéric Caudron 0-3 (8-15, 6-15, 7-15); Wilfried Post-Eddy Leppens 0-3 (4-15, 6-15, 6-15); Loes Schilder-Clenn Hofman 0-3 (5-15, 5-15, 0-15); Maurice Urru-Jerry Hermans 0-3 (0-15, 7-15, 7-15). Driebanden groot vierde divisie. Jacobs Man nenmode 1-BV Sprundel 4 5-3; Martin Sturm-Kees Westgeest 30-30, 60; Gilles Sturm-John de Zwart 19-25, 51; Pieter Harms-C. Marijnissen 25-13, 46; Rob Ja cobs-Anton Boeren 20-16, 66. CRICKET VAE. Kwalificatie WK 20twenty: Nederland 110/5- Nepal 107/6. Nederland wint met 5 wickets. Afghanistan 104/2-Bermuda 101/ao. Aghanistan wint met 8 wickets. WIELRENNEN Zesdaagse van Gent Stand na eerste dag: 1. De Buyst/Lampater (Bel/Dui) 73 pnt, 2. Stroetinga/Keisse (Bel) 59, 3. De Ketele/Van Hoecke (Bel) 55, 4. Kneisky/Brisse 41, 5. Müller/Havik 28, 6. Grasmann/Graf (Dui) 16, 7. Irvine/Hester (Ier/Den) 9, op 1 ronde: 8. Dillier/Marguet (Zwi) 19, 9. Bartko/Kalz (Dui) 15. Max van Schoonhoven in actie tijdens een wedstrijd afgelopen zomer, foto PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35