gaan vaker de agenda trekken maaskant m 'Probleem Lepelstraat blijft bestaan' BEVELANDEN en THOLEN 21 Maakt er meer vakantie van. reizen maaskantreizen.nl Cedermarkt in Cederhof Zorgcentrum Cederhof in Ka- pelle houdt woensdag van 10.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse Cedermarkt. Te koop zijn hand werken, Babyborn-kleertjes, ca deau-artikelen en bloemstuk- jes. Er is verder onder meer een rommelmarkt, een verlo ting en er worden oliebollen en babbelaars gebakken. Lezing over Goes in achttiende eeuw J. Adriaanse geeft woensdag om 19.45 uur in het Historisch Museum De Bevelanden een le zing over Goes in de 18e eeuw. Hij schreef het boek 'Wandelin gen door Goes in de 18e eeuw*. De integrale geschiedschrij ving van Goes in de 18e eeuw resulteerde in de site www. goes18e-eeuw.nl. Aanmelden: 0113-228883 ofinfo@hmdb.nl. Kringloopwinkel verkoopt ook kleding De Kringloopwinkel die cliën ten van Stichting Psyiënt drij ven in de Fruit- en Natuurhoe- ve aan de Burgemeester Jansen- straat in 's-Gravenpolder ver koopt nu ook tweedehands kle ding. Dat wordt gemarkeerd met een kennismaking, donder dag 19 december (14.00-16.30 uur). Er is ook aanbod van boe ken, fruit en keramiek. Sinterklaasmiddag Vrouwengilde Het Vrouwengilde Goes houdt op woensdag een Sinterklaas middag in de Theaterzaal van Emergis aan de Oostmolenweg 1 Kloetinge. Er is een optreden van Zunnige Marie. In de pau ze is er een verloting. De zaal gaat open om 13.30 uur, de entree bedraagt 5,50 euro, in clusief een warme drank. Ensemble speelt Bach in Maartenskerk Het barok-ensemble Les Id- dées Heureuses is vrijdaga vond te gast in de Maartens kerk te Baarland. Vocale soliste is de sopraan Marlotte van 't Hoff. Het ensemble speelt een programma met muziek van J.S. Bach onder de titel 'Bei Bach zu Hause'. Het concert be gint om 20.00 uur. Kaarten kos ten acht euro. Lezing rampzalige Zuidzee-expeditie Ruud Paesie houdt op dinsdag 26 november om 19.30 uur in het museum in Goes een le zing in het kader van het Goes- Latijns-Amerikajaar. De titel van de lezing is: Naar de ande re kant van Zuijd-America, de rampzalige Zuidzee-expeditie van de Middelburgse Commer cie Compagnie, 1724-1727. Aan melden: info@paardvantroje.nl. gemaakt. In de afgelopen jaren is al een aantal keer samengewerkt in werkgroepen. Dat gebeurde rondom beeldkwaliteit en zeer re cent nog rondom de begroting en het zoeken naar bezuinigingsvoor stellen. Deze werkwijze is door de ge meenteraad bij de behandeling van de begroting deze maand als zeer positief ervaren. Een uitbrei ding hiervan ziet Borsele dus als een goede optie. Voor deze aanpak wordt gekozen om de gemeenteraad vaker en in tensiever te betrekken bij met na me de grotere projecten. De raad mag niet meer voor verrassingen komen te staan, zoals met de for se budgetoverschrijding van de re novatie van het gemeentehuis. Concrete projecten waar de ge meenteraad zich intensiever mee bezig gaat houden, zijn het Mas- terplan Ovezande, een bestem mingsplan, het gemeentelijke ver- keers- en vervoersplan, het licht plan en de dienstverleningsvisie. Maar ook het project Borsele 2030, waarin de gemeente vooruit blikt naar de toekomst, mag op een fikse inbreng van de Borselse volksvertegenwoordigers reke nen. „Met name de gevoelige projecten gaan we intensiever met de ge meenteraad bespreken", zegt bur gemeester Jaap Gelok van Borsele. „We gaan de raad er nadrukkelij ker bij betrekken." De actiepunten die zijn opge schreven in het plan van aanpak 'Samen werken aan Borsele' wor den in februari volgend jaar tus sentijds geëvalueerd. Overwinteren in Zuid-Spanje Overwinteren in de Algarve Dat zeggen bewoners. Naar aanlei ding van het geactualiseede Ge meentelijke Verkeers- vervoer plan (GWP) trekken inwoners van het dorp - en dan met name die aan de route Oude Kade-Le- pelstraat-Molendijk wonen - op nieuw bij de gemeente aan de bel over de verkeersproblematiek aan de oostkant van Wolphaartsdijk. Zij lezen in het (concept)plan nog altijd geen directe oplossing voor de problemen in hun omgeving, schrijven ze aan raadsleden. On danks dat de gemeente de bewo ners heeft laten weten dat vervoer ders van gevaarlijke stoffen niet door de zeer smalle dorpsstraten mogen rijden, heeft een vervoer der van LPG al aangegeven dat zij de route via de Aardebolleweg niet zullen nemen, aldus de bewo nersreactie op het GWP. Volgens Vervoerders van gevaarlijke stoffen lijken niet van plan om voortaan om Wol phaartsdijk heen te rijden. de vervoerders zou de Aardebolle weg te smal en te onoverzichte lijk zijn; te gevaarlijk. Er rijden ook fietsers op die weg. Ook de afwaardering van de Stad- seweg laat volgens het GWP nog lang op zich wachten, terwijl dat onderdeel was van de recreatie slag. Verder krijgt het dorp vol gens het GWP een extra entree via de Langeweg, maar staat het dorp tegelijkertijd niet op het vol gende maand te plaatsen nieuwe bewegwijzeringsportaal over de Deltaweg (A256). Daarnaast uiten de bewoners van de genoemde straten hun zorgen over de toe komstige 'knip' in de N664. Het probleem van sluipverkeer op die weg verplaatst zich dan naar Wolphaartsdijk, denken ze. Kerst in Karinthië Kerst in Rome /fEi WA DINSDAG 19 NOVEMBER 2013 KAPELLE GOES 'S-GRAVENPOLDER GOES BAARLAND GOES De ramen van het gemeentehuis lijken symbolisch voor de nieuwe wijze van besturen, foto Marcelle Davidse 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van Half-pension in ""aparthotel Vlstamar in Benalmadena U reist Comfort-Class. Vertrek 16 december. 12 januari. 2.23 februari. 16 maart e.a. 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ""aparthotel Alto da Colina in Albufeira. U reist Comfort-Class. Vertrek 16 december. 12 januari door Luc Oggel WOLPHAARTSDIJK - Vervoerders van gevaarlijke stoffen lijken niet van plan om voortaan om het dorp Wolphaartsdijk heen te rijden via de zogeheten 'recreatieslag', ofwel de opgewaardeerde Aardebolleweg die recreatie- en sluipverkeer moet voorkomen. 7 dagen voor 399 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Lienz. Salzburg. Weissensee en Heiligenblut Verblijf in hotel Fraganterwirt in Flattach op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 21 december 8 dagen vanaf 499 8-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. een bezoek aan Florence. Vaticaanstad. Forum Romanum kerstviering in de Friezenkerk Verblijf in het 4-sterrenhotel Selene in Pomezial U reist Comfort-Class. Vertrek 21 december Maaskant Reizen organiseert al biina 50 (aar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen dooi heel Europa Bi| Bijna alle reizen zlin excursies en hall-pension inbegrepen Vraag de gratis brochure aan info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53