Van't Hof komt op half puntje van koplopers Arjo van de Velde bezorgt DZC'09 zege Belkin gelooft niet in beschuldiging Rasmussen aan adres van De Vos I 'Zlatan kan die druk aan' 28 SPORT PLAY-OFFS In de luwte vecht Franck Ribery met Frankrijk voor een ticket naar Brazilië. Winst en verlies voor poolers Wu Cue Clan m 1 Van 't Hof nam in het duel met Chrislandia de helft van de pro ductie voor zijn rekening. Hij heeft nu negentien keer gescoord en staat daardoor ook op ne gentien punten. Hij hijgt de koplopers Elco Jansen (Krab- bendijke) en Arjen de Koeijer (Yerseke) in de nek. Die hebben, nadat ze weer een treffer aan hun totaal toevoegden, een half puntje meer. Doordat verschillende spelers in de subtop van het klassement tweemaal scoorden, is het nu drin gen bovenin. Zes mannen staan binnen anderhalve punt van el kaar. Reserve vijfde klasse. Renesse-Dosko 4 3-6: Fabian Oostvogels was nog voor rust tref zeker voor de thuisploeg: 1-3. Na .rust kwam Renesse via twee be nutte strafschoppen van Ruben de Boer langszij. Dosko stelde hierna echter orde op zaken en liep uit naar 6-3. DZC'09-Zeelandia Middelburg 4 1-0: De thuisploeg had de hele wedstrijd het overwicht en creëer de de meeste kansen. Toch wist DZC'09 pas in de tweede helft het net te vinden. Arjo van de Vel de schoot net na rust de i-o tegen de touwen. Reserve zesde klasse. Zeeland Sport 3-Ouwerkerk 5-1: Ouwerkerk kreeg met een 0-1-ruststand te weinig. Het was John Hage die in de veertigste mi nuut een schot op doel met de buitenkant van zijn voet verleng de en in het doel zag verdwijnen. Na rust was Zeeland Sport heer en meester. PARIJS - In de schaduw van het ti tanengevecht tussen Zlatan en Ronaldo dreigt nog een vedette van het mondiale voetbal af te ha ken voor het WK. Franck Ribery moet vanavond met Frankrijk een 2-0-nederlaag wegpoetsen tegen Oekraïne. Mevrouw Ribery heeft de schoor steenmantel in München al vrijge maakt voor de Gouden Bal. Zij laat geen mogelijkheid onbenut om te benadrukken dat haar man na het winnen van de Europese ti- tel'ook de verkiezing wereldvoet baller van het jaar op z'n naam gaat schrijven. Dus vóór Ronaldo, Zlatan en Messi, om maar even drie concurrenten te noemen. Ook bij zijn club Bayern, zo liet Ribery vorige week weten, gaat ie dereen er vanuit dat hij straks in december de troon van het al machtige koninkrijk voetbal gaat bestijgen. Dat optimisme zou vanavond in Parijs zomaar een beste opdoffer kunnen krijgen, want het staat toch wat slordig als een zelfbe noemde titelkandidaat er een paar maanden later op het WK niet bij is. Ribery zal met zijn ploeggenoten vol aan de bak moe ten in het Stade de France om de zoveelste teleurstelling van de na tionale ploeg te voorkomen. De achterstand wegpoetsen tegen Oekraïne is bepaald geen sinecu re voor een ploeg die bulkt van het talent, maar nog altijd een ver zameling BV-tjes is. Wie de elftalfoto van vrijdag ziet, kan zich haast niet voorstellen dat deze ploeg zo in de verdrukking is gekomen. Patrick Evra (Man chester United), Samir Nasri (Manchester City), Paul Pogba (Ju- ventus), Eric Abidal (Monaco), Laurent Koscielcy en Olivier.Gir- oud (beiden Arsenal): ze staan er allemaal op. En dan had een spe ler als Karim Benzema nog niet eens een basisplaats. Het ont breekt het Franse voetbal ook niet aan talent, maar de ploeg wordt al jaren een gebrek aan mentaliteit verweten. Iedereen herinnert zich nog wel de genante muiterij op het WK van 2010, toen de spe lers niet meer wilden trainden on der de toenmalige staf. Het Fran se volk keerde zich massaal af van 'de arrogante en luie vedetten', zo als ex-bondscoach Domenech zijn spelers later noemde. Uit een onlangs gehouden enquê te bleek dat zo'n 80 procent van de bevolking nog altijd niets moet hebben van de nationale ploeg. Maar nu de WK-kwalifica- tie op de tocht staat, wil het volk nog wel een keer met de hand over het hart strijken. Het Stade de France is vanavond dan ook stijf uitverkocht, ook al heeft de meedogenloze Franse pers de ploeg al voor dood verklaard. In het midden van de elftalfoto in Kiev staat Franck Ribery. Half ge hurkt en met de handen op de knieën kijkt hij een beetje uitda gen lachend in de camera. Van hem wordt in de return een lei dende rol verwacht. De inmiddels dertigjarige aanvaller is de meest ervaren international en een spe ler van zijn kaliber hoort ook thuis op een WK. Mocht het vanavond misgaan, dan kan er sowieso een andere in vulling voor de schoorsteenman tel in huize Ribery worden ge zocht. SOLNA - Alle hoop van de Zweed se voetbalfans ligt vanavond op de brede schouders van Zlatan Ibrahi- movic. De 32-jarige spits van Paris Saint-Germain moet voor doel punten zorgen tijdens de return in de play-off om een WK-ticket tegen Portugal. „Zlatan kan die druk aan, hij doet al jarenlang op topniveau mee", zei bondscoach Erik Hamrén giste ren. Portugal deelde vrijdag de eer ste tik uit dankzij een doelpunt van Cristiano Ronaldo (1-0). De Vos zou volgens Rasmussen als chauffeur van de rennersbus van Rabobank in de Tour van 2007 tijdens een politiecontrole het dopingmiddel epo in zijn on derbroek hebben verstopt. De Vos is blij met het bericht van Belkin, maar wil er verder nog niet op reageren. „Dit heeft even tijd nodig", meldde hij gisteren. „Die beschuldiging heeft veel pijn gedaan. Het zijn niet de min ste verwijten die ik heb gekregen. Ik heb een gezin met twee kinde ren. Die worden er ook op aange sproken." De buschauffeur heeft de laatste dagen zijn omgeving zoveel moge lijk gemeden. „Je bent bang om naar buiten te gaan. De ene helft van de mensen gelooft dat je on schuldig bent, maar de andere helft denkt daar toch wat anders over. Dat is niet leuk." Piet de Vos was jarenlang bus chauffeur bij de profploeg van Ra bobank, die vorig jaar overging naar Belkin. Tijdens de Tour de France van dit jaar zat hij voor de 21e keer achter het stuur van de Tourbus. Michael Rasmussen werd enkele dagen voor het eind van de Tour van 2007 uit de ploeg gezet terwijl hij in de gele trui reed. Hij bleek te hebben gelogen over zijn verblijfplaats in de voor bereiding op de Tour, zodat hij on gestoord doping kon gebruiken. Rasmussen procedeert al jaren te gen Rabobank. Vorige week ver scheen zijn boek, Gele Koorts ge naamd, waarin hij vertelt over zijn periode bij Rabobank. Niet al leen hij, maar nagenoeg de hele ploeg zou tijdens de Tour van 2007 structureel doping hebben gebruikt. De leiding van Belkin sprak vori ge week met De Vos over de be- schuldingen van Rasmussen. Ook ploegarts Jean Paul van Mantgem zou ervan hebben geweten. Dat wordt in het persbericht van Belkin nu ontkend. 'Voor de ploeg is er geen aanleiding tot ver der onderzoek of enige maatre gel. Het management van Belkin Pro Cycling ondersteunt beide medewerkers en sluit hiermee de zaak', staat in het persbericht. „Voor ons is het niet Zlatan tegen Ronaldo, het is Zweden tegen Por tugal", benadrukte Hamrén, die weet dat hij vandaag wel eens voor het laatst als bondscoach op de bank kan zitten. „Maar daar wil ik niet aan denken, ik focus me op het winnen van deze wedstrijd. En als dat lukt, dan hoeven we er helemaal niet over te praten. De Zweedse bondscoach liet zijn spelers al oefenen op strafschop pen, voor het geval die nodig zijn om het tweeluik te beslissen. MIDDELBURG - Het dubbelweekein- de in de tweede divisie van de poolcompetitie leverde Wu Cue Clan een nederlaag en een over winning op.. In eigen huis werd met 3-4 van hekkensluiter Sonny's Billiard Supplies 2 uit Woensel verloren en in Wageningen werd met de zelfde cijfers gewonnen van de koploper Infinity. Teamcaptain Atong Wu kon er zelf ook niet over uit. „Hoe kun je nu verliezen van de nummer laatst en winnen van de nummer één", vroeg hij zichzelf hardop af. Sportpub Goes verloro in de eredi visie twee keer met 5-2 van Stro kes of Genius en Emmen. Het der- dedivisieteam van Live Goes on verloor van No Cue no play met 4-3 en herstelde zich tegen De Vandalen van Van Straalen met dezelfde cijfers. cfa T®P SC@RER klasse goals factor totaa 1 Elco Jansen Krabbendijke 3B zat 13 1.5 19,5 Arjen de Koeijer Yerseke 3B i zat 13 1,5 19,5 3 Sander van 't Hof Smerdiek 4B zat 19 1 19 Christoph Praet Hulster/00 5A zon 19 1 19 5 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 12 1,5 18 Robin van Dijke WHS 3B zat 12 1,5 18 7 Dwight van Hulle llzendijke 5A zon 17 17 8 Robin de Rijke Veere 3A zat 11 1,5 16,5 9 Martijn Backx SKNWK 4A zat 15 1 15 10 Arjan Koopmans Rillandia 4B zat 14 1 14 11 Maarten van Hecke Philippine 3A zon 9 1,5 13,5 Nog een vedette mist mogelijk WK MIDDELBURG - Sander van 't Hof maakte weer een sprong in het topscorersklassement van de PZC. Nadat de voetballer van zater dag-vierdeklasser Smerdiek één weekje niet scoorde, deed hij dat zaterdag wel weer drie keer. door Leon ten Voorde ZIERIKZEE - DZC'09 boekte de der de overwinning in de reserve vijfde klasse van het zondagvoetbal. In Dreischor werden de drie punten veiliggesteld tegen het vierde elftal van Zeelandia Middelburg. UITSLAGEN BILJARTEN Teamcompetitie Kanaalzone. Ronde 12: Grego- rius-'t Steen 363 tegen 232 caramboles (121 te- gen 80 procent), 't Trefpunt-De Lovenhoek 267-264 (120-96), De Veste-Het Dorpshuis 277-269 (112-120), BC De Hoeve-'t Meulengat 323-226 (96-97), De Warande-Koewacht 309-345 (96-93), De Vlaschaard-De Lieve 292-340 (94-118), Sint Albert-Malpertuus 180-286 (88-91), Hulst-Bachten Dieke 201-218 (84-90). Sas van Gent Kampioenschap bandstoten. Stand: Didier de Smet/Hans van Oosten 4-8 pun ten, Jos Neve/Jurgên Stracke 6-8, Marcel Schelfaut/Hugo Chalmet 4-7, Adrie van der Hooft/Francois Everaert 4-6, Jeroen Pijcke/Robin Claerhoudt 4-5, Josje en Jos Pas 4-5. SCHIETINGEN Oudelande. St. Sebastiaan. Wip 1:1e hoofdvo gel A. Dekker (Wolphaartsdijk), 2e hoofdvogel E. Maat (Ellewoutsdijk), 1e zijvogel B. Vermeulen ('s-Heerenhoek), 2e zijvogel en 2e kal C. Vlem- mix (Oudelande), 3e zijvogel en 1e kal J. de Vught (Oud-Gastel), 4e zijvogel S. Raas (Kwaden- damme), 3e kal H. Groos (Wemeldinge). Wip 2: 1e hoofdvogel J. Vermeule (Ovezande), 1e zijvo gel en 3e klep S. Raas (Kwadendamme), 2e zijvo gel B. Vermeulen ('s-Heerenhoek), 1e kal C. Vlem- mix (Oudelande), 2è kal L.van Dijke (Kloetinge), 1e kal F. Koens (Oudelande), 1e klep R. Bou- wense (Kloetinge), 2e klep A. Hoogstrate (Kloe tinge), Vliegende vogel R. Bouwense Kloetinge, E. Maat (Ellewoutsdijk). »- VELDRIJDEN Nationale veldritwedstrijden. Berghem. Cat 6: 9. Zoë Mulder (Heinkenszand). Tilburg. Catego rie 5: 10. Shirin van Anrooij (Kapelle) Cat 6: 6. 7nfi Mulder FHeinkensxandt door Koen de Vries MIDDELBURG - De beschuldigingen die de Deense wielrenner Michael Rasmussen ruim een week geleden in een interview met de NOS uitte aan het adres van Piet de Vos uit Heinkenszand, zijn onterecht. Dat valt af te leiden uit een persbericht dat De Vos' wielerploeg Belkin gis teren verstuurde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48