Getijdencentrale in Grevelingen dichterbij Schonere alternatieven voor groengas-bussen ZEELAND 19 commentaar Steeds meer straatroof om gsm in Zeeland Nederland tast op nieuw flink in de buidel voor nood- o ohulp. Op giro 555 lo- Vorden verworven en een be- Pen miljoenen binnen om de stemmingsplan worden gemaakt. Filipijnen te helpen. Het besef Ook kan de gemeenteraad, die al dat snel geld nodig is om daar tonnen aan voorbereidingskrediet de ergste nood te lenigen, is ge heeft verstrekt, in januari of fe- iukkig breed aanwezig, ook in bruari een voorstel tegemoet zien ,.r' om weer extra geld beschikbaar te Ze^and* °P de ran8h'f van stellen. De aanleg van de afslag S^lle provincies staat deze pro- zeif kan volgens Meeuwisse bin- vincie in de middenmoot, nen een jaar gereed zijn. Gisteren was dat op veel plaat sen te merken. Van scholieren die pannenkoeken bakken tot bedrijven die schenkingen zo rijk en verheugend nieuws'. Ook Meeuwisse is 'heel blij' met het feit dat de volhardende lobby rich ting het ministerie uiteindelijk zijn vruchten heeft afgeworpen. „Zonder de rijksbijdrage is het voor de regio zo goed als onmoge lijk om de afslag te realiseren", geeft zij aan. Volgens Meeuwisse zullen de reistijden naar het zie kenhuis zowel vanuit de richting Bergen op Zoom als Middelburg in de spits aanzienlijk korter wor den. Vanaf de Vlaketunnel naar het ziekenhuis kost nu 23 minu ten reistijd, dat worden er 6. Het stuk Sloedam-ziekenhuis kan straks in 10 minuten worden over brugd in plaats van de huidige 22. „De afslag komt de veiligheid, de bereikbaarheid en de economi sche groei ten goede." Bijkomende voordelen zijn dat sluipverkeer door de Zak van Zuid-Beveland zal verminderen en, aldus Van Beveren, dat de Del taweg (A256/N256) zal worden ontlast doordat verkeer naar Goes de nieuwe afslag zal nemen. De totale kosten komen naar schatting op zo'n achttien a twin tig miljoen euro: het Rijk draagt een kleine negen miljoen bij, de gemeenten Goes en Borsele^n de provincie de rest. De aanleg kan naar schatting op Executieverkoop Be\astingdienst middelburg - Het aantal straat roven in Zeeland neemt in hoog tempo toe. Met name op Walche ren doet deze vorm van (kleine) criminaliteit zich steeds vaker gel den, aldus districtschef van de po litie Ronald Weydema. Ook het weggrissen van een mo biele telefoon wordt tot straatroof gerekend en vormt een belangrijk aandeel in de stijging. Volgens Weydema is het aantal zaken in deze hoek in een jaar tijd verdub beld. Zaterdag ontond er in Renes- se een grote vechtpartij over een mobiele telefoon. De Zeeuwse districtschef is ver der voorzichtig optimistisch over de ontwikkeling van het veilig heidsbeeld in de provincie. De als maar stijgende lijn van woning inbraken lijkt doorbroken. Tot en met oktober werden 105 inbraken gemeld. Een jaar eerder waren dat er 133. Ook in september werd fors minder ingebroken: 69 keer ten opzichte van 102 in 2012. Vol gens Weydema is dat deels het succes van de extra inspanningen van politie, justitie en gemeenten op dit gebied. baar. De bouw van het testcen trum kan volgend jaar beginnen en het kan in 2015 in gebruik wor den genomen. Doordat de Flakkeese Spuisluis in werking wordt gesteld, verbetert ook de waterkwaliteit in het oos ten van de Oosterschelde. Uitwis seling van water tussen de Ooster schelde en het Grevelingenmeer zorgt meteen voor beroering in het Grevelingenmeer, wat de zuurstofloosheid in dat meer te gengaat. De Flakkeese Spuisluis heeft sinds de voltooiing van de Oosterscheldewerken rond 1987 geen functie meer en is sindsdien niet meer in bedrijf geweest. iets versoepeld om te zorgen dat de huidige 43 aardgasbussen kun nen blijven rijden, mocht Con- nexxion de concessie weer in de wacht slepen, zegt Statenlid Paul Colijn van de Christenunie. De Zeeuwse Milieu Federatie (ZMf) hoeft volgens hem niet bang te zijn dat de milieueisen die aan het streekvervoer worden gesteld, de deur openzetten voor terugkeer van vuile dieselbussen. Er zijn nu milieuvriendelijkere al ternatieven: elektrisch of hybride (elektrisch/ diesel). Ook is de hui dige generatie dieselbussen scho ner dan de op gas omgebouwde dieselbussen van Connexxion. Minister Melanie Schultz van Hae- gen (Infrastructuur) Ijeeft beslo ten de Flakkeese Spuisluis in de Grevelingendam weer in werking te stellen. Daardoor kan al snel het zogenoemde Tidal Test Cen tre Grevelingendam worden ge bouwd. Daar kunnen innovatieve pompen worden getest om elektri citeit op te wekken uit de getij denbeweging. De minister stelt er vijf miljoen euro voor beschik- Om die reden zwijgt de provincie over groengas-bussen in het voor lopige programma van eisen voor de nieuwe openbaar vervoer-con- cessie. Volgend jaar wordt het openbaar vervoer opnieuw aanbe steed. De vervoersmaatschappij die vanaf 2015 het busvervoer ver zorgt, moet aan bepaalde emissie- eisen voldoen, pie eisen zijn zelfs DINSDAG 19 NOVEMBER 2013 lost veel problemen Deltaweg Nansenbaan Oprit richting Vlissingen Afrit richting Goes Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Afrit richting Goes Zie Veilingdeunvaarder.nl Zie tevens www.domeinenrz.nl 's-Gravenpolderseweg Oprit richting Bergen op Zoom Admiraal De Ruyter ziekenhuis ragg Goesestraatweg infographic Rolant Quist bron Gemeente Goes door Jeffrey Kutterink door Frank Balkenende DEN HAAG - De bouw van een getij dencentrale in de Grevelingendam is een stap dichterbij gekomen. MIDDELBURG - Voor de groengas bussen waarmee Connexxion in Midden-Zeeland rijdt, zijn milieu vriendelijkere alternatieven be schikbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59