Bouwkuip voor realisatie duiker bij Waterdunen over paar weken klaar Krachtenbundeling zorg ouderen in Kanaalzone 'Supermarkt in centrum: niet doen' maaskant ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Maakt er meer vakantie van. M reizen i maaskantreizen.nl info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 De kuip ligt achter een zogenaam de kistdam: twee damwanden van vijftien meter hoog, die over stromingen moeten voorkomen. Voor de bouw van de getijdedui ker wordt immers een stuk uit de dijk gehaald. Waterschap Schelde- stromen, dat de bouw van de dui ker laat uitvoeren, verwacht me dio december te kunnen begin nen met het uitgraven van de kuip. Begin volgend jaar kan daar in dan de bouw van de duiker be ginnen. Het kustversterkingswerk aan de dijk bij het toekomstige Waterdunen gaat verder een rusti ge periode in. Deze week wordt nog wat asfalteringswerk gedaan en de laatste werkzaamheden aan het riool uitgevoerd. Daarna ligt het werk aan de dijk - op de bouw van de getijdeduiker na - tot maart stil. Wél gaat aannemer H4A, in op dracht van de provincie, druk ver der met werk langs de randen van het toekomstige Waterdunen. Er worden onder meer kabels en lei dingen verlegd, sloten, duikers en riolering aangelegd en - pal langs park Schoneveld - een nieuwe Slikkenburgseweg aangelegd Om hinder verder te beperken is onlangs voor bouwverkeer op de Langeweg, tussen Breskens en Waterdunen, een maximumsnel heid van 40 kilometer per uur in gesteld. Verder zijn drie passeer- stroken aangelegd, zodat schade aan de berm zoveel mogelijk wordt voorkomen. Als dat nodig is, komen er meer stroken. Soka is een vrij kleine speler in de ouderenzorg met verzorgingshui zen De Blide in Terneuzen, 't Ver- laet in Westdorpe en De Redoute in Sas van Gent. SVRZ is actief in een groot deel van Zeeland. On der meer verzorgingshuizen De Vurssche in Axel en De Molenhof in Zaamslag en verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen zijn van de SVRZ. „We krijgen te maken met krim pende budgetten", verklaart Soka- directeur Bennie Saman de stap, „onder meer doordat ouderen niet meer zo snel voor verzorging en verpleging in aanmerking ko men. We willen daarop voorsorte ren door de samenwerking uit te bouwen, ook in de thuiszorg." So ka biedt al verpleeghuiszorg aan onder de erkenning van de SVRZ. Volgens Saman bevalt dit zo goed dat is besloten de krachten te bun delen. „Onze financiële posities zijn sterk en dat biedt de mogelijk heid om in alle rust verder te wer ken." Saman sluit fusie in de toekomst niet uit, maar: „Hoofddoel is goe de ouderenzorg bieden in de Ka naalzone." Een fusie zal volgens Saman 'nooit' personele gevolgen hebben. Het is niet mijn bedoeling politiek te bedrijven, zei onderzoekster Aimee de Back van stichting Dorp, Stad en Land tijdens de presentatie van het rapport over de wederop- bouwkenmerken van Oostburg. Maar na afloop deed ze, op vragen van raadslid Chris van de Vijver (Nieuw Gemeentebelang), toch een opvallende uitspraak: ze raadt de bouw van een nieuwe super markt op de huidige locatie van Den Hoekzak stellig af. Zo'n voor ziening is een grote wens van het Sluise B en W. Er is nogal wat kri tiek op dat plan, met name omdat er te weinig klanten voor een vier de supermarkt in Oostburg zou den zijn. De Back ziet het om een andere reden niet zitten. „Naast Den Hoekzak wordt binnenkort begonnen met de bouw van een brede schóól. Na het afbreken van Den Hoekzak is dat een unieke kans om daar een prachtige, groe ne omgeving van te maken. Dat lukt niet als je een supermarkt naast die school bouwt." De Back snapt het verlangen van B en W naar een 'grote trekker' in het cen trum. „Maar die kan zich ook op de Markt vestigen." Dorpsbijeenkomst over leefbaarheid De dorpsraad Clinge en wo ningcorporatie Woongoed hou den donderdag om 13.30 uur een bijeenkomst in bistro De Happerij over de leefbaarheid in Clinge. Alle bewoners zijn welkom om mee te denken over de toekomst van het dorp en het woningbestand. Aanmel den kan via het e-mailadres verstraten@zeelandnet.nl. Kerstparty begint alvast met loterij De jaarlijkse Kerstparty in Sas van Gent is maandag al begon nen, met een loterij. De werk groep achter de party hoopt zo uit de onkosten te komen. Lo ten kosten één euro per stuk. Eén van de hoofdprijzen is één minuut gratis winkelen bij Al- bert Heijn. De Kerstparty zelf op het Keizer Karelplein is 14 december vanaf 16.30 uur. Kerst in Karinthië Kerst in Rome Overwinteren in Zuid-Spanje Overwinteren in de Algarve DINSDAG 19 NOVEMBER 2013 door Martijn de Koning CROEDE - Aannemers Van den Big- gelaar en BAM Civiel zijn begon nen met de aanleg van een bouw kuip in de dijk bij Groede. In die kuip wordt volgend jaar de getij- denduiker aangelegd die moet zor gen voor eb en vloed in het toe komstige natuurgebied Waterdu nen. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De Stichting Oude renzorg Kanaalzone (Soka) en de Stichting voor Regionale Zorgverle ning (SVRZ) bundelen de krachten in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone. Op termijn wordt een fusie niet uit gesloten. De Oostburgse Markt werd ontworpen tijdens de wederopbouwperiode. De inrichting is echter totaal anders. Het groen moet terugkomen, vinden veel inwoners en 'gebruikers' van Oostburg. foto's Mark Neelemans Het Oostburgse stadhuis: een typerend voorbeeld van wederop- Het straatmeubilair in Oostburg doet niet be- bouwarchitectuur. paald denken aan de jaren vijftig. CLINGE SAS VAN GENT 7 dagen voor 399 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a Lienz. Salzburg. Weissensee en Heiligenblut Verblijf in hotel Fraganterwitt in Flattach op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 21 december ANVR 8 dagen vanaf €499 8-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. een bezoek aan Florence. Vaticaanstad. Forum Romanum kerstviering in de Friezenkerk. Verblijf in het 4 sterrenhotel Selene in Pomezia! U reist Comfort-Class. Vertrek 21 december Maaskant Reizen organiseert al bijna 50jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Luropa Bij bi|na alle reizen zi|n excursies en halt pension inbegrepen Vraag de gratis brochure aan 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ""aparthotel Vistamar in Benalmadena U reist Comfort-Class Vertrek 16 december. 12 januari, 2,23 februari. 16 maart e.a. 21 dagen vanaf €999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ""aparthotel Alto da Colina In Albufeira U reist Comfort-Class. Vertrek 16 december. 12 januari

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61