Gemeente Hulst: SP-rapport over sociale dienst houdt ons scherp r~ SCHADE DOOR PAPIERVISJES?Jï OPEN DAG ZEEUWS-VLAANDEREN 23 In futuristische beelden worden bezoekers onder meer geconfron teerd met een kuststad landin waarts, een diepzeehaven en een kustgemeente in een moerasland. Volgens Stefaan Siffer van het Vlaams Architecteninstituut is de kust een dynamisch landschap, dat steeds verandert. „Als we kij ken naar de kustlijn van vijftig jaar geleden en die vergelijken met de huidige kust, dan valt op hoeveel veranderd is", zegt Siffer. Architect Nick Ceulemans ziet een nieuwe kustgemeente in de vorm van een ster. „Als we terug kijken in het verre verleden over spoelde de zee een groot deel van de het land", zegt hij. „Wij moe ten niet alleen rekening houden met een stijgende zeespiegel, maar ook eventuele afwaterings problemen door hevige en onre gelmatige neerslag opvangen. Door een nieuwe stad te maken, zo'n kilometer landinwaarts, kan men zich beter wapenen tegen de waterproblematiek." Architect Frédèric Rasier lanceert op Wisseltand een diepzeehaven, zodat Zeebrugge zich kan ontwik kelen tot een toeristische badstad. „In de toekomst zullen er grotere containerschepen varen en een diepzeehaven kan de taak overne men van de huidige havens", legt Rasier uit. „De diepzeehaven zou een omvang hebben van zes bij zes kilometer en van daaruit kun nen kleinere schepen de contai ners naar het vasteland brengen. Middenin de haven komt er een kleine stad, waar alles te voet be reikbaar is. Door de bouw van de haven komt er ruimte vrij in de bestaande havens. Die ruimte biedt de mogelijkheid om te wo nen. De haven van Antwerpen zal in betekenis afnemen en er zal in de Schelde een unieke getijden- stroom kunnen ontstaan. Het bag geren wordt gestopt en er is ruim te voor grensoverschrijdende na tuurontwikkeling onder noemer 'Ruimte voor de rivier'. Het karak ter van het land van Saeftinghe zal dan typerend worden voor het landschap. Er zal er nog heel wat water door de Schelde vloeien voor er daad werkelijk iets gebeurt. De architec ten zijn er wel van overtuigd dat het zo niet langer kan aan de Vlaamse kust. De tentoonstelling Wisseltand is tot 12 januari van 10 tot 19 uur te bezich tigen in het cultureel centrum Schar- poord te Knokke. De ondernemers in Oost burg houden de komende weken weer hun eindejaars actie. Thema is dit keer 'Kraak de kluis'. Wie iets koopt, krijgt actiekaarten met een code. Die kan wor den ingevoerd in een grote kluis bij Fitline aan de Brede- straat. Wie de kluis kraakt, wint een bon van 25 tot 250 euro. De totale prijzenpot be draagt 8.000 euro. Nieuwelink wint 50-plusschaken Kees Nieuwelink van de or ganiserende vereniging HWP heeft in Sas van Gent het Zeeuws Kampioenschap schaken voor vijftigplussers gewonnen. Nieuwelink won voor de tweede keer op rij. Tweede werd zijn clubge noot Henk de Ridder, die te vens de titel voor zestigplus sers won. De derde plek werd gedeeld door Ronald Steyn en André Galle. Koffie met., over hulpmiddelen Ergotherapeute Chantal Uijt- dehaag van Ergotherapie Ter- neuzen is donderdag te gast bij de bijeenkomst Koffie met... van Aan Z. Die vindt plaats in buurthuis De Hoe ve aan de Edvard Grieghof in Terneuzen. Uijtdehaag vertelt onder meer over moderne hulp middelen die mensen hel pen zo lang mogelijk zelf standig te blijven wonen. Wintermarkt in Hof te Zandekerk De Hof te Zandekerk in Kloosterzande is vrijdag en zaterdag het toneel van een wintermarkt. Hobbyisten tonen en verko pen hun producten. Met on der meer spelletjes wordt geld verzameld voor het res tauratiefonds van de kerk. De markt is vrijdag te bezoe ken van 18.00 uur tot 22.00 uur en zaterdag tussen 13.00 uur en 17.00 uur. Het rapport met de titel 'Het zal je maar gebeuren' werd in augus tus aan wethouder Frank van Driessche aangeboden. Rode draad daarin was dat de dienstver lening aan cliënten van het loket werk en inkomen van de gemeen te Hulst op meerdere punten voor verbetering vatbaar is. De fractie van de SP inventariseerde ander half jaar lang klachten bij een meldpunt. De SP stelde dat uit de klachten valt op te maken dat met name de houding van de ambtenaren ten opzichte van cliënten voor verbe tering vatbaar is. De fractie vond het kwalijk dat medewerkers van de gemeente niet voldoende op de hoogte van wetgeving blijken, waardoor geen, gedeeltelijke of zelfs verkeerde informatie aan de cliënten wordt verstrekt. De gemeente zegt het te betreu ren dat er door de SP in het rap port geen wederhoor is toegepast 'teneinde enige nuanceringen aan te kunnen brengen'. Niet altijd hoeft er volgens de ge meente bij een klacht sprake te zijn van verkeerde interpretatie van regelgeving. „Het gaat in dat geval meer om het neerleggen van gevoelens, eigen waarheden en/of verwijzingen naar andere ca sussen dan wel verhalen." De gemeente zegt er alles aan te doen om medewerkers regelmatig bij te scholen. Het rapport en de reactie daarop wordt besproken in de commissie Samenleving van volgende week woensdag. Papiervisjes kunnen veel schade aanrichten aan behang, kleding, boeken, foto's en voedsel. Neem tijdig contact op met Traas Ongediertebestrijding Bel 0113 - 63 97 60 of mail info@traas.nl www.traas.nl Eindejaarsactie 'Kraak de Kluis' DINSDAG 19 NOVEMBER 2013 ONCEDIERTEBEST8IJDINC- voor Vlaamse kust De vijf inzenders kregen alle ruimte hun fantasie de vrije loop te laten, foto's Mark Neelemans SAS VAN GENT w TERNEUZEN KLOOSTERZANDE door jean-Lou de Gucht HULST - De gemeente Hulst ziet het SP-rapport met klachten over de sociale dienst als een gratis ad vies voor een verdere verbetering van de professionaliteit. Volgens het college van B en W scherpt het rapport een ieder in zijn gedragin gen, handelen en werkwijze. zaterdag 23 november Rangeerstraat 2' 's-Gravenpolder. OOSTBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63