Get up, stand up Stand up for your rights ZEELAND 25 (Bob Marley) Maar de sfeer was uitgelaten en het kleurrijke gezelschap zo omvangrijk dat er stoelen te kort waren. De twee gaan verder als familie Artis Shaw. „Vandaag weet ik wat het is om in Nederland te zijn", zei Denise in haar dankwoordje aan hun huwelijksgasten. „De stichting Vluchte lingenhulp en de Wereldvrouwen hebben ons een warm welkom gegeven. We kregen daar door het gevoel weer echt te leven." „Zierikzee vind ik een mooie plaats," vult Yvonne aan, met een glaasje champagne in de hand. „De mensen hier maken zich niet druk om de seksuele voorkeur of de kleur die je hebt. In het gemeentehuis vanmorgen werden we met respect behandeld. Dat lijkt gewoon, maar dat is het niet. Ja, we blijven hier. Ik ga mijn Nederlands nog verbeteren en dan werk zoeken." Dan moet het stil zijn. Via Skype bellen zoon David en dochter Danielle in. „All of the hap piness for my mom and her partner. Many years of love." „Love you guys," roept Yvonne nog richting laptop. Maar dan draait ze zich om. Even een momentje voor haarzelf. HOMOHAAT OP JAMAICA „Ik ben ontelbare keren uitgescholden, bedreigd en in el kaar geslagen. Ook door mijn eigen familie. Christenen in Jamaica - en bijna iedereen is er christelijk - zijn be reid een moordenaar of een verkrachter te vergeven. Maar er is geen plek voor homo's. Zij gaan naar de hel en God wil homo's vermoorden, kreeg ik altijd te horen van mijn vader die pastoor was." (George op de site Dance4Life) „In Jamaica zijn lesbische vrouwen, homoseksuele man nen en transgenders slachtoffer van fors geweld, soms met fatale afloop en zelden met voldoende bescher ming van de politie." (Boris Dittrich, Volkskrant 17 mei) Een 17-jarige jongen werd geschopt en geslagen en met messen bewerkt tot hij overleed. Op een feestje danste hij met andere mannen, tot hij werd ontmaskerd als tra vestiet (Pinknews.co.uk, augustus) Meer dan 80 procent van de Jamaicanen is ervan over tuigd dat homoseksualiteit immoreel is en 55 procent van de Jamaicanen gelooft dat homo's en lesbi's kunnen worden genezen. (Gayworld.be, september) DINSDAG 19 NOVEMBER 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25