Met de Computerbus Schouwen-Duiveland over Gentse jury vindt kunststof bierglas uit Arnemuiden 'trendsettend' SCHADE DOOR PAPIERVISJES? OPEN QAG SCHOUWEN-DUIVELAND 23 Reclamebureau helpt Movember Verkiezing van gezellige winkels High tea in de kaarsenmakerij Ondernemersplein ZIERIKZEE - Reclamebureau ïouur in Zierikzee geeft vrijdag voor een tientje in tien minuten een advies over reclame- en communi catievraagstukken. Bijvoorbeeld: Wat kan ik met een fanpage op Facebook en met Twitter? Hoe wordt mijn website het best ge vonden in Google? De hele op brengst gaat naar ZZ Movember, de ondernemersactie die de strijd tegen prostaatkanker steunt. ZIERIKZEE - Een vaste werkplek is niks voor Oscar van Roemburg uit Zierikzee. Met zijn bus rijdt hij over Schouwen-Duiveland om de computerproblemen van zijn* klanten op te lossen. Sinds kort passeert hij zelfs de provinciale grenzen en timmert aan de weg op Goeree-Overflakkee. Voordat Van Roemburg anderhalf jaar geleden besloot om zich volle dig te storten op service aan huis, had hij een winkel in Zierikzee. „Steeds vaker vroegen klanten mij bij hen thuis langs te komen. Om te helpen met een installatie bijvoorbeeld. Op een gegeven mo ment was ik na sluitingstijd elke avond op pad. Dat was verre van ideaal." Toen in diezelfde tijd zijn vrouw ernstig ziek werd, besloot hij we gens tijdgebrek de deuren van zijn winkel definitief te sluiten. Toch bleef de vraag naar hulp op locatie groeien en dat spoorde de ondernemer aan zich volledig te storten op zijn Computerbus. En klagen doet Van Roemburg niet, want de teller van zijn klantenbe stand staat inmiddels op zo'n ze venhonderd. „Dat het zo goed gaat, heeft waarschijnlijk te ma ken met het feit dat mensen de persoonlijke service van het aan huis komen erg waarderen. En ik reken geen voorrij kosten, dat spreekt ze ook aan." Ook voor hem zelf heeft dit con cept voordelen: „Ik hoef geen win kelpand te huren en deel mijn tijd zelf in. Ik ben voortdurend op pad en zie steeds nieuwe gezich ten. Het is misschien niet het eer ste wat je verwacht bij iemand uit de technische wereld, maar ik ben een echt mensen-mens. Iede re keer stap je een ander leven binnen. Dat maakt dit werk leuk en interessant." Naast dat hij veel plezier haalt uit deze vorm van ondernemen, is dit een logische stap voor iemand met een eenmanszaak, vindt Van Roemburg: „Met een standaard winkel red je het niet meer in de ze branche. Je kunt qua prijzen na melijk met geen mogelijkheid op boksen tegen grote ketens. Je Met een standaard winkel red je het niet meer in deze branche moet iets extra's bieden." Adverteren doet hij nauwelijks. In de afgelopen anderhalf jaar ver spreidde hij twee keer een folder tje en daar bleef het bij. Nieuwe klanten werft hij via via. „Ik vind het echt een cadeautje als iemand mij opbelt en vertelt dat zijn buur man mij aanraadde. Dat geeft zo veel voldoening." De ambitie om de wereld te vero veren heeft Van Roemburg overi gens niet. Hij vindt het wel fijn zo, zonder personeel. Het be spaart hem extra kopzorgen. Ook houdt hij het over het algemeen bij particuliere klussen. Want het persoonlijke en laagdrempelige, zijn kracht, wil hij graag behou den. „Maar ik zeg nooit meteen nee. Als er kansen zijn probeer ik die altijd te benutten. Ik ben niet voor niets een ondernemer." ZIERIKZEE - Wat wordt de gezellig ste winkel van Schouwen-Duive land? Tot en met 31 december kan er via www.gezelligstewinkel.nl worden gestemd. Doel van de ac tie is te stimuleren dat gezellige winkels niet uit het straatbeeld verdwijnen. Er komen uiteinde lijk twee winnaars uit de bus: die met de beste waardering en die met de meeste stemmen. ZIERIKZEE - Onlangs is in Verre- nieuwstraat in Zierikzee een am bachtelijke kaarsenmakerij geo pend. Groepen kunnen er work shops volgen in het kaarsenma ken. Er zijn ook mogelijkheden voor personeelsuitjes of kinder feestjes. Dat kan in combinatie met een high tea of high wine en lekkere hapjes. Alle kaarsen in de winkel zijn door eigenaresse Roos Koning zelfgemaakt. Kunststof wijnglazen, bierglazen en champagneglazen maakten ze al in Arnemuiden. Twee jaar gele den kwam uit het Vlaamse Moort- gat het verzoek daar de kenmer kende Duvel-kelken aan toe te voegen. Een uitdaging, want dat glas loopt vanuit de voet eerst naar buiten en dan naar binnen. Glas blazen zonder zichtnaden leek niet te kunnen en dat was juist één van de eisen van de Bel gische bierbrouwers. Maar ja, alles kan. Dat zagen de Ar- nemuidenaren wel aan de Living Color lamp van Philips; dat bolle tje immers liep ook naadloos naar binnen. Dankzij de grondstof tri tan is het nog helder, breukbesten- dig, vaatwasbestendig en schuim kraagbehoudend ook. Het isole rende plastic voelt bier weliswaar minder koud; het houdt het bier juist kouder. De jury van de Bel gische Horeca, expo, die deze week in Gent plaatsvindt, kende de Arnemuidenaren de Baanbre ker toe: een innovatieprijs voor 'trendsettende vernieuwers'. Dat heeft Kees Kik van Global Glass Products geweten. „Toen we onze stand 's ochtends om half elf openden, stonden er vijf minuten later gelijk al bierbrou wers die vroegen om een offerte. En dan niet de marketingmensen, maar echt de CEO's. Ze willen echt investeren." De glazen zijn niet apart te koop, maar alleen te verkrijgen tijdens evenementen. Ze worden ge spoeld en er zit statiegeld op, om te voorkomen dat ze stiekem mee naar huis worden genomen. www.traas.nl DINSDAG 19 NOVEMBER 2013 Oscar van Roemburg heeft de Computerbus voor de deur van zijn werkplaats in Zierikzee geparkeerd, foto Dirk Jan Gjeltema door Sharon van Oost Oscar van Roemburg door Wendy Wagenmakers ARNEMUIDEN - Op steeds meer eve nementen is glas verboden en spe- ciaalbier uit een plastic wegwerpbe- kertje drinkt niet lekker. En dus maakte het Arnemuidense bedrijf Global Glass Products kunststof speciaalbierglazen. Papiervisjes kunnen veel schade aanrichten aan behang, kleding, boeken, foto's en voedsel. Neem tijdig contact op met Traas Ongediertebestrijding Bel 0113 - 63 97 60 of mail info@traas.nl zaterdag 23 november Rangeerstraat 2" 's-Gravenpolder. ONCEDIËRTE8ESTRIIDINC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45