Volleybalbond in gesprek met Mytilus SPORT 29 Afgelopen weekeinde klaagde der dedivisionist Mytilus bij monde van aanvoerder Peter Verburg zijn nood. Hij vond dat de Goese man- nenploeg door de bond werd ge gijzeld, omdat de door blessures uitgedunde selectie van zeven man elke zaterdag scheidsrechters moet leveren voor het fluiten van verschillende wedstrijden. „Als we niet fluiten, krijgen we een boete", zei Verburg. Inmiddels zou er al zo'n 400 euro aan boetes betaald moeten worden. Verburg stelde verder dat Mytilus door al deze perikelen overweegt zich te rug te trekken uit de derde divi sie. Melsen vindt dat Verburg een ver keerde voorstelling van zaken geeft. Teams zijn inderdaad ver plicht arbiters te leveren en de bond ziet daar streng op toe, maar elke club kan voor aanvang van het seizoen aangeven aan welke teams de scheidsrechters zijn ver bonden. „Op die manier kan reke ning worden gehouden met het wedstrijdprogramma en kan er worden geschoven", zegt Melsen. „Maar Mytilus heeft verzuimd om aan het begin van de competi tie ook maar iets kenbaar te ma ken aan de bond." „Daarnaast zijn enkele spelers van het team van Mytilus als scheidsrechter een aantal keren niet op komen dagen en dat zon der af te melden. Met als gevolg dat teams onverrichter zake weer naar huis konden. Binnen het vol leybal wordt het niet afmelden als de grootste ergernis ervaren. Dat heeft een onderzoek, waaraan ook Mytilus heeft meegewerkt, ooit uitgewezen." Volgens Melsen behoeft de opmer king van Verburg dat hij na 37 jaar als scheidsrechter nu opeens ook een cursus moet gaan volgen, enige nuance. „Ik ken Peter Ver burg", stelt Melsen. „En ik weet dat hij prima in staat is om een wedstrijdje te fluiten, maar we willen dat mensen die een hoger niveau gaan fluiten, een proeve van bekwaamheid afleggen. Ook zij moeten nu eenmaal aan bepaal de kwaliteitseisen voldoen. Ieder een is gebaat bij goede scheids rechters. We hebben die mensen een verkort traject aangeboden, dus geen cursus, maar een prak tijkexamen. Dan is het van Peter Verburg dus een beetje flauw om te beweren dat hij nu ook nog eens een cursus moet gaan vol gen." Melsen betreurt de ophef die is ontstaan. „Er is contact geweest over boetes en het bezwaar dat Mytilus had ingediend, is afgewe zen. Dat klopt, maar als er van te voren overleg was geweest, had den een hoop zaken voorkomen kunnen worden." Gisteren werd de kwestie binnen de volleybalbond besproken en gaf Melsen medewerkers de op dracht om de zaak verder uit te spitten. „We gaan contact opne men met Mytilus en naar de toe komst kijken. We gaan bekijken hoe we elkaar kunnen helpen. We zijn er om het volleybal te sti muleren." Jaimy van Bloppoel vertrekt bij Kapelie Trainer Jaimy van Bloppoel vertrekt aan het einde van het voetbalseizoen bij der deklasser Kapelie. Wegens privéomstandigheden ziet de hoofdtrainer geen moge lijkheden meer om zijn ta ken te vervullen. Van Blop poel maakt dit seizoen nog af en wil daarna één a twee jaar geen ploeg meer trai nen. Kapelie staat momen teel zesde in de derde klasse B met zestien punten uit tien duels. Carlsen stapje dichter bij titel De Noorse schaker Magnus Carlsen is gisteren weer een stapje dichter bij de wereld titel gekomen. Zijn zevende partij tegen titelverdediger Viswanathan Anand uit In dia eindigde in remise, waar door Carlsen nog twee pun ten verwijderd is van de eindzege. De stand in de tweekamp in Chennai is 4,5-2,5. Degene die als eerste 6,5 punt heeft, mag zich de wereldkampioen noemen. Jong Oranje is niet langer koploper long Oranje heeft gisteren de eerste plaats in groep 3 van de EK-kwalificatie moe ten afstaan aan Slowakije. De Slowaakse beloften won nen hun zesde groepswed strijd, in en tegen Georgië, met 3-1. Slowakije gaat daardoor aan kop met dertien punten uit zes duels, Jong Oranje volgt met tien punten uit vier wedstrijden. Brons voor De Waal op achtervolging Maurits de Waal heeft bij het NK ploegenachtervol- ging op de baan in Apel doorn brons gehaald. De vier kilometer achtervol ging werd afgelegd in een tijd van 4.39,426. De wielrenner uit Kloetinge werd eerder ook al tweede in de Zesdaagse van Amster dam voor junioren. De uit Kloetinge afkomstige De Waal maakt tegenwoor dig deel uit van de nationale baanselectie. Eerste overwinning basketballers RBVM De rolstoelbasketballers van RBVM 2 hebben de eerste punten behaald in de compe titie. De ploeg won van Vios'82:27-16. Vooer de pun ten zorgden Jack Meerman (9), Pieter Busio (8), Bas Traas (8) en Jacco Elenbaas (2). In de tweede wedstrijd tegen Kameleon 2 moest een nederlaag worden geïn casseerd. Pieter Busio (16), Jacco Elenbaas (6) en Jeroen Pijpelink (2) waren de schut ters in dat duel. DINSDAG 19 NOVEMBER 2013 De Franse vedette Franck Ribery (voorgrond) is verwikkeld in een duel tijdens de wedstrijd tegen Oekraïne, foto Sergey Dolzhenko/EPA door Jan Dagevos MIDDELBURG - Als het aan de Ne derlandse volleybalbond (Nevobo) ligt, wordt het conflict met Mytilus over het leveren van scheidsrech ters zo snel mogelijk opgelost. „We zijn niet uit op boetes", zegt regiomanager Olaf Melsen namens de bond. „En we willen ook niet dat Mytilus zich terugtrekt uit de competitie. Daar is het volleybal niet mee gediend." KAPELLE CHENNAI GORI APELDOORN MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29