mmmmi Ex-gedeputeerde hoort vier jaar cel eisen voor omkoping en witwassen 1,8 KERST 2013! Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 "4 ffi 4 BINNENLAND 1*3 Vandaag begint het hoger beroep in de zaak van Richard Nieuwenhuizen. De verdachten hielden tot nog toe hun mond. Kerstreis Toscane 429,. Kerstreis Beierse Woud 479.- Kerstreis Praag Gouden Stad 319,- Kerstreis Parijs Kerstreis Bohemen en Praag 239,- effeweg nl LEEUWARDEN - Het is nog maar een paar maanden geleden dat zes jeugdige spelers van de Amster damse voetbalclub Nieuw-Sloten als verdachten voor de rechtbank in Lelystad stonden, samen met de vader van een van de jongens. En het is bijna een jaar geleden dat grensrechter Richard Nieu wenhuizen om het leven kwam. Vandaag begint het beroep voor het gerechtshof in Leeuwarden. De 41-jarige grensrechter over leed op 3 december 2012 als ge volg van de schoppen die hij een dag eerder had gekregen van zes jeugdige spelers van Nieuw-Slo ten. De rechtbank veroordeelde vijf jongens tot twee jaar celstraf, waarvan een halfjaar voorwaarde lijk. Een toen 15-jarige jongen kreeg een jaar, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Zijn va der werd veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf, omdat hij mee deed aan het geweld. Nieuwenhuizen stond op 2 de cember te vlaggen bij de jeugd wedstrijd tussen Nieuw-Sloten en SC Buitenboys uit Almere. Na het fluitsignaal kwam het tot een vechtpartij, met fatale afloop. Vol gens de rechtbank heeft het geza menlijke geweld geleid tot de dood van Nieuwenhuizen. 'Daar bij is het niet meer van belang wie uiteindelijk de fatale trap heeft uitgedeeld'. De advocaten vonden het onbe grijpelijk dat de jongens allemaal werden gestraft voor het geweld. De rechtbank had ieders aandeel in de vechtpartij moeten laten meewegen. Ze verwachten dat het hof dat wel zal doen. Voor de verdachten zal het hoger beroep een totaal andere beleving zijn. Zaten ze bij de rechtbank naast elkaar, nu worden de zaken apart behandeld. Volgens advo caat Margje van Weerden, die een van de jongens bijstaat, heeft het hof voor deze vorm gekozen, 'om dat dit kan bijdragen aan de waar heidsvinding'. De verdachten heb ben bij de politie verteld wat er Wij advocaten weten niet wat de ene jongen over de ander zegt De raadsheren wei volgens hen is gebeurd op het veld, maar in de rechtszaal weiger den de meesten iets te zeggen. De groepsdruk was te groot. Dat pro bleem lijkt nu te zijn opgelost, waardoor de jongens zich wel licht vrijer voelen om te praten. Hoewel de advocaten blij zijn met de aanpak van het hof, zien ze ook een nadeel. „We weten niet wat de ene jongen over de ander zegt. De raadsheren horen dat alle maal wel en dat zal hoe dan ook meespelen in hun oordeel", aldus Sander Janssen. Hij staat de jong ste verdachte bij, die net zijn straf heeft uitgezeten. Het is overigens nog maar de vraag of de jongens in Leeuwar den wel willen praten. Advocaat Peter Plasman staat de verdachte bij op wiens schoenveter een DNA-spoor van het slachtoffer is gevonden. Deze jongen beriep zich voor de rechtbank op zijn zwijgrecht en Plasman weet niet of dat in hoger beroep anders zal zijn. Eerder al wees het hof bijna alle onderzoekswensen van de raads lieden af. Sommige advocaten twijfelen eraan of het geweld de oorzaak was Nieuwenhuizens dood. Volgens hen had de grens rechter een genetische afwijking in zijn aderen. Ze hadden ge vraagd om een genetisch onder zoek dat zou kunnen aantonen of uitsluiten dat Nieuwenhuizen leed aan een zeldzame vaatziekte. Maar het hof wees dit verzoek af. Het proces wordt grotendeels ach ter gesloten deuren behandeld, omdat de meeste verdachten min derjarig zijn. Wel mogen journa listen vrijdag naar binnen als het Openbaar Ministerie de strafeisen bekendmaakt. HAARLEM - Voormalig WD-gedepu- teerde Ton Hooijmaijers moet vier jaar de cel in, als het aan het Open baar Ministerie (OM) ligt. De schaal waarop de 52-jarige Hooijmaijers zich schuldig zou hebben gemaakt aan omkoping, witwassen en valsheid in geschrif te noemt justitie 'ongekend'. De forse strafeis is het voorlopig hoogtepunt in de strafzaak tegen de oud-bestuurder die de beschul digingen tot dusver in alle toon aarden heeft ontkend. De verdenkingen strekken zich uit over de periode 2004-2009, toen Hooijmaijers achtereenvol gens lid van Provinciale Staten en Gedeputeerde Staten van Noord-Holland was. Het onder zoek duurde ruim drie jaar. Tegen Hooijmaijers' vrouw eiste de offi cier een werkstraf van 240 uur, een boete van 25.000 euro en een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De vrouw was in de ogen van het OM 'een luxe kat vanger', die volop meeprofiteerde van de malversaties van haar echt genoot. Hooijmaijers zette zijn adviesbu reau Move Consultants bv in 2001, toen hij wethouder van Am sterdam werd, op naam van zijn vrouw. Tot 2009 werd het bedrijf je gebruikt om bijverdiensten te factureren. Het was een vehikel, aldus het OM, om via allerlei beta lingsconstructies smeergelden te incasseren en 491.000 euro wit te wassen. In totaal zou er, tussen ja nuari 2001 en oktober 2009, circa 1,8 miljoen euro op de rekening van Move zijn binnengekomen, af komstig van 251 betalingen en 2 kasstortingen door 62 bedrijven. Hooijmaijers zou zich niet aan de eed hebben gehouden die voor schrijft dat hij geen giften of belof ten mag aannemen. Volgens de advocaat van Hooijma ijers' vrouw, Richard van der Wei de, treft zijn cliënte geen blaam en moet de rechtbank haar vrij spreken. Zij was volgens hem al leen op papier directeur en met haar strafvervolging heeft het OM Hooijmaijers 'extra willen pak ken'. Hooijmaijers wilde gisteren niet reageren op de strafeis. Zijn advo caat voert vandaag het woord. Uitspraak 3 december. supervoordelige busreizen Hof wil zwijgen doorbreken in zaak grensrechter 8 daagse busreis - Vertrek: 21 dec vanaf Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt 5x diner 2x kerstdiner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Kerst in gastvrij Italië met haar culturele rijkdom! 8 daagse busreis - Vertrek: 21 dec Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt 6x diner 1x kerstdiner Welkomstdrankje Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar GEGARANDEERD VERTREK Grandioze uitzichten en schitterende natuur! vanaf 8 daagse busreis - Vertrek: 21 dec "anaf Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt buffet 2x diner in overnachtingshotel 2x stadswandeling Praag o.l.v. Nederlandse gids Stadswandeling Dresden o.l.v. gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reis leider Vervoer per Comfort Class touringcar Bezoek o.a.: Dresden, Kokorindal. Karlovy Vary en Boheems Paradijs! 5 daagse busreis - Vertrek: 23 dec Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar GEGARANDEERD VERTREK Optioneel: 1 dag Disneyland Vertrek: 23 dec "anaf 5 daagse busreis Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 2x diner 2x kerstdiner 2x stadswandeling Praag o.l.v. Nederlandse gids Afscheidsdiner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per GEGARANDEERD VERTREK C°mf0ft C'3SS t°"in9Car 2 dagen in de stad Praag en 1 dag natuurtocht Boheems Paradijs! 8 daagse busreis - Vertrek: 21 dec Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet 7x diner Welkomstdrankje Stadsrondrit Brig met de Simplon Express Begeleiding door uw chauffeur, tevens reislei der Vervoer per Comfort Class touringcar GEGARANDEERD VERTREK Of: 8 dagen Oud Nieuw Zwitserse Alpen met bus en trein! Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden €2,50 calamiteitenfonds en €18,- reserveringskosten per boeking. rdelige buireisen door Merel van Leeuwen Sander Janssen, advocaat Bij het adviesbureau waarbij Hooijmaijers betrokken was, zou circa 1,8 miljoen euro zijn binnengekomen. effeweg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4