Cruisekortingen tot meer dan 400 p.p.! 489 Nog nooit vertoonde prijzen! 498 Keniaanse politie stort Borgtocht voor Russische Greenpeace-opvarenden stipreizeh.nl ...grensverleggend Cruise Middellandse Zee 6 BUITENLAND Cruises per toprederij Norwegian Cruise Line Cruise special Spanje Canarische Eilanden In het noorden van Syrië werken de Koerden aan de opbouw van een staat. Niet iedereen is daar blij mee. Twee Russen die aan boord wa ren van het opgebrachte Neder landse schip Arctic Sunrise, een arts en een fotograaf, kun nen volgens de rechter in Sint-Petersburg op borgtocht worden vrijgelaten. Hij bepaal de gisteren dat Jekaterina Zaspa en Denis Sinjakov voor in totaal circa 90.000 euro aan borgsommen kunnen gaan, meldt Greenpeace. De organisa tie laat weten dat het twee da gen kan duren voor het geld er is. De twee behoorden tot de der tig opvarenden van het schip, dat in Russische ogen in strijd met de wet actie voerde tegen olieboringen voor de noord kust van het land. Onder de in ternationale bemanning van de boot zijn twee Nederlan ders. De voorlopige hechtenis VS laten Patriots nog een jaar in Türkije De VS willen twee Patriot-een heden nog een extra jaar in Turkije houden om het land te beschermen tegen mogelijke aanvallen van Syrië. De VS ko men daarmee tegemoet aan de wens van Turkije. Het Neder landse kabinet besloot vorige week al de Nederlandse missie in Turkije met een jaar te ver lengen. van de overige verdachten wordt waarschijnlijk verlengd. Dat moet de rechtbank wel voor 24 novem ber bepalen. Het is niet duidelijk waarom Zaspa en Sinjakov op borgtocht vrijkomen. Mogelijk is dat omdat het Russen zijn en niet zo makke lijk de benen kunnen nemen als buitenlanders. De suggestie dat ze in tegenstelling tot anderen niet hebben geprobeerd als protes tactie een gasplatform van het be drijf Gazprom te beklimmen, lijkt niet op te gaan. De Australiër Co lin Russell deed dat evenmin, maar de rechter weigerde hem op borgtocht vrij te laten en verleng de de voorlopige hechtenis tot 24 februari. Het voorarrest van de opvarenden loopt 24 november af. Ze worden beschuldigd van "hooli ganisme', verzet tegen overheids dienaren en piraterij. Akkoord in Duitsland over minimumloon Onderhandelaars van de Duitse christendemocratische partij CDU/CSU en de sociaaldemocrati sche SPD hebben een akkoord be reikt over de invoering van een wettelijk minimumloon. Daar mee is een belangrijk struikelblok in de coalitieonderhandelingen geslecht. Nog open ligt de vraag hoe hoog dat minimumloon moet zijn en wanneer het ingaat Satelliet onderzoekt atmosfeer Mars Een Amerikaanse satelliet is gisteren begonnen aan zijn reis naar Mars. De sonde, Maven ge naamd, gaat onderzoek doen naar de dampkring van Mars. In de loop van miljarden jaren is de atmosfeer grotendeels ver vlogen. De Maven moet helpen duidelijk maken hoe dat is ge beurd. Seriemoordenaar bekent bij rechter Een 31-jarige vrouw heeft giste ren in Londen bekend drie mannen te hebben vermoord en te hebben geprobeerd twee anderen te doden. Ze bekende in een zitting en verraste zo wel haar advocaat als de recht bank. De vrouw bracht de man nen in de leeftijd van 31 tot 56 jaar met messteken om. Juncker wordt oppositieleider Jean-Claude Juncker, de langst zittende regeringsleider van Europa, wordt oppositieleider in het nieuwe parlement van Luxemburg. De Christelijk-So- ciale Volkspartij (CSV) heeft hem gekozen als voorzitter. De partij bleeft bij parlementsver kiezingen in oktober met 23 van de 60 zetels de grootste partij in Luxemburg. -46% BB -41% erbil - Al meer dan een jaar wordt er in het noorden van Syrië geleidelijk aan een staat gebouwd. Er wordt openlijk Koerdisch ge sproken en onderwezen, er zijn rechtbanken geopend en de Koer dische vlag wappert boven over heidsgebouwen. Vorige week werd een volgende stap gezet naar de droom van Koerdische on afhankelijkheid. De Democrati sche Eenheidspartij (PYD) ver klaarde een overgangsregering te gaan vormen. „Verkiezingen zijn gepland voor over drie maanden", zegt Mohammed Rashoud, verte genwoordiger van de PYD in Iraaks Koerdistan. Niet alle Koer den verwelkomen de stap. De Koerden wonen in het grens gebied van Thrkije, Irak, Iran en Syrië. Nadat de Amerikanen in Irak Saddam Hussein verdreven, ontstond in het noorden van dat land een autonome Koerdische re gio. In Uirkije vecht de Koerdi sche Arbeiderspartij PKK al jaren voor zelfstandigheid. In Syrië wo nen twee miljoen Koerden, veelal in het noorden. De grootste stad in die regio, Qamishli, is al bijna twee jaar in handen van de PYD en het Syrische regime. De twee laten elkaar grotendeels met rust. In ruil daarvoor krijgt de PYD de vrije hand. In juli 2012 namen de troepen van de PYD de Syrische overheidsgebouwen in de steden aan de TXirkse grens over. De sol daten van Assad verlieten vreed zaam het toneel. De PYD heeft zich niet aangeslo ten bij de Koerdische Nationale Coalitie, die in september aan haakte bij de Syrische National Coalitie (SNC). Deze coalitie wordt gesteund door het Westen. De SNC bestempelt het creëren van een overgangsregering als een 'separatistische actie' en verklaar de de PYD 'vijandig tegenover de Syrische revolutie'. Zelf spreekt de PYD van een 'derde weg': niet optrekken met het regime van As sad, en niet met de rebellen. De aankondiging van een over gangsregering zou eerst in de zo mer worden gedaan, maar werd uitgesteld vanwege het oprukken van extremistische groepen in het Koerden zijn niet corrupt en beschermen het volk, ze zijn de beste optie „Ik had het geld in verschillende zakken van mijn broek en colbert verstopt, maar ze wisten precies hoeveel ik had opgenomen en ble ven' zoeken naar de laatste shil ling. Ze waren duidelijk getipt door de bankbediende." Voordat de agenten verdwenen, gaven ze Michira 100 shilling zo dat hij een bus terug naar de stad kon nemen. Een andere zaken man overkwam enkele dagen eer der precies hetzelfde. „Ik was zeer geschokt toen ik buiten de bank werd aangehouden door agenten die de 320.000 shilling die ik had opgenomen opeisten", zei dat slachtoffer. Commissaris Peter Githui werd onlangs met enkele collega's opge pakt door een speciale anti-mis- daadeenheid van hun eigen korps toen zij via in beslag genomen do cumenten probeerden een partij medicijnen voor Oeganda, met een waarde van 300.000 euro, te stelen. En twee functionarissen van de vliegende brigade, die ge acht wordt snel in te grijpen bij DIN SINT-PETERSBURC WASHINGTON BERLIJN CAPE CANAVERAL LONDEN LUXEMBURG 11- en 12-daagse cruise per Norwegian Jade****+ \v NORWEGIAN! voor w* 1 en 12-daagse cruise 1 inclusief vliegreis en alle maaltijden aan boord! Vertrek; jan. t/m apr. Ontdek tijdens uw cruisevakantie de prachtigste bestemmingen zoals o.a. Barcelona, Napels, Athene en Istanbul! Geniet aan boord van de vele faciliteiten zoals 12 restaurants. 4 zwembaden, diverse bars en een weUnessgedeette. Met het zogenaamde Freestyle Cruising concept kunt u eten waar, met wie en wanneer u wit Wacht niet langer en boek deze schitterende cruisevakantie naar de Middellandse Zee. Indusief: vliegreis Amsterdam - Rome v.v. incL 20 kg bagage), 11- of 12-daagse cruise per 4-sterren-plus Norwegian jade met alle maaltijden aan boord o.b.v. Freestyle Cruising Concept Zie stiprefceen.nl/cnioj 10-daagse cruise per Norwegian Spirit* voor 10-daagse cruise inclusief vliegreis en alle maaltijden aan boord! NORWEGIAN Vertrek: dec. t/m mrt. Vaar nu wel héél voordelig mee met het luxe 4-stenen Norwegian Spirit naar zonnige bestemmingen in Spanje. Marokko en Madeira* en de Canarische eilanden! Bezoek aan o.a. Casablanca, Lanzarote, Tenerife en Malaga. De Norwegian Spirit biedt een breed scala aan faciliteiten. Zo zijn er maar liefst 12 restaurants, 2 zwembaden, diverse bars en een wellnessgedeelte. En... met het Freestyle Cruising concept kunt u eten waar, met wie en wanneer u wilt. Gegarandeerd vertrek! Inclusief: vliegreis Amsterdam - Barcelona v.v. incl. 20 kg bagage), 10-daagse cruise per 4-sterren Norwegian Spirit met alle maaltijden aan boord o.b.v. Freestyle Cruising Concept. Zie stiprefcten.nl/crnca o/a.4 Koerden op door onze correspondent Fernande van Tets Azad, vluchteling door onze correspondent Frans van den Houdt phi«n p.p e.b.v.binpeohui.xi uamteitM*»* boe/< online of bel met 020 - 66 22 222 \™y NAIROBI - Zakenman Naphtaly Michira had 440.000 shilling (4400 euro) van de bank gehaald toen hij op weg naar zijn auto werd aange houden door vier agenten in uni form. Ze duwden hem in hun auto en reden naar een buitenwijk van de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Onderweg beroofden ze hem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6